Sparingi

-

lato 2012

-

• Zakończył się ostatni dzisiaj sparing. Podbeskidzie pokonało MKS Żylinę 2:1, przeważając przez większą część meczu, jednak rywale w ostatnich minutach mogli nawet doprowadzić do wyrównania.

• Podbeskidzie prowadzi z Żyliną już 2:0. Jak na "Górali" przystało, gola zdobył Adamek. Kamil Adamek.

• Zagłębie Lubin pokonało trzecioligową Lechię Zielona Góra 7:0, a hattrickiem popisał się Darvydas Sersnas. Pozostałe gole zdobyli, Kamil Wilczek, Adrian Rakowski (dwie) i Deniss Rakels ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 24.03.2012

• Do przerwy Podbeskidzie prowadzi z Żyliną 1:0 po golu Fabiana Paweli.

• Tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył Gluszakow. Śląsk nie za dobrze radzi sobie z rosyjskim rywalem.

• Od kwadransa trwa również mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała, byłego klubu Patejuka, z MSK Żiliną. Na razie bez bramek, a "Górale" grają w następującym składzie: Richard Zajac - Marek Sokołowski, Juraj Dancik, Michal Piter-Bucko, Krzysztof Król - Damian Szczęsny, Dariusz Łatka, Damian Chmiel, Sebastian Ziajka - Fabian Pawela, Robert Demjan

• W meczu Śląska padły dwie kolejne bramki. W przeciągu minuty najpierw na 2:0 dla Lokomotivu podwyższył Pavluczenko, ale szybko kontaktową bramkę zdołał zdobyć Patejuk w 39. minucie.

• Korona Kielce miała dzisiaj rozegrać dzisiaj sparing z AEL Limassol, jednak Cypryjczycy w ostatniej chwili odwołali mecz. W zamian zespół Leszka Ojrzyńskiego zmierzył się z młodzieżowcami rosyjskiego Amkaru Perm i wygrał 4:0. Bramki zdobyli Vuković, Michalski, Jamróz i Golański.

• A tymczasem Dmitrij Torbinskij wyprowadził Lokomotiv na prowadzenie. Od 15. minuty Śląsk przegrywa 0:1

• W sparingu "przyjaźni" remis. Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 3:3.

• Mecz Wisły z Lechią powoli dobiega końca, a rozpoczęło się już spotkanie Śląska Wrocław z Lokomotivem Moskwa. Wyjściowy skład zespołu Oresta Lenczyka prezentuje się następująco: R.Gikiewicz - Menzel, Grodzicki, Wasiluk, Spahić - Cetnarski, Stevanović - Garyga, Ł.Gikiewicz, Patejuk - Diaz

• Gradu bramek w meczu Wisły z Lechią ciąg dalszy. W 70. minucie gol Grzelczaka i mamy 3:3.

• Bartosz Ława zdobył ważną bramkę dla Pogoni

• Zakończyło się już spotkanie Pogoni z Omonią. Wynik ustalony został już przed przerwą i skończyło się na 1:1.

Pogoń zagrała w składzie: Bartosz Fabiniak (46 Radosław Janukiewicz) - Peter Hricko (46 Adam Frączczak), Błażej Radler (31 Mekeil Williams), Maciej Dąbrowski (60 Błażej Radler), Łukasz Wójcik (46 Przemysław Pietruszka) - Adrian Budka (46 Grzegorz Bonin), Maksymilian Rogalski (46 Adrian Łuszkiewicz), Wojciech Golla (46 Mateusz Szałek), Bartosz Ława (46 Sergei Mošnikov), Robert Kolendowicz (46 Radosław Wiśniewski) - Mouhamadou Traoré (46 Donald Djoussé).

Bramkę zdobył Bartosz Ława z rzutu karnego.

• I jeszcze przed przerwą Wisła zdołała wyjść na prowadzenie! Drugą bramkę w meczu zdobył Genkow!

• Sporo dzieje się w sparingu Wisły z Lechią. Najpierw pierwszą bramkę w barwach gdańszczan, na razie w meczu nieoficjalnym, zdobył Grzegorz Rasiak. Chwilę później z rzutu karnego stan meczu na 2:2 wyrównał Łukasz Garguła.

• W drugim dzisiejszym sparingu Piast Gliwice pokonał Kuźnię Ustroń 4:0. Bramki zdobyli
    Jurado, Podgórski, Kędziora i Matras.

