Sparingi. Beniaminek z Jastrzębia-Zdroju lepszy od Rozwoju w sparingu

Joanna Sobczykiewicz
GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie Dziennik Zachodni/GKS Jastrzębie
Pierwszoligowe drużyny są na półmetku przygotowań do nowego sezonu. Za beniaminkiem z Jastrzębia-Zdroju drugi, letni sparing, w którego trakcie piłkarze Jarosława Skrobacza pokonali (1:0) Rozwój Katowice. Jedynego gola strzelił Adam Żak, były piłkarz drugoligowca. Do rozpoczęcia rozgrywek pozostało już tylko dwa tygodnie.

Mecz kontrolny z Rozwojem Katowice rozpoczął się w samo południe na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Harcerskiej. W pierwszych minutach inicjatywa należała do gości, lecz nie przełożyło się to na zmianę wyniku. Strzały oddane na bramkę GKS-u, nie sprawiły najmniejszych problemów Grzegorzowi Drazikowi. Z lewej strony bardzo aktywny był Kamil Łączka, lecz koledzy z drużyny, a w szczególności testowani napastnicy nie potrafili tego wykorzystać.

Jedynego gola obejrzeliśmy w 22. minucie po stałym fragmencie gry. Podopieczni Jarosława Skrobacza zdecydowali się na krótkie rozegranie rzutu rożnego, a piłkę w pole karne posłał Dominik Szczęch. Tam, najlepiej odnalazł się wychowanek Rozwoju — Adam Żak, który przed kilkoma tygodniami przeniósł się do Jastrzębia-Zdroju i w obecnym sezonie będzie reprezentował barwy beniaminka. Bartosz Golik nie miał szans na obronę. Nowy napastnik GKS-u wyskoczył najwyżej i pokonał 20-letniego golkipera przyjezdnych. Katowiczanie mogli wyrównać w 33. minucie. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się jeden z testowanych napastników, lecz futbolówka o centymetry minęła słupek bramki Drazika.

W drugiej połowie w obu zespołach doszło do znacznych roszad. Tym razem stroną dominującą byli jastrzębianie, a piłkarze z Katowic próbowali zaskoczyć Bartosza Szelonga strzałami z dystansu. Zarówno przy próbie Oliviera Lazara, jak i strzale Rafała Kulińskiego bramkarz GKS-u dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie za sprawą Farida Aliego, jednak refleksem popisał się Bartosz Soliński.

W zespole GKS-u 1962 Jastrzębie zabrakło Damiana Tronta, któremu przytrafił się uraz kolana. Dla beniaminka był to dopiero drugi sparing. Przed tygodniem przegrali z Rakowem Częstochowa. Kolejna szansa na zaimponowanie trenerowi już w środę 11 kwietnia. Do Jastrzębia-Zdroju przyjedzie MKS Kluczbork. Dla Rozwoju była to natomiast druga porażka w trakcie letnich przygotowań. W poniedziałek drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie rozegra dwa mecze kontrolne: z Mieszkiem Gniezno i Polonią Środa Wielkopolska.

GKS Jastrzębie - Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
Bramka: Adam Żak (22 min.)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik (46. Bartosz Szelong) - Oskar Mazurkiewicz (46. Dominik Kulawiak), Piotr Pacholski (46. Kamil Szymura), Kacper Kawula, Dawid Weis (46. Dawid Gojny), Bartosz Semeniuk (35. Krzysztof Gancarczyk, 46. Damian Zajączkowski)), Bartosz Jaroszek (46. Maciej Spychała), Krzysztof Gancarczyk (30. Piotr Trąd, 46. Patryk Skórecki)), Dominik Szczęch (46. Farid Ali), Tomasz Dzida (30. Kamil Adamek, 65. Adam Żak, 82. Tomasz Dzida), Adam Żak (46. Kamil Jadach).

Rozwój Katowice: Bartosz Golik (46. Bartosz Soliński) - Daniel Paszek (46. Daniel Kaletka), Dominik Dudek (46. Piotr Barwiński), Przemysław Gałecki (61. Dominik Dudek), Seweryn Gancarczyk, Kamil Łączek (63. Daniel Paszek), Tomasz Wróbel (46. Przemysław Mońka), Bartosz Baranowicz (46. Olivier Lazar), Rafał Kuliński (71. Tomasz Wróbel), Daniel Kamiński (46. Mateusz Wrzesień), zawodnik testowany (46. zawodnik testowany).

Źródło: GKS, Rozwój (składy)