Kuba Zegarliński
Remisem zakończył się pierwszy sparing PGE Stali Mielec. Podopieczni Artura Skowronka mierzyli się z Cracovią, dla której to również był premierowy sparing podczas zimowych przygotowań.

Cracovia już drugi rok z rzędu była pierwszym rywalem Stali w zimowych przygotowaniach. Jest progres, bo w ubiegłym roku mielczanie przegrali 1:3. Co ciekawe, hatt-tricka w tamtym spotkaniu zdobył Krzysztof Piątek. Dziś jest jedną nogą w Milanie.

Trener krakowian Michał Probierz sprawiedliwie podzielił czas gry między zawodników. Z kolei Artur Skowronek rotował składem i robił sporo zmian.

Mecz był wyrównany i remis jest sprawiedliwym wynikiem. PGE Stal objęła prowadzenie w pierwszej połowie po golu Josipa Sojlicia. W drugiej połowie wyrównał Filip Piszczek.

Z powodu lekkiego urazu, w meczu nie wziął udziału Grzegorz Kuświk.

Stal Mielec – Cracovia 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Soljić 29, 1:1 Piszczek 54.

Stal: Kiełpin (46 Primel) - Spychała (46 Seweryn), Grodzicki (46 de Amo), Dobrotka (46 Kiercz), Getinger (46 Leandro) - Wroński (46 Dungel), Soljić (60 Nowak, 76 Tomasiewicz), Nowak (46 Gąsior), Tomasiewicz (46 Sadłocha), Prokić (60, 28. Mendi, 76 Wroński) - Mendi (46 Gojko).

Cracovia: Pesković - Rapa, Dytiatjew, Serafin, Siplak - Hanca, Dąbrowski, Budziński, Lusiusz, Wdowiak – Cabrera.
II połowa: Stępniowski – Ferraresso, Helik, Datković, Pestka – Strózik (85 Pik), Dimun, Hernandez, Gol, Cecarić – Piszczek.

POPULARNE NA NOWINY24.PL/SPORT:

Tłumy na meczu Developresu i przegrana z Budowlanymi [FOTKI]

Co wiesz o plebiscycie Nowin, czyli historii sportu [QUIZ]

JKS wygrał turniej Lotycza [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Sparingi. PGE Stal Mielec dobrze zaprezentowała się na tle Cracovii. Wynik do końca był sprawą otwartą [ZDJĘCIA] - Nowiny