Sparing: ROW Rybnik zremisował z 3-ligowcem

Kaja Krasnodębska
Sparing: ROW Rybnik zremisował z 3-ligowcem Waldemar Wylegalski
Środowym przedpołudniem podopieczni Piotra Piekarczyka podeszli do kolejnego już podczas obecnego okresu przygotowawczego sparingu. Tym razem zmierzyli się z grającym szczebel niżej BKS-em Stal Bielsko Biała. Mimo długiego prowadzenia i końcówki rozgrywanej w przewadze, koniec końców rybniczanie zremisowali 1-1.

Z uwagi na swe geograficzne położenie oraz fakt, że obecnego lata podopieczni Piotra Piekarczyka do sezonu przygotowują się w ramach obozu dochodzeniowego, rybniczanie nie narzekają na brak sparingpartnerów. Za nimi już spotkania z reprezentacja Polskiego Związku Piłkarzy czy Ruchem Chorzów, a przed startem rozgrywek staną jeszcze do kolejnych sparingów. To doskonała okazja, aby sprawdzić aktualną formę oraz zobaczyć w akcji zawodników testowanych.

W środę punktualnie o 11 rybniczanie stanęli do towarzyskiego boju z BKS Stal Bielsko Biała, drużyną występującą szczebel od nich niżej. Rywal doskonale podopiecznym Piotra Piekarczyka znany – w ramach sparingu mierzyli się z nią również zimą. Początek należał do gospodarzy, którym za sprawą bramki Sebastiana Siwka udało się wyjść na prowadzenie. Utrzymywali je aż do 64. minuty, kiedy to rzut karny na gola zamienił obrońca bielszczan Marcin Czaicki. Więcej bramek w tym meczu nie padło, mimo że okoliczności działały na korzyść gospodarzy. Rybniczanie kończyli spotkanie w przewadze, tworząc sobie kilka groźnych sytuacji. Żadnej z nich nie udało się jednak wykorzystać.

Teraz przed ROWem intensywne treningi i już w piątek stają do pierwszego w tym sezonie meczu o stawkę. O 17.00 w Środzie Wielkopolskiej staną do boju z tamtejszą Środą w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

ROW 1964 Rybik – BKS Stal Bielsko Biała 1-1 (1-0)
1-0Sebastian Siwek (8 min.)
1-1Marcin Czaicki rzut karny (64 min.)

ROW 1964 Rybnik:
I połowa: Kacper Rosa - Marek Krotofil, Szymon Jary, Dawid Bober, Dawid Gojny - Damian Koleczko, Kamil Spratek, Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek, Paweł Jaroszewski - Przemysław Brychlik
II połowa: Paweł Kapusta - Szymon Popiela, Bartłomiej Polok, Dawid Kalisz, Piotr Dudzik - Damian Gorzawski, Mariusz Zganiacz, Robert Tkocz, Dawid Drozdowski, Krzysztof Koch - zawodnik testowany.

BKS Stal Bielsko-Biała:
I połowa: Krzysztof Damian Kozik - Ariel Dzionsko, Marcin Czaicki, Mariusz Sobala, Damian Zdolski, Kamil Karcz, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.
II połowa: Łukasz Radomski - Seweryn Caputa, Kamil Bezak, Marcin Wróbel, Filip Wiśniewski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.