• Ale miał sytuację James Rodriguez! Jego strzał z sześciu metrów zablokował Polga... A piłka już leciała prosto do bramki

• Jeszcze James Rodriguez pokusił się o strzał z dystansu, ale ponad bramką

• Izmaiłov do van Wolfswinkela, który był na spalonym

• Stijn Schaars - za faul

• Nie ma gola dla Sportingu! Coś niesamowitego! Z lewej strony kapitalnie przedarł się Inusa, podał do Izmaiłova i piłkę z linii bramkowej wybił Pereira!

• Dośrodkowanie Hulka z wolnego nie zostało przecięte przez żadnego zawodnika, ale czujny w bramce Rui Patricio pewnie złapał futbolówkę

• Kolejne złe zagranie w ofensywie piłkarzy Porto. Tym razem podania Defour'a nie zdołał opanować Moutinho

• Kleber za Cristiana Rodrigueza

• van Wolfswinkel wyszedł sam na sam z Helton i przegrał ten pojedynek. Najlepsza okazja strzelecka po przerwie!

• Hulk pięknie przerzucił piłkę nad bramkarzem Sportingu, ale wcześniej był na spalonym. Słuszna decyzja sędziego

• Sporting Lizbona - FC Porto A akcji gwiazdor Porto, Hulk.

• Czas na drugą połowę w hicie Liga Zon Sagres

• Bez zbędnego przedłużania sędzia zakończył pierwszą połowę.

• Otamendi niebezpiecznie zaatakował jednego z rywali, ale bez kartki. Piłkarz musi jednak uważać, bo ma już na swoim koncie "żółtko".

• Minuta doliczona.

• Żółta kartka dla Carillo za przeszkadzanie w wykonaniu autu.

• Dośrodkowanie w pole karne Sportingu pewnie wyłapuje w powietrzu Rui Patricio.

• Na razie oba zespoły ciągle mają problemy ze stwarzaniem sobie okazji. Spotkanie jest bardzo wyrównane, gra toczy się głównie między jednym a drugim polem karnym.

• Rui Patricio wyszedł odważnie przed pole karne i wybił piłkę głową, uprzedzając Djalmę.

• Do końca pierwszej połowy dziesięć minut. Spotkanie nieco się ożywiło, ale do bramki jeszcze daleko.

• Dobrze z piłką przedarł się Hulk, oddał strzał z ostrego konta, ale obok bramki. Do piłki mógł jeszcze dojść Belluschi, ale strzał był zbyt mocny i piłka zdążyła uciec za linię końcową.

• Przeciętnie wykonany korner, nie było po nim zagrożenia pod bramką Heltona.

• Z rzutu wolnego uderzył Elias, a piłka po murze wyszła na rzut rożny.

• Kolejna żółta kartka, tym razem dla Otamendiego za faul na Carillo.

• Po rzucie rożnym Polga oddał dobry strzał w okienko, ale Helton popisał się doskonałą interwencją.

• Z 30 metrów uderzał Schaars, ale trafił w głowę Rolando. Piłka spadła w polu karnym i Djalma musiał wybić piłkę na korner.

• Żółta kartka dla Joao Moutihno za faul. Będzie rzut wolny przed polem karnym.

• Otamendi bliski zdobycia bramki po rzucie rożnym dla Porto. Na razie oba zespoły nie stwarzają sobie jednak groźnych sytuacji z gry, a te po stałych fragmentach również do 100% nie należą...

• Obrona Sportingu dobrze przerwała szybką kontrę Porto.

• Piłka odbijała się w polu karnym Porto, ostatecznie uderzył ją Carillo, ale piłka trafiła w obrońcę. W miarę dogodna okazja zmarnowana.

• Dobrze zapowiadająca się akcja Sportingu nie została zakończona nawet strzałem. Przekombinowali zawodnicy Domingosa Pacienci.

• Próba dośrodkowania Rodrigueza, ale wykonanie było słabe. Od bramki Rui Patricio.

• Ricky van Wolfswinkel po długim podaniu spod własnego pola karnego uciekał sam na sam, ale sędzia dopatrzył się spalonego. To chyba był błąd, bo napastnik Sportingu startował z własnej połowy.

• Capel pognał za piłką na prawej stronie, wrzucił w pole karne, a tam głową zdołał uderzyć van Wolfswinkel. Strzał był jednak bardzo niecelny, a napastnik będzie musiał poczekać na przełamanie złej passy.

• Dobra wrzutka na krótki słupek, piłkę głową uderzył Maicon, ale dobrą interwencją popisał się Rui Patricio.

• Bez większych emocji w pierwszej części gry. Oba zespoły próbują ataków, ale grają uważne w defensywie. Mamy kolejny rzut rożny dla Porto.

• Mamy też pierwszy rzut rożny dla Sportingu. Wrzucał Stijn Schaars, ale wyłapał pewnie dośrodkowanie Helton.

• Rzut rożny dla FC Porto. Piłka przed pole karne, ale niecelnie uderzył Belluschi.

• Hulk z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne, ale poradzili sobie obrońcy.

• Na trybunach stadionu w Lizbonie zasiedli dzisiaj pierwszy trener Legii, Maciej Skorża oraz jego asystent, Rafał Janas.

• Po ziemi uderzył Hulk, ale nie było to najlepsze wykonanie tego stałego fragmentu.

• Pierwsza żółta kartka, dla Eliasa. Będzie rzut wolny dla Porto.

• Rzut wolny dla Sportingu. Helton z problemami wybił piłkę na bok.

• Początek spotkania. Liczymy na emocje!

• Całe trybuny w dymie z powodu odpalenia rac. Komplet na stadionie, wspaniała oprawa i atmosfera.

• Oba zespoły wychodzą już na murawę. Niedługo rozpoczynamy spotkanie.

• Ławka rezerwowych FC Porto: James Rodriguez, Rafael Bracali, Alex Sandro, Eliaquim Mangala, Kleber, Souza i Steven Defour.

• Ławka rezerwowych Sportingu: Valeri Bojinov, Marcelo Boeck, Matias Fernandez, Marat Izmailov, Evaldo, Andre Renato Soares Martins i Santiago Arias.

• Znamy już składy obu zespołów. W pierwszym składzie Sportingu Renato Neto, który powrócił z wypożyczenia do Cercle Brugge i od razu wskoczył do wyjściowej "11".

• Witamy w relacji ze spotkania ligi portugalskiej pomiędzy Sportingiem Lizbona i FC Porto. Gospodarze do rywal Legii Warszawa w 1/16 Ligi Europejskiej i spotkanie to z pewnością zainteresuje wielu kibiców w Polsce.