Sparingi. Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1. Decydująca akcja Błaszczykowskiego z Boguskim

Jacek Czaplewski
W sparingu trafił Aleksander Buksa
W sparingu trafił Aleksander Buksa Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Sparingi. Wisła Kraków rzutem na taśmę wygrała z pierwszoligową Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 2:1. Jako pierwsi trafili goście za sprawą Romana Gergela. Tuż przed przerwą odpowiedział Aleksander Buksa, a w końcówce decydującą bramkę zdobył Rafał Boguski - po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego. Był to ostatni mecz kontrolny "Białej Gwiazdy" przed wznowieniem PKO Ekstraklasy.

W okresie przygotowawczym Wisła rozegrała cztery sparingi. Zaczęła od rozgromienia Podhala Nowy Targ (5:0), potem zremisowała ze slowacką Żyliną (2:2), by takim samym wynikiem zakończyć mecz z Zagłębiem Sosnowiec (2:2).

W przyszłą niedzielę (31 stycznia) Wisła zagra już o punkty z Piastem Gliwice. Termalica ma więcej wolnego w 1 lidze. Przed wznowieniem rozgrywek pod koniec lutego zaplanowała jeszcze pięć sparingów - kolejno ze Stalą Mielec, Puszczą Niepołomice, GKS Tychy, Stal Rzeszów i Wieczystą Kraków.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)
Bramki: Buksa 45', Boguski 85' - Gergel 21'
Żółte kartki: Wlazło
Spotkanie odbyło się na stadionie przy Reymonta w Krakowie

Wisła Kraków: Lis - Burliga (87' Szywacz), Frydrych (87' Głogowski), Mehremić (64' Hoyo-Kowalski), Sadlok (54' Błaszczykowski) - Szot (81' Szota), Savić (72' Boguski), Plewka (81' Starzyński), Żukow (72' Chuca), Buksa (46' Silva) - Forbes (72' Beciraj).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
I połowa: Loska - Grabowski, Wlazło, Putiwcew, Grzybek - Hubinek, Stefanik, Żyra, Gergel, Zeman - Śpiewak.
II połowa: Budziłek - Wasielewski, Klimek, Bezpalec, Banasik - Jovanović, Wrzosek, Pęk, Vasil, Kalisz - Czarnowski.