Sparing: Legia Warszawa - Steaua Bukareszt 1:1

Jakub Seweryn
Legia Warszawa zremisowała sparing z mistrzem Rumunii
Legia Warszawa zremisowała sparing z mistrzem Rumunii Sylwester Wojtas
Legia Warszawa zremisowała ze Steauą Bukareszt 1:1 w meczu sparingowym rozegranym w Bischofshofen. Jedynego gola dla Legii w tym spotkaniu strzelił Jakub Arak.

Spotkaniem z Rumunami Legia rozpoczynała serię sparingów przed nowym sezonem Ekstraklasy oraz europejskich pucharów. Ze względu na wczesny etap przygotowań trener Henning Berg, który nie mógł skorzystać z Ivicy Vrdoljaka, Ondreja Dudy czy Michała Pazdana (ten ostatni dołączy do drużyny w sobotę), podzielił swój zespół na dwie różne jedenastki, które miały rozegrać po 45 minut.

Piątkowy sparing Legia rozpoczęła z animuszem, bo od dwóch bardzo groźnych strzałów z dystansu. Uderzenie Tomasza Jodłowca trafiło jednak tylko w słupek, a próbę Michała Kucharczyka z trudem obronił bramkarz Steauy. Goście odpowiedzieli dobrą okazją Cristiana Tanase, który z kilku metrów uderzył wysoko nad poprzeczką, a w 17. minucie swoimi umiejętnościami popisał się Dusan Kuciak, który doskonale odbił piłkę po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego Nicolae Stanciu. W kolejnych minutach na murawie w Bischofshofen działo się już mniej, przez co bezbramkowy remis do przerwy nie był żadnym zaskoczeniem.

Pomimo zupełnie zmienionej jedenastki (przy mniejszej ilości zmian w zespole rywala), druga połowa rozpoczęła się dla Legii bardzo dobrze, bo już w 52. minucie gry, po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu wolnego, skuteczną główką popisał się Jakub Arak, strzelając pierwszego gola dla Legii w trakcie przygotowań do nowego sezonu.

Druga połowa nie stała na najwyższym poziomie, a kolejne zmiany w zespole Steauy nie wpływały dobrze na płynność widowiska oraz gry zespołu rumuńskiego. Mimo to, Steaua zdołała w 70. minucie doprowadzić do remisu za sprawą kapitalnego uderzenia z woleja Ionuta Neagu. Co więcej, kolejne stałe fragmenty gry przynosiły niebezpieczeństwo pod bramką Arkadiusza Malarza. Po jednym z nich idealną okazję do zdobycia gola miał Paul Papp, ale z kilku metrów posłał piłkę ponad poprzeczką. W ostatniej minucie meczu dobrej szansy na zdobycie zwycięskiej bramki nie wykorzystał Marek Saganowski i ostatecznie jednak wynik już się nie zmienił. Legia Warszawa zremisowała ze Steauą Bukareszt 1:1.

Legia Warszawa – Steaua Bukareszt 1:1

Gole: Arak 52’ – Neagu 70’

Skład Legii (I połowa): Kuciak – Broź, Lewczuk, Rzeźniczak, Guilherme – Furman, Jodłowiec – Żyro, Masłowski, Kucharczyk – Nikolić.

II połowa: Malarz – Bereszyński, Lewczuk, Wieteska, Brzyski – Kalinkowski, Kopczyński – Masłowski, Arak, Dyego – Saganowski.