Sparing: Legionovia Legionowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Dominik Wardzichowski
Podbeskidzie wygrało kolejny sparing
Podbeskidzie wygrało kolejny sparing Arkadiusz Ławrywianiec / Polskapresse
"Górale" pokonali w sparingu Legionovię Legionowo. Początkowo bielszczanie mieli mierzyć się z II-ligową Pogonią Siedlce, jednak ten mecz nie doszedł do skutku. Spotkanie zakończył się skromnym zwycięstwem Podbeskidzia 1:0.

Legionovia Legionowo obecnie występuje w III-lidze, w grupie łódzko-mazowieckiej. W poprzednim sezonie podopieczni Marka Papszuna zajęli wysokie trzecie miejsce w ligowej stawce. Tym razem piłkarze z Legionowa mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle dwunastej drużyny minionego sezonu T-Mobile Ekstraklasy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała przystąpiło do meczu z Legionovią, w zupełnie innym zestawieniu niż w konfrontacji z izraelskim Hapoelem. Na murawie nie pojawili się m.in. Mateusz Bąk, Richard Zajac, Marek Sokołowski, Dariusz Łatka, Robert Demjan, Krzysztof Król i Sebastian Ziajka, którzy równolegle uczestniczyli w zajęciach treningowych. Ze sparingu drobne urazy wykluczyły ponadto Damiana Szczęsnego oraz Wojciecha Reimana. W wyniku tego na ławce rezerwowych znalazło się tylko czterech zawodników z Bielska-Białej.

Premierowa odsłona rozpoczęła się głównie grą w środku pola. Jednak po upływie pierwszego kwadransa do głosu zaczęli dochodzić "Górale". W 18. minucie po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego Podbeskidzie wysunęło się na prowadzenie. Damian Chmiel krótko rozegrał stały fragment gry z Mariuszem Sachą, ten drugi wrzucił piłkę przed pole karne, gdzie ustawiony był Sławomir Cienciała. To właśnie powracający po ciężkiej kontuzji kolana, prawy obrońca dał prowadzenie "Góralom". Po zdobytej bramce to Podbeskidzie kontrolowało grę, okazję na podwyższenie rezultatu miał jeszcze Piotr Koman, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Pierwsza połowa kontrolnej gry w Warce zakończyła się skromnym prowadzeniem Górali 1:0.

W drugiej połowie to Podbeskidzie starało się podwyższyć rezultat spotkania. Dogodne sytuacje mieli, po strzałach z dystansu: Matej Nather, oraz wprowadzony po przerwie ofensywny pomocnik Liran Cohen. Na piętnaście minut przed zakończeniem meczu do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Legionowa. Przeprowadzili oni parę groźnych akcji, jednak bielskiej defensywie udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

Wynik sparingu nie uległ już zmianie. Podbeskidzie wygrało swój drugi sparing na obozie w Warce. Poprzednią konfrontację z izraelskim Hapoelem, Górale również wygrali w stosunku 1:0. Trener Robert Kasperczyk na pewno może być zadowolony, że w obu grach kontrolnych bielska defensywa zachowała czyste konto.

Legionovia Legionowo - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Gol: Sławomir Cienciała 18

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Bartłomiej Danowski (70 Bartosz Kostyra) - Sławomir Cienciała, Piotr Koman, Michal Piter-Bucko, Mateusz Niechciał - Piotr Malinowski (46 Liran Cohen), Matej Náther, Damian Chmiel, Mariusz Sacha - Fabian Pawela (46 Kamil Adamek), Mateusz Janeczko