Sparing: Wisła wysoko przegrała z MSK Zilina

Sebastian Chmielak
Wisła Kraków - MKS Zilina  0:3
Wisła Kraków - MKS Zilina 0:3 Andrzej Banaś/Gazeta Krakowska
Dziś w Myślenicach rozegrano mecz sparingowy, w którym Wisła Kraków mierzyła się ze słowacką Ziliną. Lepsi okazali się południowi sąsiedzi, którzy zwyciężyli 3:0. Do bramki "Białej Gwiazdy" trafił Chigonzie Emmanuel Mbah, Bojan Letić oraz Miroslav Kacer

Wiślacy od 11 stycznia przygotowują się do wznowienia ligowych rozgrywek. Dziś natomiast krakowianie rozegrali sparing w Myślenicach ze słowackim zespołem MSK Zilina, a w wyjściowym składzie "Białej Gwiazdy" znalazło się miejsce dla czterech pozyskanych piłkarzy: Rafała Pietrzaka, Patryka Małeckiego, Vitalyia Bałaszowa oraz Krzysztofa Drzazgi.

Spotkanie obfitowało w sporą ilość fizycznych pojedynków, a w 16. minucie wynik zawodów otworzyli Słowacy. Nigeryjski napastnik, Chigonzie Emmanuel Mbah otrzymał futbolówkę na 16. metrze, przełożył sobie ją na lewą nogę i bez najmniejszych problemów pokonał Radosława Cierzniaka. Zawodnicy Ziliny byli bliscy drugiego trafienia przed przerwą. Jakub Paur uderzył kapitalnie z dystansu, a Wiślaków od straty bramki najpierw uchroniła poprzeczka, a chwilę później słupek.

Krakowianie dopiero po zmianie stron stworzyli sobie groźną sytuację. Rafał Boguski wystawił piłkę Denisowi Popoviciowi, a ten huknął bardzo mocno, ale w sam środek bramki. Milos Volesak był zmuszony interweniować jeszcze po strzale "szczupakiem" Richarda Guzmicsa. Dosłownie chwilę później Zilina strzeliła drugą bramkę. Bojan Letić zdecydował się na strzał z 15. metra, futbolówka po drodze odbiła się od jednego z graczy Wisły i wpadła do siatki. W 74. minucie wynik ustalił Miroslav Kacer, który otrzymał podanie od bardzo aktywnego Paura i ładnym strzałem z 20. metra dobił Wisłę. "Biała Gwiazda" zaprezentowała się w przekroju całego spotkania bardzo blado na tle słowackiego zespołu.

Wisła Kraków - Zilina 0:3 (0:1)

Bramki: 16' Chigonzie Emmanuel Mbah, 67' Bojan Letić, 74' Miroslav Kacer

Wisła Kraków: 33. Radosław Cierzniak (34, 1. Michał Miśkiewicz; 62, 22. Michał Buchalik) - 21. Łukasz Burliga (46, 38. Jakub Bartosz), 6. Arkadiusz Głowacki (54, 42. Krystian Kujawa), 26. Richárd Guzmics (77, 43. Piotr Żemło), 2. Rafał Pietrzak - 88. Patryk Małecki (46, 9. Rafał Boguski), 8. Alan Uryga, 10. Denis Popovič, 50. Rafael Crivellaro (46, 19. Tomasz Cywka), 31. Witalij Bałaszow - 13. Krzysztof Drzazga (57, 24. Szymon Witek).

MSK Zilina: 1. Miloš Volešák - 11. Nikolas Špalek, 24. Martin Králik, 19. Denis Vavro (57, 2. Tomáš Hučko), 21. Bojan Letić - 4. Chigozie Emmanuel Mbah (57, 5. Jakub Michlík), 6. Miroslav Káčer, 7. Jakub Paur (77, 28. Ľubomír Gorelčík), 22. László Bénes (77, 23. Frederick Yamoah), 8. Lukáš Jánošík (57, 13. Filip Hlohovský) - 18. Nermin Haskić (72, 27. Branislav Šušolík).