• Cwetan Genkow zdobył wyrównującą bramkę dla Wisły. Cwetan Genkow ustrzelił hat-tricka w meczu z ŁKS-em

• Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:1

• Lechia prowadzi z Wisłą 1:0 po golu Traore i asyście Rasiaka. Bez zmian w meczu Pogoni z Omonią - ciągle 1:1.

• Wyjściowa "11" Wisły: Miśkiewicz - Burliga, Piwowarczyk, Jaliens, Żemło, Szewczyk, Sobolewski, Garguła, Melikson, Boguski, Genkov Wyjściowa "11" Lechii: Małkowski - Deleu, Bąk, Madera, Airapetian, Surma, Andreu, Wiśniewski, Nowak, Traore, Rasiak

• Pogoń do przerwy remisuje z Omonią 1:1. A już niedługo rozpocznie się sparing "przyjaźni", pomiędzy Wisłą Kraków i Lechią Gdańsk.

• Nie najlepiej rozpoczęli Portowcy sparing z Omonią i po kwadransie już przegrywają 0:1.

• O godzinie 16. rozpoczął się mecz Pogoni Szczecin z trzecią drużyną ligi Cypru - Omonią Nikozja.

• Co ciekawe na boisko wrócił dzisiaj Tomasz Hajto. Trener Jagiellonii wystąpił w spotkaniu ze Stomilem, zastępując narzekającego na uraz Tomasza Frankowskiego. Tomasz Hajto twardo walczył na piłkarskim boisku.Kibice dopingowali Arkę zza płotu w sparingowym meczu z Jagiellonią</p><p>

• O godzinie 17. w Międzychodzie zostanie rozegrany sparing Wisły Kraków i Lechii Gdańsk. Więcej o sytuacji w gdańskim klubie i kadrze na dzisiejszy mecz możecie przeczytać TUTAJ

• Jagiellonia w drugim dzisiejszym sparingu również odniosła zwycięstwo. Tym razem bramka Tomasza Kupisza pozwoliła skromnie pokonać beniaminka 1 ligi - Stomil Olsztyn. Mecz rozegrano w litewskim Mariampolu. Przypomnijmy, że w pierwszej dzisiejszej grze kontrolnej zespół Tomasza Hajty pokonał Ekranas Poniewieże 2:0.

• Warta Poznań - Zagłębie Lubin  3:6 (foto)

• Zdjęcia z meczu Zagłębie Lubin - Warta Poznań mozecie zobaczyć TUTAJ

• W meczu Cracovii z Sandecja Nowy Sącz był remis 2:2. Bramki zdobywali: Bartłomiej Dudzic 9, Łukasz Zejdler 76 - Mateusz Młynarczyk 30, Filip Burkhardt 84

• W rozegranym na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego meczu sparingowym piłkarze Widzewa pewnie pokonali drugoligowy Pelikan Łowicz 3:0.
    Bramki dla podopiecznych trenera Radosława Mroczkowskiego strzelili: Mariusz Rybicki (28), Mehdi Ben Dhifallah (55, głową) oraz Krzysztof Bodziony (59).

Oprócz sprawdzanych już wcześniej graczy, trener Widzewa testował: Bodzionego (ostatnio we Flocie Świnoujście) i Radosława Mikołajczaka (Elan Toruń).

• Jak już informowaliśmy ŁKS zremisował bezbramkowo z Polonia Bytom. W spotkaniu ze spadkowiczem z I ligi trener łodzian Marek Chojnacki znów przyglądał się testowanym od dwóch tygodni piłkarzom. Kolejny sparing ŁKS już w środę (z Motorem Lublin), a dzień wcześniej okaże się, czy łódzki klub otrzyma licencję na grę w I lidze.

• W meczu w litewskim Mariampolu Jagiellonia Białystok wygrała z Ekranasem Poniewieże 2:0. Bramki dla "Jagi zdobyli: Maciej Makuszewski i Dawid Plizga.Jagiellonia: Jakub Słowik, Alexis Norambuena, Thiago Rangel, Michał Pazdan, Luka Pejović,Paweł Tarnowski, Rafał Grzyb, Łukasz Tymiński, Dawid Plizga, Maciej Makuszewski, Christian Bekamenga

• Zakończył się też sparing Arki Gdynia. Gdynianie pokonali Gryf Wejherowo 3:1. Bramki: Milos Gibala 18, Kamil Król 57, 61 - Michał Fidziukiewicz 68

