Rafał Rusiecki
Zaktualizowano
Marko Vejinović zdobył pierwszą bramkę w sparingu z Olimpią Grudziądz
Marko Vejinović zdobył pierwszą bramkę w sparingu z Olimpią Grudziądz Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego przerwę reprezentacyjną wykorzystują na poprawę gry. A poprawiać trzeba dużo. W piątkowym sparingu na stadionie miejskim w Gdyni Arka wygrała 2:0 z Olimpią Grudziądz.

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marko Vejinović (40), 2:0 Jakub Wilczyński (87)

Arka: Krzepisz (46 Staniszewski) - Zbozień (60 Olczyk), Maghoma (60 Danch), Helstrup (46 Marić), Marciniak (60 Jakub Wawszczyk) - Budziński, Vejinović (46 Antonik), Deja, Nalepa (46 Łoś) - Serrarens (60 Wilczyński), Jankowski (46 Siemaszko)

Olimpia: Sapela (46 Lemanowicz) - Szywacz (73 Bogusławski), Ariel Wawszczyk, Ciechanowski (46 Pfertzel), Kona (34 Nowicki; 73 Medfai), Medfai (34 Frelek; 81 Monterde), Kamiński (73 Criciúma), Monterde (46 Tenda), van Haaren (46 Handzlik), Criciúma (46 Twarowski). Od 34. minuty grał także Očenáš

Pierwszy mecz po reprezentacyjnej przerwie arkowcy rozegrają w Bełchatowie, gdzie w sobotę, 14 września zmierzą się o godz. 15 z Rakowem Częstochowa (transmisja meczu w nSport+).

Piłkarze Arki mają z pewnością lepsze nastroje po sparingowym zwycięstwie. O reprezentacyjnym występie jak najszybciej będzie chciał za to zapomnieć Pavels Steinbors. Bramkarz żółto-niebieskich sześć razy zaglądał między własne słupki w meczu eliminacji Euro 2020 z Austrią. Co gorsza, raz stało się to po jego błędzie i golu samobójczym.

„Słowenia? A ja chłopaków przygotowałem na Słowację!”

Materiał oryginalny: Sparingi. Arka Gdynia wygrała z I-ligową Olimpią Grudziądz. Marko Vejinović strzelił jedną z bramek - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.