Sparingi: Pierwsza porażka Sandecji. Trafił nowy zawodnik

Kaja Krasnodębska
Jakub Bartosz już strzela dla Sandecji
Jakub Bartosz już strzela dla Sandecji Andrzej Banas
Na zakończenie zgrupowania w Side Sandecja doznała swojej pierwszej w 2018 roku porażki. 1-2 uległa gruzińskiemu Dinamo Tbilisi, a honorowego gola w drugiej połowie zdobył wypożyczony do końca sezonu z Wisły Kraków Jakub Bartosz.

Piłkarze Sandecji na obozie w tureckim Side przebywają już przeszło tydzień. Z Polski wyjechali tuż po sparingu ze słowackim Zemplinem Michalovice, a wrócą już w środę. Przed nimi już więc tylko dwa dni zgrupowania. Poświęcą je na treningi, gdyż swój ostatni towarzyski mecz rozegrali wczesnym poniedziałkowym popołudniem. Ich rywalem Dinamo Tbilisi, drużyna która w rozgrywanym w systemie wiosna-jesień sezonie 2017 została wicemistrzem Gruzji.

Kazimierz Moskal dla którego to dopiero pierwsze zgrupowanie w roli szkoleniowca Sandecji nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z usług Bartłomieja Dudzica oraz Macieja Korzyma. Obaj zmagają się z kontuzjami, w związku z czym przedwcześnie wrócili do kraju. Nie mogli więc oglądać poczynań swoich kolegów – stream na stronie gruzińskiego zespołu nie należał do najlepszych. Wydaje się jednak, że w pierwszej połowie nie mieli czego żałować. Sądeczanie słabo weszli w ten mecz, od początku oddając inicjatywę swoim rywalom. Nie zdążyli stworzyć ani jednej groźniejszej sytuacji, a już przegrywali 0-1. Potem gra z ich strony prezentowała się nieco lepiej, lecz to piłkarze Dinama zdołali zdobyć kolejna bramkę.

Dopiero dokonane w przerwie roszady nieco odmieniły obraz spotkania. Wojciech Trochim i Bartłomiej Kasprzak dali dobre zmiany, mecz należał do wyrównanych, a pod bramką Gruzinów zaczęło dziać się coraz więcej. W końcu udało się zdobyć także honorowego gola. Pierwsze trafienie Jakuba Bartosza w barwach Sandecji okazało się niezwykle efektownym: obrońca popisał się szybkim rajdem prawą stroną, wyminął obrońców i celnie uderzył na dalszy słupek. Chwilę później opuścił jednak boisko, a swoją szansę otrzymał Adrian Basta. 29-letni defensor z poziomu murawy nie oglądał już żadnych goli. Mecz zakończył się pierwszą porażką Sączersów w tym okresie przygotowawczym.

Sandecja Nowy Sącz – Dinamo Tbilisi 1-2 (0-2)