• Kolejne sparingi zaplanowane są na godzinę 16.00. Śląsk Wrocław - Lokomotive Moskwa, Pogoń Szczecin - Omonia Nikozja, Kuźnia Ustroń - Piast Gliwice

• W swoim pierwszym sparingu przed nowym sezonem Zawisza tylko zremisował z Olimpia. To pełny skład bydgoskiego zespołu podczas dzisiejszego sparinguZawisza Bydgoszcz: Andrzej Witan, Cezary Stefańczyk, Bartosz Kopacz, Błażej Jankowski (46 Krzysztof Hrymowicz), Jacek Popek, Michał Masłowski (60 Mateusz Mąka), Hermes (46 Kamil Drygas), Paweł Zawistowski (46 Rafał Leśniewski), Jakub Wójcicki (46 Vahan Gevorgyan), Daniel Mąka (60 Francis), Tomasz Chałas (46 Adrian Paluchowski).

• Przypomnijmy wyjściowy skład Zawiszy: Witan, Kopacz, Stefańczyk, Jankowski, Popek, Masłowski, Hermes, Zawistowski, Wójcicki, Mąka, Chałas

• Pierwszy sparing Zawiszy zakończył sie bezbramkowym remisem. Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 0:0

• Ostre strzelanie w Przyszowicach urządził sobie Górnik Zabrze. Spotkanie Górnika z miejscową Jednością zakończyło się wynikiem 11:2 dla zabrzan.

• Bramki: 41 Mańka, 87 Bizacki - 39 Pitry

• Koniec spotkania w Tychach. GKS Tychy pokonał GKS Katowice 2:1.

• Mecz w Krakowie także się zakończył. Cracovia zremisowała z Sandecją 2:2. Wyrównującą bramkę po rzucie wolnym zdobył Filip Burkhardt.

• Widzew Łódź - Pelikan Łowicz 3:0 Bramki: Mariusz Rybicki, Mehdi Ben Dhifallah, Krzysztof Bodziony.

• Miedź Legnica - Ruch Radzionków 2:0 Bramki: Jakub Grzegorzewski 21, Marcin Nowacki 39

• GOOOOOOL!!! Bizacki GKS Tychy - GKS Katowice 2:1

• W meczu Okocimskiego Brzeska z Kolejarzem Stróże lepsi okazali się stróżanie, którzy wygrali 1:0.

• Zakończył się mecz sparingowy w Gutowie Małym. ŁKS zremisował 0:0 z Polonią Bytom.

• GOOOOOOOL!!! 2:1 dla Cracovii! Zejdler

• Drugi sobotni sparing za nami. Pierwszoligowa Warta Poznań przegrała 3:6 (1:3) z Zagłębiem Lubin.

• W Tychach 67 minuta sparingu i przerwa na uzupełnienie płynów.

• GOOOOOOLLL! Szymon Pawłowski z karnego w 92 minucie i mamy 6-tego gola dla Miedziowych.

• 90 minuta w sparingu Miedziowych z Wartą i póki co wynik to 5:3.

• Zagłębie - Warta 5:3. Najpierw bramkę zdobył Szymon Pawłowski, a chwilę później Warta zdobyła trzeciego gola po rzucie karnym.

• 50 minuta w Krakowie i dalej w meczu Cracovii z Sandecją mamy remis 1:1.

• W Grodzisku padł szósty gol. Jest 4:2 dla Warty.

• W Bydgoszczy zaczęła się 2. połowa.

• GOOOOOOL!!! W Grodzisku Zagłębie podwyższa na 4:1. Arkadiusz Woźniak.

• W Bydgoszczy do przerwy 0:0

• W Tychach do przerwy remis. GKS Katowice - GKS Tychy 1:1.

• 57 minuta w sparingu Zagłębia z Wartą. W Grodzisku 3:1 dla lubinian.

• 45 minuta sparingu w Krakowie Cracovia - Sandecja wciąż 1;1.

• GKS Tychy - GKS Katowice 1:1.

• GOOOOL!!!!! Maciej Mańka 41' 1:1

• GOOOOOL!!! W sparingów GKS-ów 39' Pitry i 1:0 dla katowiczan.

• Spotkanie GKS Tychy - GKS Katowice trwa od 11. Skład tyszan : Piotr Misztal, Maciej Mańka, Ivica Zunic, Mariusz Masternak, Mateusz Mączyński, Ondrej Škorec, Mateusz Kupczak, Damian Czupryna, Mateusz Bukowiec, Piotr Rocki, Samir Nurković

• Tymczasem mamy 50 minutę spotkania Zagłębie - Warta. W dalszym ciągu jest 3:0 dla Miedziowych.

