Sparingowe zwycięstwo Lecha nad Zagłębiem

Jacek Czaplewski
Lech Poznań pokonał Zagłębie Lubin 1:0 w sparingowym spotkaniu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim. Jedynego gola w meczu strzelił Kamil Drygas.

Sparingi - śledź wyniki wszystkich meczów przygotowawczych

Lechici wyszli na prowadzenie już w 24. minucie. Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka najwyżej do piłki wyskoczył Kamil Drygas i strzałem głową pokonał Bojana Isailovicia. Kilka minut wcześniej z boiska zszedł nowy nabytek "Kolejorza", Aleksandar Tonev, który doznał kontuzji. Podopieczni Jose Mari Bakero przeważali w pierwszej części, ale dobre okazje marnowali kolejno: Jacek Kiełb i Artjoms Rudnevs.

W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił. Częściej atakowali poznaniacy, a szczególne zagrożenie siali po stałych fragmentach gry. W 61. minucie bliski szczęścia był Bartosz Ślusarski, a trzy minuty później minimalnie chybił Wojciech Golla. W końcówce spotkania dwóch okazji na wyrównanie nie wykorzystał Szymon Pawłowski. W obu przypadkach górą był Krzysztof Kotorowski.

Lech Poznań 1:0 Zagłębie Lubin - czytaj zapis relacji na żywo z meczu
1:0 - Drygas 24'

Lech: Jasmin Burić (46. Krzysztof Kotorowski) Grzegorz Wojtkowiak (46. Tomasz Kędziora), Hubert Wołąkiewicz (72. Marcin Kamiński), Marcin Kamiński (46. Ivan Djurdjević), Jarosław Ratajczak (46. Radosław Jasiński) Kamil Drygas (46. Wojciech Golla) Aleksandar Tonev (16. Jacek Kiełb, 72. Mateusz Możdżeń), Rafał Murawski (46. Dimitrije Injac), Mateusz Możdżeń (46. Semir Stilić), Jakub Wilk (46. Bartosz Ślusarski) Artjoms Rudnevs (46. Vojo Ubiparip)

Zagłębie: Bojan Isailović (46. Aleksander Ptak) Bartosz Rymaniak (46. Szymon Kapias), Michal Hanek (46. Csaba Horvath), Błażej Telichowski (46. Sergio Reina), Martins Ekwueme (46. Costa Nhamoinesu) Patryk Rachwał (46. Łukasz Hanzel) , Adrian Rakowski (46. Damian Dąbrowski) David Abwo (46. Szymon Pawłowski), Kamil Wilczek (46. Dominykas Galkevicius), Maciej Małkowski (46. Marcin Garuch) Deniss Rakels (46. Mouhamadou Traore)

Źródło: własne/Lech Poznań