Sparing: Podbeskidzie - Cracovia 2:1. Zwycięski powrót Płachety

Przemysław Drewniak
Przemysław Płacheta wrócił do gry po kontuzji i zdobył decydującą bramkę w sparingu z Cracovią brak
W sobotnim sparingu rozegranym w Dankowicach Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Cracovię 2-1. Decydującego gola dla bielszczan w końcówce strzelił Przemysław Płacheta.

Sparing rozegrany w przerwie na spotkania reprezentacji posłużył piłkarzom Podbeskidzia nie tylko temu, by podtrzymać meczowy rytm. Była to także doskonała szansa dla tych, którzy ostatnio stracili miejsce w wyjściowym składzie trenera Krzysztofa Brede. Znakomicie wykorzystali ją Grzegorz Goncerz i Przemysław Płacheta - to dzięki ich trafieniom Górale pokonali w Dankowicach Cracovię.

Obaj skorzystali z tego, że ich konkurenci do gry, Valerijs Sabala i Kacper Kostorz, wyjechali na zgrupowania reprezentacji. Goncerz wciąż czeka na swoje pierwsze trafienie w lidze, ale do bramki zdobytej w Pucharze Polski przeciwko Wiśle Sandomierz, teraz dołożył gola ze znacznie wyżej notowanym rywalem. W 29. minucie były piłkarz GKS-u Katowice wykorzystał błąd obrony Pasów i mocnym strzałem nie dał szans Maciejowi Gostomskiemu.

Podopieczni Michała Probierza wyrównali jeszcze przed przerwą, gdy zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystał Jakub Serafin. W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali wielu zmian, a Brede dał nawet szansę urodzonemu w 2003 roku Jakubowi Bierońskiemu. Bohaterem sparingu okazał się jednak Płacheta. Skrzydłowy, który po raz ostatni wystąpił w lidze 24 października przeciwko GKS-owi Jastrzębie (1-2), zapewnił bielszczanom zwycięstwo bardzo ładnym uderzeniem.

Podbeskidzie już drugi raz tej jesieni zmierzyło się w sparingu z Cracovią - we wrześniu w Bielsku-Białej padł remis 2-2. Górale do końca roku rozegrają jeszcze trzy ligowe mecze, wszystkie na wyjeździe. W najbliższej kolejce czeka ich starcie w Olsztynie ze Stomilem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Cracovia
Grzegorz Goncerz 26', Przemysław Płacheta 89' - Jakub Serafin 40'

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Filip Modelski (46' Bartosz Jaroch), Kamil Wiktorski (46' Aleksander Komor), Mavroudís Bougaḯdis, Kacper Gach (66' Paweł Moskwik) - Miłosz Kozak (46' Przemysław Płacheta), Guga Palavandishvili, Michał Rzuchowski (46' Przemysław Mystkowski), Roberto Gandara (75' Jakub Bieroński), Łukasz Sierpina (46' Jakub Bąk) - Grzegorz Goncerz (66' Miłosz Kozak).

Cracovia: Maciej Gostomski - Adrian Danek (67' Cornel Râpă), Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew (46' Niko Datković), Diego Ferraresso - Sierdier Sierdierow (67' Javi Hernández), Milan Dimun, Jakub Serafin, Sylwester Lusiusz (67' Antonini Čulina), Vinícius Ferreira - Filip Piszczek (67' Marcin Budziński).

Magazyn sportowy Dziennika Zachodniego KIBIC

Materiał oryginalny: Sparing: Podbeskidzie - Cracovia 2:1. Zwycięski powrót Płachety - Dziennik Zachodni