Sparing: Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 3:0. Gol nowego zawodnika

Jakub Lisowski
Paweł Stolarski zagrał w I połowie sparingu.
Paweł Stolarski zagrał w I połowie sparingu. Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin bardzo udanie rozpoczęła etap letnich sparingów, które mają ją przygotować do nowego sezonu. W Opalenicy pokonała Zagłębie Lubin 3:0.

Oba zespoły szykują się do nowego sezonu PKO Ekstraklasy, który rozpocznie się 23 lipca. A w ostatnim sezonie zagrały dwa razy. W Szczecinie Pogoń wygrała 1:0 po fantastycznej bramce Michała Kucharczyka w doliczonym czasie gry, a w Lubinie był remis 1:1 i to był jeden z tych meczów, w którym Portowcy stracili szanse na coś więcej niż brązowy medal.

Pogoń od środy trenuje w Opalenicy, gdzie przebywa na zgrupowaniu, a w planach ma trzy sparingi. Z Zagłębiem była pierwsza okazja zobaczyć w akcji szczeciński zespół. A co zaskoczyło kibiców najmocniej? Opaska kapitańska na lewej ręce Damiana Dąbrowskiego. W tym czasie na boisku przebywał też Sebastian Kowalczyk. Klub jeszcze nie potwierdził, czy to już na stałe taka zmiana, czy po prostu przedmeczowa decyzja „na chwilę”.

Mecz szybko ułożył się dobrze dla Pogoni. Już w 5. minucie Jean Carlos – pozyskany kilka tygodni temu z Wisły Kraków – pokonał bramkarza Zagłębia. Nasza drużyna miała trochę farta (na czystą pozycję wyszedł po przypadkowym zagraniu przeciwnika), ale nowy zawodnik pewnie wykorzystał dobrą okazję.

Jeszcze w I połowie Pogoń zdobyła kolejne dwie bramki. Kowalczyk wykorzystał jedenastkę po faulu na Luce Zahoviciu, a po paru minutach Kacper Smoliński trafił główką do pustej bramki (bramkarza lobował Luis Mata, któremu świetnie zgrał piłkę Dąbrowski). Przed przerwą Pogoń mogła zdobyć 2-3 bramki więcej, ale np. Rafał Kurzawa nie miał skuteczności.

W II połowie bardziej wyrównany bój, bez bramek, ale z wieloma ciekawymi akcjami. Była też okazja, by szkoleniowcy sprawdzili innych zawodników.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 3:0 (3:0)
Bramki: Carlos (5.), Kowalczyk (24.), Smoliński (29.).
Pogoń I połowa: Stipica – Stolarski, Łasicki (35. Szcześniak), Zech, Mata - Kowalczyk, Kurzawa, Dąbrowski, Smoliński, Carlos (35. Wędrychowski) – Zahović. Pogoń II połowa: Bursztyn – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Malec, Matynia, Kucharczyk, Drygas, Żurawski, Gorgon, Wędrychowski (59. Fornalczyk) - Benedyczak (76. Turski).