Tomasz Kuczyński
Trener Zagłębie Sosnowiec Radosław Mroczkowski.
Trener Zagłębie Sosnowiec Radosław Mroczkowski. Lucyna Nenow / Polska Press
W sparingu rozegranym w Wodzisławiu Zagłębie Sosnowiec wygrało z czeskim trzecioligowcem MFK Frydek-Mistek 1:0 (0:0). Bramkę zdobył Michał Góral.

Mecz rozegrano na boisku Gosław Sport Center. Zagłębie przebywa na zgrupowaniu w Wodzisławiu.

Spadkowicz z Ekstraklasy już po 11 minutach mógł prowadzić 2:0, ale Zagłębie nie wykorzystało dwóch rzutów karnych. W 4. minucie Szymon Pawłowski strzelił obok bramki, a w 11. minucie Patryk Małecki nie pokonał bramkarza czeskiego zespołu.

W drużynie Zagłębia zagrali m.in. Michał Góral (ostatnio Stomil Olsztyn) i 29-letni francuski obrońca Abdelaye Diakite (ostatnio Al-Ahli Trypolis).

Sparing: Zagłębie Sosnowiec - MFK Frydek-Mistek 1:0 (0:0)

Bramka: Michał Góral (80)

Zagłębie: Krystian Stępniowski (46. Cezary Miszta) - Dawid Ryndak (46. Rafał Grzelak), Piotr Polczak (46. Płamen Kraczunow), Abdelaye Diakit, Wojciech Słomka (46. Błażej Radwanek) - Tomasz Nawotka (61. Mateusz Bieniek), Michał Kieca (46. Carl Stewart), Jakub Sinior (46. Kacper Radkowski), Szymon Pawłowski (61. Patryk Mularczyk), Patryk Małecki (61. Mateusz Szwed) - Fabian Piasecki (46. Michał Góral).