Sprawdź wyniki piłkarskiej świętokrzyskiej klasy okręgowej

dor, mir, pw
Sprawdź wyniki weekendowych meczów piłkarskiej świętokrzyskiej klasy okręgowej.

Granat Skarżysko-Kamienna - Piast Stopnica 5:0 (2:0)
Bramki: Damian Szyszka 6, Mariusz Grzejszczyk 13, Kamil Uciński 60, 78, Bartosz Styczyński 86.
Granat: Borgensztajn – Styczyński, Kosela (64. Wojna), Drożdżał, Szyszka, Kołodziejczyk (76. Głowaczewski), Suwara, Ozan (68. Dulęba), Miller (82. Winter), Grzejszczyk (46. Uciński), Rzeszowski.
Piast: Śliski – Pławski, Leszczyński, Guła, Walasek, Pitkiewicz, Bandura (75. Majka), Machnik, Gwóźdź, Plewa (84. Skiba), Waryło.
Granat Skarżysko-Kamienna, już niemal pewny awansu do IV ligi, wysoko pokonał na własnym stadionie broniącego się przed spadkiem Piasta Stopnica 5:0. Gdyby zarówno gospodarze jak i goście mieli lepiej nastawione celowniki, wynik mógłby być dużo wyższy.
Choć oba zespoły dzieli kilkanaście pozycji w tabeli, to goście nie zamierzali murować swojej bramki w meczu z liderem. Nawet gdy gospodarze prowadzili już dwoma bramkami, goście próbowali strzelić gola. Impet stracili dopiero w drugiej połowie, gdy skarżyszczanie podwyższyli na 3:0.
Mecz zaczął się po myśli Granatu. Najpierw, w 6. minucie, głową z bliska do bramki piłkę wbił skuteczny ostatnio Damian Szyszka, a w 13. minucie kiks obrońcy w polu karnym wykorzystał Mariusz Grzejszczyk i Granat szybko uzyskał dość bezpieczną przewagę.
Goście jednak nie zrezygnowali z walki o dobry wynik i 25. minucie zabrakło im odrobiny szczęścia. W dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Michał Pławski, ale nie trafił w bramkę. W drużynie Granatu gola głową mógł zdobyć Krzysztof Rzeszowski, ale golkiper gości Przemysław Śliski był na posterunku.
Po przerwie goście już spuścili z tonu i gra toczyła się głównie na ich połowie. Etatowych snajperów Granatu wyręczył w tym meczu Kamil Uciński, który w przerwie wszedł z ławki. Ożywił on poczynania ofensywne swojego zespołu, sam zdobywając dwa ładne gole. Wynik ustalił Bartosz Styczyński, który jak zwykle znalazł się w polu karnym przeciwnika przy stałym fragmencie gry, ale tym razem wbił piłkę do siatki nogą po zamieszaniu w polu bramkowym.
Pomimo że goście w drugiej połowie oddali inicjatywę gospodarzom, to też mieli szanse na gole. W 57. minucie w sytuacji sam na sam Artura Walaska zatrzymał Tomasz Borgensztajn, a tuż przed końcem to pod bramką Granatu doszło do zamieszania, ale gościom nie udało się strzelić choćby honorowego gola.
Dzięki kolejnym trzem punktom Granat Skarżysko-Kamienna jest coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do IV ligi. Jeśli wygra dwa następne mecze, to stanie się tak już po 24. kolejce. Wcześniej, w 23. kolejce, zespół ze Skarżyska zmierzy się na wyjeździe z OKS Opatów.

