Sparingi. Lechia Gdańsk dostała łomot od Hapoelu Beer Szewa

DW
Przemyslaw Swiderski
Lechia Gdańsk przegrała w Gniewinie 0:3 z Hapoelem Beer Szewa. Był to pojedynek drużyn, które w minionym sezonie zajęły trzecie miejsce w swojej lidze. Tym samym, piłkarze z Izraela zaliczyli mały odwet na polskiej drużynie po porażce swojej reprezentacji na Narodowym 0:4.

Przed sparingiem byliśmy świadkami małego zamieszania. Oba zespoły przygotowały bowiem czerwone stroje. Piłkarze Lechii szybko jednak założyli czarne t-shirty, które nie miały numerów. W takich warunkach trzeba było jednak rozpocząć spotkanie.

Lechiści mieli dwie dogodne sytuacje w pierwszej połowie spotkania. W 7. minucie Michał Nalepa zagrał prostopadle z własnej połowy po ziemi, Egy Maulana odegrał na jeden kontakt do Artura Sobiecha przed pole karne, a ten jeszcze obsłużył Rafała Kobrynia. Obrońca uderzył celnie, lecz bramkarz gości nogą sparował futbolówkę na bok. W 35. minucie Lukas Haraslin mocno uderzył, lecz golkiper znów był na posterunku.

W 42. minucie bezradny był za to Dusan Kuciak. Słowacki bramkarz przegrał pojedynek sam na sam z Nigelem Hassalbainkiem. Napastnik wyskoczył zza pleców obrońców i pewnie wykorzystał świetną okazję. Chwilę po zmianie stron było już 0:2. Nikt nie zablokował dośrodkowania, a w polu karnym głową uderzył Naora Sabaga.

W 75. minucie Lechia miała najlepszą okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki. Rzut karny wywalczył powracający Sławomir Peszko. Filip Mladenović nie wykorzystał jedenastki, a lechiści stracili po chwili trzeciego gola.

Lechia Gdańsk 0:3 Hapoel Beer Szewa
Bramki: Nigel Hasselbaink 42', Naor Sabag 47', Niv Zrihan 76'

Lechia Gdańsk: 12. Dušan Kuciak - 77. Rafał Kobryń (60, 30. Paweł Żuk), 25. Michał Nalepa (60, 55. Filip Dymerski), 26. Błażej Augustyn (60, 23. Mario Maloča), 31. Žarko Udovičić (60, 22. Filip Mladenović) - 10. Egy Maulana Vikri (60, 29. Mateusz Żukowski), 35. Daniel Łukasik (60, 7. Maciej Gajos), 36. Tomasz Makowski (60, 45. Mateusz Cegiełka), 9. Patryk Lipski (60, 80. Mateusz Sopoćko), 17. Lukáš Haraslín (60, 21. Sławomir Peszko) - 90. Artur Sobiech (50, 28. Flávio Paixão).

SPARINGI w GOL24

Więcej o SPARINGACH - newsy, wyniki, terminarz

W zasadzie co roku przerabiamy ten sam schemat. Polskie drużyny obiecują walkę o fazę grupową europejskich pucharów, a wykładają się po pierwszych meczach, najczęściej przeciw rywalom egzotycznych lig. Tym razem do listy hańby dołączył Lech Poznań. Jako mistrz Polski przepadł już w I rundzie walki o Ligę Mistrzów. Mimo wygranej w pierwszym meczu, w rewanżu w Baku przegrał z Karabachem Agdam aż 1:5. Oto lista wstydu, czyli kompromitacji w pucharach z ostatnich lat.