Sparing. Resovia słabsza od wicelidera austriackiej Erste Liga

Michał Czajka
Piłkarze Apklan Resovii rozegrali w środę swój drugi sparing podczas obozu w Belek.

Podczas środowego sparingu zawodnicy mieli utrudnione zadanie z powodu silnego wiatru. Zespół z Austrii objął prowadzenie już w 11. minucie. W 28. minucie Resovia przegrywała już 0:2. Zespół trenera Mirosława Hajdy miał swoje sytuacje (Bartłomiej Eizenchart czy Marek Mróz), ale nie potrafił ich wykorzystać. Druga część fatalnie zaczęła się dla rzeszowian, bo rywale w 51. minucie podwyższyli na 3:0. Po stronie Resovii kilka sytuacji miał Kamil Antonik, ale nie udało się zdobyć ani jednej bramki.

Apklan Resovia – FC Blau-Weiß Linz 0:3 (0:2)

Bramki: Ronivaldo, Matthias Seidl, Simon Seidl.

Resovia: Pindroch (80 Grabowski) – Adamski, Hoogenhout (65 Komor ż), Bondarenko (80 Chuchro), Niski (65 Seweryn) – Bąk (46 Wasiluk), Kałahur (65 Vieira), Mróz (46 Lehaire ż), Mikulec (72 Garcia), Eizenchart (72 Sylvestr) – Antonik. Trener Mirosław Hajdo.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0