Sparingi. Arka Gdynia wygrała z Chojniczanką. Gol w pierwszej minucie spotkania

DW
Arka Gdynia wygrała z Chojniczanką. Gol w pierwszej minucie spotkania
Arka Gdynia wygrała z Chojniczanką. Gol w pierwszej minucie spotkania Polska Press
Sparingi. Arka Gdynia rozegrała w środę rano mecz kontrolny z Chojniczanką Chojnice. Jedynego gola w spotkaniu zdobył po niespełna 60 sekundach gry Marcus Da Silva. Asystował mu David Skhirtladze, który nie podpisał jeszcze kontraktu z gdyńskim klubem. To ostatni sparing przed letnim zgrupowaniem Arki w Gniewinie.

Na bramki w meczu kontrolnym Arka Gdynia - Chojniczanka nie musieliśmy długo czekać. Goście z Chojnic rozpoczęli od środka i nie potrafili sprostać pressingowi rywali. Niecałe 50 sekund później było już 1:0 dla Arki. Frederik Helstrup zagrał z własnej połowy po ziemi do Santi Samanesa. Ten przekazał ją wyżej do Skhirtladze, który ruszył zdecydowanie do przodu. Akcję po dryblingu Gruzina zamknął Marcus Da Silva, który z pierwszej piłki uderzył w okienko.

W 7. minucie znów z dobrej storny pokazał się Samanes. Uderzył na bramkę z około 25 metrów ze stojącej piłki, ale Andrzej Witan z trudem przeniósł futbolówkę nad obramowaniem.

Chojniczanka również miała swoje okazje. Po kwadransie gry Kacper Krzepisz dwukrotnie ratował swój zespół przed utratą gole. Ani Mateusz Kuzimski nie mógł pokonać bramkarza, ani dobijający Jan Mudra.

Dobrze wyglądała współpraca trio Samanes-Skhirtladze-Marcus. To właśnie po ich akcjach powstawało największe zagrożenie pod bramką Chojniczanki. Goście próbowali wykreować sytuacje po grze z kontrataku, ale z rzadka zapędzali się na połowę rywali. Wynik już do końca spotkania nie uległ zmianie.

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 1:0
Bramki:
Marcus Da Silva 1'

Arka: I połowa: Krzepisz - Olczyk, Marić, Helstrup, Marciniak - Marcus, Busuladzić, Nalepa, Samanes - Skhirtladze - Siemaszko
II połowa: Staniszewski - Zbozień, Danch, Maghoma, Wawszczyk - Deja - Banaszewski (70 Łoś), Cvijanović, Aankour, Jankowski - Kolew

Chojniczanka: I połowa: Witan - Mudra, zawodnik testowany, Michalski, Sylwestrzak - Drozdowicz, Zawistowski, Wolski, Przybecki - Kuzimski, Mikołajczak
II połowa: Janukiewicz - Podgórski, Wołąkiewicz, zawodnik testowany, Mudra - Sacharuk, Zawistowski (69 Wolski), Letniowski, Trochim, Drozdowicz (69 Kuzimski) - Surdykowski