Stal Kunów - Star Starachowice 1:3 (1:0)
Bramki: Kamil Kowalski 9 - Dariusz Anduła 65,70, Mariusz Fabjański 50.
Stal: Sobański - Cieślik, K. Ronduda (72. Ćwiek), Cholewiński (25. Krzemiński), Kijanka - Haraźny, Kowalski, Dynarek, M. Witek - A. Witek, Sęga (65. Burakowski).
Star: Bzymek - Kosztowniak, Janikowski, Nowocień, Chodniewicz (88. Strzelec) - Wiecha, Kania, Gruszczyński (66. Drabik), Fabjański - Gołyski, Anduła (75. Madejski).
-Byliśmy zespołem przeważającym. Przytrafiła nam się bramka, do przerwy przegrywaliśmy 0:1, ale graliśmy dobrze, solidnie i tylko kwestią czasu było, kiedy zaczniemy strzelać gole. W drugiej połowie Stal była podmęczona bieganiem za piłką i moi zawodnicy stwarzali coraz więcej bramkowych okazji. Wykorzystali tylko trzy, a mogli więcej - powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru.
- Dobrze zaczęliśmy, szybko strzeliliśmy gola. Po przerwie Star ruszył do odrabiania strat i zdobył trzy bramki - mówił Marcin Dynarek ze Stali.
Powodem do optymizmu dla pochodzącego ze Skarżyska szkoleniowca Arkadiusza Bilskiego są z pewnością trafienia Dariusza Anduły. To pierwsze gole po powrocie do Staru.
- Darek nie miał łatwego początku. Trudno było mu się odblokować. Mamy nadzieję, że tym meczem nie tylko sympatykom Staru, ale przede wszystkim sobie udowodnił, że stać go na wiele. Doskonale znamy jego walory. Każdy wie, jak jest to niebezpieczny zawodnik w polu karnym rywali. Trzeba było być cierpliwym i poczekać, aż wreszcie bramki w jego wykonaniu staną się faktem. Po jego strzałach futbolówka znalazła się w siatce Stali. Wierzymy w to, że dla Darka będzie to początek świetnej serii – przyznał trener Bilski.

GKS Rudki - OKS Opatów 2:2 (1:2)
Bramki: Radosław Dawidowicz 41, Kacper Wiecha 58 - Damian Szewczyk 20, Dawid Banasiewicz 25.
Rudki: Rafalski - D. Dawidowicz, Kowalski, Borowiec, (68. Orlowski), Wójcik, K. Wiecha, R. Dawidowicz, Gawlik, Treska (46. Supierz), Lipski (75. Bednarski), K. Wiecha (85. Świstak).
Opatów: Dulny - Głodek (55. Pucułek), Sidor, Łowicki, Karek, Szemraj (65. Ożdżyński), Kroczek, Szewczyk, Molęda - Banasiewicz, Frańczak(80. Bilski).

Polanie Pierzchnica - Sparta Kazimierza Wielka 1:3 (0:0)
Bramki: dla Sparty: Michał Kowalski 65, Michael Guiochon 84, Mariusz Sierakowski 88.
Sparta: Ciemiera - Adamczyk, P. Mocherek, Kowalski, Sierakowski - Nowak, Stępień, Ziętara, Polakowski, T. Mocherek (70. Radziszewski) - Guiochon (86. Dybała).

Sparta Dwikozy - Orlicz Suchedniów 1:0 (0:0)

Bramki: Dawid Kiliański 71.
Sparta: Piętowski - Drożdżal, Warzocha, Spyra, Bidas - Siudak (85. Śpiewak), Rutyna, Kubicki (81. K. Lebida), Kiliański (77. Papka), Chorab (70. Ciak) - Koczwara (75. Cieśla).

Klimontowianka Klimontów - Lechia Strawczyn 1:0 (1:0)
Bramka: Adrian Bernyś 7.
Klimontowianka: Lasota - Mateusz Miłek, Maciej Miłek, Ł. Cebula, Rzeszutek - Nowak (46. J. Cebula), Chwała (60. Jaworski), Szymański, Głowacki, Bernyś (65. Kobyłecki) - Rożek (85. Zielonka).

Bucovia Bukowa - Zenit Chmielnik 1:0 (0:0)
Bramka: Paweł Bąk 89.
Bucovia: Mierzwa - Niechciał, Jamrozik, Szczepara, Saladra - P. Bąk (90. Bała), Piwowarczyk, Wilk, Malaga, M. Bąk - Ł. Bąk (70. Toporek).

Świt Ćmielów - Gród Ćmińsk 1:0 (1:0)
Bramka: Hubert Czerpak 45.
Świt: Duda - Sarna, Czerpak, Czuba, Jedlikowski (46. M. Mularski) - Kaczmarczyk, Sito, Kotwa (80. Michałowski), Kiljański (70. A. Mularski) - Mazepa, Kosowski.