Sparingi: Legia Warszawa przegrała z brazylijskim zespołem

DW
od 16 lat
Sparingi. Legia Warszawa przegrała 1:3 z brazylijskim Red Bullem Bragantino w sparingu przygotowującym do nowego sezonu. Dla wicemistrzów Polski to pierwsza porażka podczas letniego zgrupowania w Austrii. Jedyną bramkę dla Legii zdobył Jarosław Niezgoda.

Legia Warszawa nie zaprezentowała się najlepiej w sparingu z Red Bullem Bragantino, choć były momenty dobrej gry. Jedną z najlepszych postaci meczu towarzyskiego okazał się Jarosław Niezgoda, który już w 5. minucie mógł wpisać się na listę strzelców. Napastnik otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola i ruszył w kierunku piłki, jednak szybciej dopadł do niej bramkarz rywali. Legioniści starali się atakować wszelkimi sposobami, dlatego już po chwili bliski gola był Inaki Astiz. Hiszpan uderzył głową na bramkę, ale bramkarz przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 17. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Legii. Najpierw strzał przewrotką został zablokowany, a dobitkę na rzut rożny wybił Radosław Cierzniak.

Na prowadzenie legioniści wyszli w 36. minucie spotkania. Cafu oddał płaski strzał z dystansu. Golkiper nie zdołał złapać futbolówki, a Jarosław Niezgoda wykazał się zmysłem napastnika i dobił ją z najbliższej odległości. Po chwili było jednak 1:1. Paweł Stolarski faulował rywala w polu karnym, a z 11 metrów nie pomylił się Ytalo.

Druga bramka Brazylijczyków również padła po uderzeniu z rzutu karnego. Tym razem to Igor Lewczuk sprowokował arbitra do podyktowania jedenastki. W 55. minucie gry było już 3:1 dla Red Bulla Bragantino. Dośrodkowana piłka padła łupem Ortiza, który wywalczył sobie pozycję i uderzył głową tak, że Radosław Cierzniak mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Red Bull Bragantino jest zespołem z drugiej ligi brazylijskiej. Sezon w Brazylii jest rozgrywany w systemie wiosna-jesień, więc aktualnie drużyna ma przerwę między rundami. Do tej pory zagrała osiem spotkań, w których zgromadziła 19 punktów i zajmuje pozycję lidera.

Legia Warszawa - Red Bull Bragantino 1:3 (1:1)
Bramki: Jarosław Niezgoda 37 - Ytalo 41 (k), 50 (k), Léo Ortiz 55

Legia Warszawa: Cierzniak (Miszta 62') - Lewczuk, Astiz (Wieteska 79'), Kopczyński (Wieteska 62'), Stolarski (Jędrzejczyk 79') - Antolić (Praszelik 62'), Gwilia (Martins 79') - Novikovas (Agra 46'), Cafu (Vesović 79'), Rosołek (Kulenović 46') - Niezgoda (Kostorz 35' (Kwietniewski 62')
źródło: Legia Warszawa