Sparingi. Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 2:1. Zwycięstwo w ostatnim sprawdzianie

Wojciech Konończuk
Mateusz Sowiński (z piłką) strzelił dla Wigier gola w sparingu z Pogonią Siedlce facebook/SKSWigrySuwalki
W próbie generalnej przed nowym sezonem Wigry Suwałki pokonały Pogoń Siedlce 2:1. Oba zespoły za tydzień rozpoczną walkę na boiskach II ligi.

W spotkaniu z Pogonią nie wystąpił Kacper Wełniak, który przeniósł się do pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. To już 14. zawodnik, który w przerwie letniej opuścił Wigry.

Do kadry Biało-Niebieskich dołączyło dotąd siedmiu piłkarzy, więc nic dziwnego, że trener Dawid Szulczek poszukuje wzmocnień. W suwalskim zespole testowani byli: Bartosz Prętnik (Korona Kielce), Łukasz Seweryn (Stal Mielec), Nathaniel Amoah (juniorski SSC Napoli), Marko Zawada (Górnik II Zabrze) oraz Japończyk Kosei Iwao (Ilanka Rzepin).

Trenerzy obu ekip ustalili, że mecz zostanie rozegrany tercjach po 45 minut każda. Spotkanie długimi momentami mogło się podobać, a pod bramkami dochodziło do wielu spięć. Pogoń objęła prowadzenie po strzale Miłosza Przybeckiego, na co błyskawicznie odpowiedział golem Mateusz Sowiński. O zwycięstwie Wigier przesądził uderzeniem z dystansu Elso Brito.

Nowy sezon II ligi Wigry rozpoczną w poniedziałek - 2 sierpnia. O godz. 18 w Suwałkach rozpocznie się ich mecz z Chojniczanką Chojnice.