Sparingowo. Odra Opole - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1

Wiktor Gumiński
Maciej Makuszewski był autorem jedynej bramki dla Odry.
Maciej Makuszewski był autorem jedynej bramki dla Odry. Wiktor Gumiński
Wynikiem 1:1 zakończyło się starcie kontrolne pomiędzy 1-ligową Odrą Opole a 3-ligowym Pniówkiem Pawłowice Śląskie, które odbyło się na boisku przy ul. Hallera w Opolu.

Bramkę dla Odry zdobył w tym spotkaniu Maciej Makuszewski, który posłał piłkę do siatki w 69. minucie. Była to szybka odpowiedź na trafienie, jakie zanotowali piłkarze z Pawłowic Śląskich. Drużyna plasująca się w połowie sezonu na 9. miejscu w tabeli 3 ligi (grupa 3) zdobyła gola w 66. minucie.

Opolanie przystąpili do tej potyczki w składzie: zawodnik testowany - Spychała, W. Kamiński, Pingot, Szkliński - Klec, Łabojko, Guzdek, Mikinic, Makuszewski - Bednarski.

Zmian nie było za wiele, ponieważ z racji tego, że Odra rozegrała mecz kontrolny również w piątek (27.01, 3:1 ze Skrą Częstochowa), wielu zawodników dostało podczas konfrontacji z Pniówkiem wolne. Trener Adam Nocoń na ławce miał tylko pięciu zawodników, z których w drugiej połowie zagrali: Rafał Niziołek (zmienił w 46. minucie Mikołaja Łabojkę), Adam Wójcik (zastąpił w 63. minucie zawodnika testowanego), Maciej Urbańczyk (wszedł w 70. minucie za Michała Bednarskiego) oraz Maciej Wróbel (pojawił się w 87. minucie za Maksymiliana Pingota).

Opolscy piłkarze do zmagań w Fortuna 1 Lidze powrócą 12 lutego, kiedy to o godz. 18 zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wcześniej czekają ich jeszcze dwa sparingi, które również odbędą się w Opolu - 3.02 z SFC Opava i 4.02 z Polonią Bytom.