Sparingi. Zwycięstwo Jagiellonii z Rużomberokiem. Gol Wójcickiego w końcówce

DW
Wojciech Wojtkielewicz
Sparingi. Jagiellonia Białystok wygrała z trzecim zespołem słowackiej ekstraklasy - MFK Rużomberok 2:1. Spotkanie odbyło się w Koninie. Zwycięską bramkę dla drużyny Ireneusza Mamrota zdobył Jakub Wójcicki.

Jagiellonia jest właśnie po drugim meczu kontrolnym podczas letniego zgrupowania. Kilka dni temu Żółto-Czerwoni pokonali drugoligową Pogoń Siedlce 3:0. Tym razem przyszedł czas na bardziej wymagającego rywala. Trzecia drużyna słowackiej ekstraklasy postawiła trudniejsze warunki i przede wszystkim pozwoliła odpowiedzieć na pytanie, czy jest życie po Arvydasie Novikovasu. Przypominamy, że Litwin zostanie niebawem ogłoszony piłkarzem Legii Warszawa.

W sparingu ze Słowakami szansę od początku dostał m.in. nowy bramkarz Krsevan Santini. W pierwszej połowie nie był jednak zmuszony do wielu interwencji. W pierwszej połowie po raz kolejny swoją obecność zaznaczył Patryk Klimala, który bez cienia wątpliwości jest na razie największym wygranym tego obozu. W 30. minucie wyprowadził Jagę na prowadzenie, zdobywając już trzecią bramkę w drugim meczu.

Po zmianie stron doszło w Jagiellonii do jedenastu zmian. Tym razem z dobrej strony pokazał się Przemysław Mystkowski, który dwukrotnie dochodził do świetnych okazji. W 66. minucie Tihomir Kostadinow wpakował piłkę do siatki pilnowanej przez Damiana Węglarza. Zawodnikowi podawał Matej Madlenak.

Wynik spotkania ustalił Jakub Wójcicki, który na 10 minut przed końcem wykorzystał podanie Bartosza Bidy.

Jagiellonia Białystok - MFK Ružomberok 2:1 (1:0)
Bramki: Patryk Klimala 34', Jakub Wójcicki 82' - Tihomir Kostadinov 67'

Jagiellonia Białystok: (I połowa) 28. Krševan Santini - 2. Andrej Kadlec, 5. Nemanja Mitrović, 15. Zoran Arsenić, 12. Guilherme - 10. Juan Cámara, 20. Marko Poletanović, 6. Taras Romanczuk, 35. Karol Struski, 11. Jesús Imaz - 98. Patryk Klimala. (II połowa) 96. Damian Węglarz - 34. Paweł Gierach, 41. Michał Ozga, 99. Bartosz Kwiecień, 19. Böðvar Böðvarsson - 9. Jakub Wójcicki, 26. Martin Pospíšil, 32. Mikołaj Nawrocki, 18. Przemysław Mystkowski, 42. Szymon Łapiński - 31. Bartosz Bida.
źródło: Jagiellonia Białystok

SPARINGI w GOL24

Więcej o SPARINGACH - newsy, wyniki, terminarz

W zasadzie co roku przerabiamy ten sam schemat. Polskie drużyny obiecują walkę o fazę grupową europejskich pucharów, a wykładają się po pierwszych meczach, najczęściej przeciw rywalom egzotycznych lig. Tym razem do listy hańby dołączył Lech Poznań. Jako mistrz Polski przepadł już w I rundzie walki o Ligę Mistrzów. Mimo wygranej w pierwszym meczu, w rewanżu w Baku przegrał z Karabachem Agdam aż 1:5. Oto lista wstydu, czyli kompromitacji w pucharach z ostatnich lat.