• Cracovia - Sandecja GOOOOOOLLL! 30' Młynarczyk i jest 1:1.

• Podbeskidzie zmierzy się z uczestnikiem Ligi Mistrzów, mistrzem Słowacji - MSK Żylina. Początek spotkania o 19. w Żylinie.

• Dziękujemy za informację. Widzew: Pytkowski – Ben Radhia, Petrović, Kaludjerović, Banasiak, Kowalski, Bodziony, Mikołajczak, Mroziński, Rybicki, Ben Dhifallah Rezerwowi: Patryk Wolański, Emerson Carvalho, Patryk Stępiński, Jakub Bartkowski

• Skład Olimpii Grudziądz: Osiecki, Abramowicz, Staniek, Łabędzki, Gebauer, Frańczak, Kłus, Kryszak, Rogalski, Ruszkul, Cieśliński

• Za nami 23 minuty sparingu Zawisza - Olimpia. Jak na razie 0:0.

• Zawisza wyszedł w następującym składzie na pierwszy sparing: Witan, Kopacz, Stefańczyk, Jankowski, Popek, Masłowski, Hermes, Zawistowski, Wójcicki, Mąka i Chałas

• O 17.00 rozpocznie się mecz na Arenie Kielc Korona zagra z AEL Limassol. Bilety w cenie 10 złotych dostępne są w Sklepie Kibica przy ulicy Ściegiennego 8, a także Pasażu Świętokrzyskim na osiedlu Ślichowice.

• Niestety nie mamy żadnych wieści z Bydgoszczy. Jeśli macie jakąś ciekawą wiadomość napiszcie do nas: [email protected].

• Koniec pierwszej połowy w Grodzisku. Na razie jednostronny pojedynek. Zagłębie - Warta 3:0.

• 9' GOOOOOOL! Dudzic. Cracovia - Sandecja 1:0

• Pierwszy sobotni sparing za nami. Piast - Karvina 1:1. Piłkarzy Piasta czeka jeszcze drugi mecz. Popołudniu zagrają w Ustroniu z Kuźnią.

• GOOOOOOOL! 3:0 33 min Csaba Horvath. Zapowiada się na ostre strzelanie.

• GOOOOOL!!!! Zagłębie - Warta 2:0. To się musiało tak skończyć. Vidanov strzelał z dystansu, rykoszet od obrońcy, który zmylił golkipera Warty i drugi gol dla "Miedziowych".

• Sandecja: Kosiorowski - Ogórek, Petran, Szymura, Kowalski - Młynarczyk, Leśniak, P. Kosiorowski, Mielec, Mróz - Aleksander

• Sparing Cracovia - Sandecja. skład "Pasów": Gąsiński - Żytko, Kosanović, Struna, Marciniak - Budziński, Boljević, Krupa, Danielewicz - Steblecki - Dudzic. Rezerwa: Budaković, Puzigaca, Dynarek, Nykiel, Niedziela, Kłusek, Zejdler, Setlak

• Sparing w Grodzisku. Rajd Szymona Pawłowskiego, który mijał obrońców Warty jak tyczki slalomowe. Dopiero faul powstrzymał szarżę skrzydłowgo Miedziowych.

• W sparingu Piasta mamy już 80. minute wynik bez zmian 1:1. Na boisku zameldował się Bartosz Sopel.

• W ostatnich minutach zawodnicy Warty ograniczają się do wybijania piłek i przeszkadzaniu w rozgrywaniu akcji... Zagłębie - Warta wciąż 1:0.

• Cracovia rozegra sparing z Sandecją Nowy Sącz. Dla Pasów będzie to trzeci mecz kontrolny, a ostatni przed wyjazdem na zgrupowanie do Gniewina (rozpoczyna się 9 lipca). W pierwszym meczu podopieczni trenera Wojciecha Stawowego pokonali Polonię Bytom 3:0 i przegrali 0:1 z Karpatami Lwów.

• Zagłebie wyraźnie dominuje nad pierwszoligowcem, a wyróżnia się w pierwszej fazie meczu Szymon Pawłowski i strzelec bramki Arkadiusz Wożniak, który walczy również w odbiorze.

• Akcja trójki Hanzel - Pawłowski - Woźniak, zakończyła się bramką tego ostatniego. I Miedziowi prowadzą 1:0 z Wartą Poznań.

