Sparingi. Wisła Kraków dwukrotnie pokonała Puszczę Niepołomice

DW
Sparingi. Wisła Kraków dwukrotnie pokonała Puszczę Niepołomice Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Sparingi. W minioną sobotę piłkarze Wisły Kraków zagrali dwa spotkania towarzyskie z Puszczą Niepołomice. Oba z nich zakończyły się zwycięstwem Białej Gwiazdy" - odpowiednio 4:2 i 3:1.

Pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 11:00. W nim wynik otworzyła Puszcza. Embalo wykorzystał chwilę nieuwagi krakowskiej defensywy i płaskim strzałem z 20 metrów wpakował piłkę do siatki. Prowadzenie pierwszoligowca trwało jednak tylko minutę. Tuż po wznowieniu Paweł Brożek został sfaulowany przez rywala w polu karnym, po czym zdecydował się na wykonanie "jedenastki". Doświadczony napastnik skompletował w meczu hat-tricka. Jego druga bramka padła po pięciu minutach od pierwszej, natomiast trzecie trafienie padło już w drugiej połowie. Na pół godziny przed końcem Patryk Plewka świetnie przymierzył w górny róg bramki, podwyższając rezultat na 4:1. Puszcza zmniejszyła rozmiar strat - tym razem Stefanik skutecznie wykorzystał rzut karny.

Wisła Kraków 4:2 (2:1) Puszcza Niepołomice
Bramki:
Brożek 16', 21', 53', Plewka 57' - Embalo 15', Stefanik 60'

Wisła Kraków: (skład wyjściowy) Michał Buchalik - David Niepsuj, Marcin Wasilewski, Lukas Klemenz, Maciej Sadlok - Krzysztof Drzazga, Kamil Wojtkowski, Vullnet Basha, Rafał Boguski, Michał Mak - Paweł Brożek.

W drugim sparingu to Wiślacy od samego początku byli górą i prowadzili grę. Już po pięciu minutach zdobyli pierwszą bramkę. Po podaniu górą w "szesnastce" sędzia odgwizdał zagranie ręką zawodnika z Niepołomic. Rzut karny na gola zamienił młody Buksa. Kwadrans później doskonale w polu karnym odnalazł się Żytek, który sfinalizował stały fragment gry.

Przed przerwą Buksa zanotował dublet, ale Biała Gwiazda nie przestała atakować po zmianie stron. Trzecią bramkę podopieczni trenera Macieja Stolarczyka zdobyli w 49. minucie. Asystę na swoim koncie zanotował Kumah, dogrywając dokładne dośrodkowanie wprost na głowę Morysa.

Wisła Kraków 3:1 (2:1) Puszcza Niepołomice