Sparing: Motor Lublin - Pogoń Siedlce 2:2

Sebastian Chmielak
Pogoń Siedlce zremisowała w kolejnym sparingu
Pogoń Siedlce zremisowała w kolejnym sparingu Sebastian Chmielak
W ostatnim meczu sparingowym przed rywalizacją w Pucharze Polski, siedlecka Pogoń zremisowała w Lublinie z tamtejszym Motorem 2:2.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla podopiecznych Marcina Sasala, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie za sprawą Michała Ogrodnika. Jednak do przerwy, to gospodarze schodzili z korzystnym wynikiem, ponieważ Tomasz Tymosiak oraz Maciej Wojczuk wyprowadzili w ostatnich minutach pierwszej odsłony Motor na prowadzenie. Po zmianie stron siedlczan było stać na jedynie na wyrównanie, a bramkę strzelił testowany- Adam Duda.

W ekipie Pogoni oprócz testowanego Dudy wystąpił sprawdzany Mariusz Rybicki, Kamil Juraszek, Maksymilian Rozwandowicz, Lukas Kutra. Dwóch ostatnich dopiero dziś pierwszy raz się pojawiło w obozie biało-niebieskich. Rozwandowicz jest 21-letnim defensorem, a ostatnie lata spędził w Widzewie Łódź. Poprzedni sezon zakończył z dziewięcioma występami na zapleczu Ekstraklasy. Kutra natomiast jest pomocnikiem. Wystąpił w poprzednim sezonie w jednym meczu słowackiej Nitry.

Był to piąty mecz kontrolny podopiecznych Sasala i drugi remis. Wcześniej biało-niebiescy zremisowali 2:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Ponadto siedlczanie pokonali 1:0 Wigry Suwałki oraz ponieśli dwie porażki: z Olimpią Zambrów 0:1 oraz Legią Warszawa 1:2.

W sobotę siedlczanie rozegrają mecz w ramach Pucharu Polski, a rywalem biało-niebieskich jest trzecioligowa Odra Opole. Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 18:00 w Opolu. Zwycięzca tej rywalizacji, tydzień później zmierzy się z Arką Gdynia w kolejnej rundzie turnieju.

Motor Lublin - Pogoń Siedlce 2:2 (2:1)

Bramki: Tomasz Tymosiak 38', Maciej Wojczuk 41' - Michał Ogrodnik 1', Adam Duda 73'

Pogoń Siedlce: (I połowa) 93. Łukasz Skowron - 16. Sebastian Krawczyk, 17. Przemysław Rodak, 28. Kamil Juraszek, 15. Łukasz Wójcik - 27. Michał Ogrodnik, 13. Maksymilian Rozwandowicz, 19. Krystian Wójcik, 5. Lukáš Kutra, 32. Patryk Szymański - 20. Piotr Krawczyk. (II połowa) 34. Rafał Misztal - 95. Daniel Chyła, 3. Rafał Zembrowski, 7. Daniel Dybiec, Konrad Wrzesiński - 93. Kamil Dmowski, 22. Adrian Dziubiński, 6. Marcin Paczkowski, 9. Krzysztof Bodziony, 26. Mariusz Rybicki - 31. Adam Duda.