• A w Grodzisku piłkarze już grają: Zagłebie wyszło w takim zestawieniu: Zagłębie: Forenc - Vidanov, Banaś, Horvath, Nhamoinesu, Bilek, Hanzel, Małkowski, Abwo, Pawłowski, Woźniak

• Tymczaem w sparingu Piasta wynik wciąż bez zmian 1:1. Pieczara, który opuścił boisko, znowu się na nim pojawił, zastępując strzelca bramki Adriana Sikorę. Takie rzeczy tylko w sparingach.

• Śląsk Wrocław - Karpaty Lwów 1:3

• Mistrz Polski Śląsk Wrocław zagra dzisiaj kolejny sparing na obozie w Chorwacji. tym razem jego rywalem będzie Lokomotive Moskwa. A już 18 lipca o godzinie 20.45 Śląsk stoczy pierwszy pojedynek w eliminacjach do Ligi Mistrzów na wyjeździe z mistrzem Czarnogóry Buducnost Podgorica. Transmisja w tv tym razem będzie. Mecz ma pokazać TVP.

• Piast w drugiej połowie poprawił swoją grę. Jego akcję mają więcej dynamiki, piłkarze dłużej utrzymują się przy piłce.

• Za Wallace'a wszedł młody Radosław Murawski.

• Strzał wprowadzonego przed chwilą Filo zatrzymał się na słupku...

• Zmiany w sparingu Piasta w Karvinie. Za Kirschnera na boisku pojawił się Tomasz Bzdęga, Filo zastąpił Pieczarę,

• Po przerwie trener Brosz wprowadzi napewno kilku nowych zawodników. W pierwszej połowie gra Piasta nie wyglądała najlepiej.

• Do przerwy w sparingu Piasta 1:1.

• GOLLLLL!!! 45 min Adrian Sikora. Piast - Karvina 1:1.

• Sędzia przerwał na chwię mecz w Karvinie, by gracze uzupełnili płyny w organizmie.

• Zagłebie Lubin o 10.30 rozpocznie sparing z Wartą. Oto 14- stu piłkarzy, których Pavel Hapal wybrał na ten sparing. Forenc – Primel, Vidanov, Błąd, Banaś, Horvath, Nhamoinesu, Bilek, Abwo, Pawłowski, Hanzel, Małkowski,

• Potężna bomba zza pola karnego i bramkarz Slovenciak musiał sięgać do siatki. Czy testowani piłkarze Piasta zdołają odpowiedzieć na tego gola?

• GOOLLL!!! w sparingu Piasta, ale dla Karviny. Piast - Karvina 0:1

• W "hitowym" sparingu zmierzą się w Międzychodzie Lechia Gdańsk i Wisła Kraków. Blisko pozyskania Jarosława Bieniuk jest gdański klub. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj

• Dzisiaj pierwszy sparing zagra Zawisza Bydgoszcz. Jego rywalem będzie Olimpia Grudziądz. Kibice zobacza mocno odświeżoną jedenastkę bydgoskiego klubu. W środku obrony pojawi się być może Bartosz Kopacz. Na bocznej obronie zagrają Cezary Stefańczyk i pozyskany niedawno z GKS Bełchatów Jaceka Popek. W pomocy wystapi zapewne Hermes. Dzisiaj na pewno nie zagra Adrian Bład, który trenuje na zgrupowaniu Zagłębia Lubin, ale ciągle trwaja rozmowy na temat transferu definitywnego piłkarza z lubińskiego klubu.

• Piast Gliwice rozpoczął sparing w następującym składzie. Jak pisaliśmy wcześniej to przeważnie gracze testowani: Slovenciak, Kirschner, Wallace Benevente, Konieczny, Ratajczak, Matel Izvolt, Peter Hoferica, Fernando Cuerda, Bereszyński, Pieczara, Adrian Sikora

• Mecz "Portowców" rozpocznie się w wielkopolskim mieście o 16.00.

• Pogoń Szczecin zagra z trzecią drużyną ligi Cypru - Omonią Nikozja. "Portowcy" sprawdzą stan murawy w Opalenicy, gdzie jeszcze niedawno biegali Cristiano Ronaldo, Fabio Coentrao, Pepe czy Joao Moutinho. Dla Pogoni będzie to pierwszy sparing po powrocie z urlopów. Trener Skowronek będzie miał wreszcie okazję poprowadzić zespół i zobaczyć jak podczas meczu wyglądają nowi zawodnicy - Grzegorz Bonin i Mouhamadou Traore.