Środa na boiskach czwartej ligi. Olimp gromi, wygrane MKP i Rasela

Jacek Wójcik
pixabay.com
Grad bramek obejrzeli kibice w środę na boiskach IV ligi.

Z zespołów z regionu najbardziej efektowne zwycięstwo odniósł Olimp Gościno. Zmierzające do okregówki Morzycko Moryń przegrało w Gościnie aż 0:7.

Wyjazdowe zwycięstwa zanotowały MKP Szczecinek i Rasel Dygowo. MKP mimo wielu sytuacji do przerwy remisował 1:1 w Kamieniu Pom. Po zmianie stron sporo okazji miał Gryf, ale to goście strzelili dwa gole w doliczonym czasie i wygrali 3:1. Rasel przegrywał w Goleniowie do przerwy 0:1. Po zmianie stron wyrównał niezawodny Mikołaj Duwe, ale Ina odzyskała przewagę. Gol z karnego Andrzeja Wojciechowskiego i trafienie Leszka Pazdura dały wygraną gościom.

Porażek doznały zagrożone spadkiem Leśnik Manowo i Sokół Karlino. Leśnik został rozbity 7:2 w Szczecinie przez uciekającego ze strefy spadkowej Hutnika. Sokół przegrywał u siebie już 0:3 z Kluczevią Stargard. Po zmianie stron doprowadził do stanu 2:3, nie wykorzystując karnego. Goście ustalili wynik w doliczonym czasie.

Sokół Karlino - Kluczevia Stargard 2:4 (0:3)
0:1 (5.), 0:2 (7.), 0:3 (26.), 1:3 Kowalczyk (70.), 2:3 J. Tomczyk (80.), 2:4 (90+3).

Ina Goleniów - Rasel Dygowo 2:3 (1:0)
1:0 Winogrodzki (6.), 1:1 Duwe (48.), 2:1 Jarząbek (61.), 2:2 Wojciechowski (76. karny), 2:3 Pazdur (79).

Hutnik Szczecin - Leśnik Manowo 7:2 (4:0)
1:0 Gołębiowski (10.), 2:0 Żelazowski (17.), 3:0 Blasius (31.), 4:0 Żelazowski (41.), 5:0 Gołębiowski (50.), 6:0 Ładziak (59.), 6:1 Sulima (61.), 7:1 Jakubowski (77. samob.), 7:2 Sulima (81.).

Gryf Kamień Pom. - MKP Szczecinek 1:3 (1:1)
1:0 (17.), 1:1 Górny (30.), 1:2 Mat. Góra (90+2), 1:3 Górny (90+3).

Olimp Gościno - Morzycko Moryń 7:0 (3:0)
1:0 Zalewski (6.), 2:0 Nowicki (14.), 3:0 Zalewski (41.), 4:0 Skowyra (53. karny), 5:0 Kita (57.), 6:0 Kułakowski (60.), 7:0 Piwko (77.).