Sparingi. Cracovia - MKS Żylina 3:2. Mecz o charakterze zamkniętym

Jacek Czaplewski
Cracovia wygrała z Żyliną. Mecz o charakterze zamkniętym
Cracovia wygrała z Żyliną. Mecz o charakterze zamkniętym Andrzej Banas
Bez transmisji i bez udziału mediów - w Krakowie odbył się ostatni sparing Cracovii przed startem rundy wiosennej. Drużyna Michała Probierza wygrała z MSK Żylina 3:2. Słowacki rywal to wicemistrz kraju, zajmujący obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Spośród drużyn ekstraklasy z Żyliną zagrało także Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Wisła Kraków. Beniaminek wygrał 2:1, natomiast "Biała Gwiazda" zremisowała 2:2. W planach sparingi z tym przeciwnikiem mają pierwszoligowcy: GKS Tychy i GKS Jastrzębie.

Tym sprawdzianem Cracovia zakończyła etap przygotowań do rundy rewanżowej. W najbliższych dniach treningi będą już poświęcone meczowi z Wartą Poznań (30 stycznia).

Cracovia przegrała tylko jeden sparing - 1:2 z GKS Katowice. Dwa inne kończyły się zwycięstwami. Drużyna "Pasów" pokonała Puszczę Niepołomice (3:1) i Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (2:0).

Cracovia - MSK Żylina 3:2 (2:1)
Bramki: Loshaj 10', Siplak 36', Pik 89' - Kapralik 19', Biczachczian 78' (k.)
Żółte kartki: Fazlagić

Cracovia:
I połowa: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Siplak - Loshaj, Sadiković, Fiolić, Hanca, van Amersfoort - Alvarez.
II połowa: Niemczycki - Gardawski, Szymonowicz, Dytiatiev, Ferraresso - Lusiusz, Ziewiec, Thiago, Pik - Piszczek, Rivaldinho.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0