Sparing pierwszoligowca. ŁKS pokonał 3:1 Polonię Środa Wielkopolska

pas
Piłkarze ŁKS na sztucznej murawie boiska przy ul. Minerskiej rozegrali ostatni mecz sparingowy przed wylotem na zgrupowanie do Turcji. Łodzianie wygrali 3:1.

Łódzki pierwszoligowiec pokonał 3:1 III-ligową Polonia Środa Wielkopolska.

Trener Kazimierz Moskal wykorzystał ten mecz do licznych eksperymentów. W pierwszej tercji spotkania (szkoleniowcy zdecydowali, że drużyny rywalizowały 3x30 minut) Rozmus grał na pozycji stopera. Z kolei Koprowski wypełniał obowiązki lewego obrońcy, a bramce stanął 17,letni Dawid Arndt.

Łodzianie objęli prowadzenie w 21 minucie. Kostyrka otrzymał dokładne mierzone podanie od Koprowskiego i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala.

Przeciwnicy doprowadzili do wyrównania po rzucie karnym, podyktowanym po faulu Juraszka na Górzyńskim (najlepszy i najaktywniejszy zawodnik gości.).

Kilka minut później łodzianie pojęli prowadzenie, ale oni także zdobyli gola po skutecznie wykorzystanej jedenastce. W tym przypadku faulowany był Sekulski i on także egzekwował rzut karny.

Wynik spotkania ustalił Ratajczyk, po efektownym rajdzie i minięciu kilku rywali.

ŁKS- Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (1:0, 1:1,

1:0 - Kostyrka (21)
1:1 - Zgarda (43)
2:1 - Sekulski (57)
3:1 - Ratajczyk (89)

ŁKS I tercja: Arndt - Grzesik, Juraszek, Rozmus, Koprowski - Rpmanowicz, Kalinkowski- Łuczak, Maschera, Kostyrka - Kujawa.

ŁKS II tercja: Budzyński - Bogusz, Juraszek, Sobociński, Klimczak - Ratajczyk, Bielak, Piątek, Wolski, Pyrdoł - Sekulski.

ŁKS III tercja: Kołba - Bogusz, Juraszek, Sobociński, Klimczak - Ratajczyk, Bielak, Piątek, Wolski, Pyrdoł - Sekulski.

Materiał oryginalny: Sparing pierwszoligowca. ŁKS pokonał 3:1 Polonię Środa Wielkopolska - Express Ilustrowany