Sparingowo. Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 2:2

Wiktor Gumiński
Za Odrą już dwa z sześciu sparingów, jakie ma zaplanowane przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Wiktor Gumiński
Wynikiem 2:2 zakończyła się kontrolna potyczka 1-ligowej Odry Opole z 2-ligową Chojniczanką Chojnice. Był to pierwszy z dwóch testów, jakie opolanie odbędą podczas obozu w Cetniewie.

Do tego spotkania Odra przystąpiła trzy dni po bardzo wysokiej wygranej w Opolu nad Polonią Bytom, gdzie rozbiła ją aż 7:1. I starcie z Chojniczanką również zaczęła w bardzo dobrym stylu.

Już w 6. minucie bardzo bliski powodzenia był Adam Żak, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Chwilę później jednak opolanie już dopięli swego za sprawą Bernarda Petraka. Słowak popisał się też asystą w 43. minucie, gdy na 2:0 podwyższył Mateusz Marzec.

W drugiej połowie piłkarze z Opola dali się jednak dogonić rywalom, którzy dwa gole zdobyli w ciągu zaledwie minuty (73. i 74.).

Drugi ze sparingów w Cetniewie Odra rozegra w piątek 28 stycznia, kiedy to zmierzy się z jednym z ligowych przeciwników - Arką Gdynia.

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Petrak - 12., 2:0 Marzec - 43., 2:1 Pląskowski - 73., 2:2 zawodnik testowany.