DW
Sparingi. Zagłębie Lubin - Górnik Polkowice 2:1. Beniaminek 2 Ligi postawił się Miedziowym Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Sparingi. Zagłębie Lubin ograło Górnika Polkowice 2:1 w ostatnim meczu kontrolnym przed startem PKO Ekstraklasy. Bramki dla Miedziowych zdobyli Rok Sirk i Patryk Szysz. Drużyna z Polkowic postawiła się ekstraklasowiczowi za sprawą trafienia Eryka Sobkowa.

W pierwszych minutach drużyna Zagłębia prowadziła grę, co opłaciło się szybkim golem. Kibice mogli oglądać w akcji jednego z nowych piłkarzy - Roka Sirka. To właśnie on był autorem pierwszego gola dla lubinian. Sirk wygrał walkę w powietrzu z defensorem gości i zamienił na bramkę dośrodkowanie Patryka Szysza z lewej strony boiska.

W przerwie w drużynie z Polkowic doszło do wielu zmian, natomiast po stronie Miedziowych zobaczyliśmy tylko dwie rotacje piłkarzy. Zawodnicy Górnika próbowali wyrównać i zaczęli odważnie grać po zmianie stron. Dośrodkowanie z prawej strony, które poprzedziła koronkowa akcja, zakończył strzałem były zawodnik rezerw Miedziowych, Eryk Sobków.

W 84. minucie piłkarze Zagłębia strzelili gola na wagę zwycięstwa. Niecałe dwie minuty wcześniej Kacper Bieszczad wyszedł jednak cało z sytuacji sam na sam. Wprowadzony za Hładuna bramkarz pokazał się z dobrej strony w kilku sytuacjach, czym z pewnością trafił do notesów asystentów Bena van Daela. Jak padła bramka dla lubinian? Czerwiński dograł piłkę z bocznego sektora, a Szysz wykończył całą akcję.

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Polkowice 2:1 (1:1)
Bramki:
Rok Sirk 17', Patryk Szysz 84' - Eryk Sobków 56'

KGHM Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun (Kacper Bieszczad) - 4. Serafin Szota (65 Bartosz Kopacz), 5. Maciej Dąbrowski, 27. Dominik Jończy (79 Łukasz Poręba), 14. Michał Bogacz (62 Damian Oko) - 11. Bartłomiej Pawłowski, 6. Łukasz Soszyński, 13. Dawid Pakulski, 19. Daniel Dudziński (74 Alan Czerwiński), 17. Patryk Szysz - 9. Rok Sirk. Grał także: Patryk Mucha
Górnik Polkowice: (I połowa) Kopaniecki - Król, Kocik, Opałacz, Magdziak, Radziemski, Galas, Karmelita, Bancewicz, Bednarski, zawodnik testowany. (II połowa) Furtak - Azkiewicz, zawodnik testowany, Kowalski-Haberek, Fryzowicz, Surożyński, Ekwueme, Galas, zawodnik testowany, Sobków, Szuszkiewicz. Grał także: Baranowski.
źródło: Zagłębie Lubin

SPARINGI w GOL24

Więcej o SPARINGACH - newsy, wyniki, terminarz

Do rozpoczęcia sezonu w Ekstraklasie już niewiele czasu. Niektóre nasze zespoły zaczną rozgrywki jeszcze wcześniej z powodu udziału w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Jak radziły sobie dotąd w sparingach? Oto zbiór wyników wszystkich sparingów drużyn z Ekstraklasy - od beniaminków do mistrza Polski.

Letnia forma klubów z Ekstraklasy. Kto najlepiej spisuje się...