Sparingi. Miedź Legnica pewnie pokonała Górnik Polkowice

DWZaktualizowano
Sparingi. Miedź Legnica pewnie pokonała Górnik Polkowice Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Sparingi. Miedź Legnica zagrała kolejny mecz towarzyski podczas letniego zgrupowania przed nowym sezonem w 1 Lidze. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Dominika Nowaka był beniaminek 2 Ligi - Górnik Polkowice. Legniczanie wygrali to spotkanie 4:1.

Trener Dominik Nowak zastosował dość częstą taktykę w spotkaniach towarzyskich. W dwóch połowach desygnował dwie różne jedenastki. Pierwsza odsłona stała więc pod znakiem dominacji Miedzi. Legniczanie objęli prowadzenie już w 7 minucie. Krzysztof Danielewicz znalazł się z piłką na lewej stronie pola karnego gości, uderzył w długi róg i futbolówka zatrzepotała w siatce. W 22. minucie było już 2:0, a strzelcem okazał się Valerij Sabala.

Po przerwie w zespole Miedzi pojawili się m.in. testowani Oskar Repka oraz Mateusz Hudzik. Pierwszy z nich to młodzieżowy reprezentant Polski, który ostatnie rozgrywki spędził w Chrobrym Głogów. Hudzik w minionym sezonie występował we włoskim Hellas Werona, w drużynie U19.

Górnik Polkowice zmniejszył straty w 48. minucie. Autor bramki to Michał Bednarski. Drużyna z Legnicy błyskawicznie odpowiedziała dwoma trafieniami. W 52. minucie Antkowiak podwyższył prowadzenie, a minutę później było juz 4:1 po kolejnym trafieniu tego zawodnika.

Miedź Legnica – Górnik Polkowice 4:1 (2:0)
Bramki:
Danielewicz 7', Sabala 21', Antkowiak 52, 53' – Bednarski 48'

Miedź I połowa: 1. Załuska - 23. Zieliński, 19. Bartczak, 25. Mijusković, 22. Warcholak, 3. Ostrowski, 28. Danielewicz, 10. Forsell, 8. Marquitos, 21. Ojamaa 20. Sabala
Miedź II połowa: 32. Hewelt - 2. Conde, 26. Repka (testowany), 24. Hudzik (testowany), 29. Pojasek, 13. Purzycki, 77. Zatwarnicki, 47. Koziara, 27. Makuch, 17. Śliwa, 9. Antkowiak

Górnik I połowa: 1. Furtak - 14. Chmielewski (27. Staśkiewicz), 6. Kowalski-Haberek, 2. Kocik (21. Medyński), 25. Fryzowicz, 24. Ekwueme, 29. Baranowski, 16. Bancewicz, 77. Azikiewicz, 17. Szuszkiewicz, 23. Sobków
Górnik II połowa: 99. Kopaniecki - 15. Król, 4. Klimek, 84. Opałacz, 3. Magdziak, 9. Galas, 5. Wacławczyk, 11. Radziemski, 8. Ryś, 20. Szymkowiak, 18. Bednarski
źródło: Miedź Legnica