Środa z Ligą Mistrzów: Szczęsny kontra Barcelona, "Lewy" gra w Grecji (NA ŻYWO)

mgs
Czas na kolejne mecze 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W środę zdecydowanie najciekawszym spotkaniem będzie starcie Barcelony z AS Romą, w bramce której powinniśmy zobaczyć Wojciecha Szczęsnego.

GRUPA E

Relacja LIVE z meczu AS Roma - FC Barcelona w Ekstraklasa.net!

Jednym z najciekawszych środowych spotkań fazy grupowej LM będzie starcie broniącej trofeum Barcelony z AS Romą. W poprzednim sezonie rzymianie także występowali na tym etapie rozgrywek, ale rywalizacji tej z pewnością nie wspominają dobrze. Ekipa Rudiego Garcii wówczas wygrała zaledwie jeden mecz z CSKA Moskwa. Blaugrana poprzedni sezon także zakończyła starciem z włoską drużyną - Juventusem w wielkim finale w Monachium. Mecz ten z pewnością będzie także interesujący z punktu widzenia polskich fanów futbolu, gdyż między słupkami bramki Giallorossich zobaczymy Wojciecha Szczęsnego.

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia)
Stadion: Stadio Olimpico, Rzym

Relacja LIVE z meczu Bayer Leverkusen - BATE Borysów w Ekstraklasa.net!

W innym meczu grupy E Bayer Leverkusen zmierzy się z BATE Borysów. "Aptekarze", aby wystąpić w fazie grupowej LM mierzyli się w ostatniej rundzie eliminacji z Lazio Rzym. Po emocjonującym dwumeczu reprezentanci Bundesligi pokonali rywali z Italii, przegrywając pierwszy mecz 0:1, ale odrabiając straty w drugim, który zakończył się zwycięstwem Bayeru 3:0. Z kolei Białorusini zagrają w Champions League po zwycięskim dwumeczu z Partizanem. Co ciekawe, BATE ma spore problemy z grą na wyjeździe. Drużyna ta przegrała ostatnie trzynaście meczów pucharowych rozgrywanych na terenie rywali.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)
Stadion: BayArena, Leverkusen

GRUPA F

Relacja LIVE z meczu Olympiacos Pireus - Bayern Monachium w Ekstraklasa.net!

Olympiakos Pireus na początek zmierzy się z mistrzem Niemiec, Bayernem Monachium. Chociaż Bawarczycy są bardzo trudnym rywalem, Grecy nie zamierzają występować w swojej grupie jako chłopcy do bicia i z pewnością mają zamiar powtórzyć swoje ubiegłoroczne osiągnięcie, kiedy w fazie grupowej wygrali wszystkie mecze u siebie. Co ciekawe, drużyna Pepa Guardioli nie wygrała żadnego z czterech ostatnich meczów pucharowych na wyjeździe.

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)
Stadion: Stadio Georgios Karaiskakis, Pireus

Relacja LIVE z meczu Dinamo Zagrzeb - Arsenal Londyn w Ekstraklasa.net!

Dinamo Zagrzeb po trzyletniej przerwie wraca do Ligi Mistrzów. Warto wspomnieć, że Chorwaci ostatni mecz fazy grupowej wygrali...szesnaście lat temu z SK Sturm Graz. We wtorek ich rywalem będzie Arsenal. Londyńczycy przez ostatnie pięć lat żegnali się z Champions League na etapie 1/8 finału. W tym sezonie "Kanonierzy" zamierzają przerwać tę passę i mierzą znacznie wyżej.

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia)
Stadion: Stadion Maksimir, Zagrzeb

GRUPA G

Relacja LIVE z meczu Chelsea Londyn - Maccabi Tel Awiw w Ekstraklasa.net!

Po raz pierwszy w historii Chelsea zmierzy się z Maccabi Tel Awiw. W poprzednim sezonie "The Blues" odpadli z Ligi Mistrzów w 1/8 finału, ale w tym muszą znacznie lepiej spisać się w europejskich pucharach. Powód? W angielskiej ekstraklasie radzą sobie koszmarnie i po pięciu kolejkach zajmują dopiero 17. miejsce w tabeli. Londyńczycy nie mogą lekceważyć izraelskiego klubu, a szczególnie Erana Zahaviego, który w eliminacjach strzelił już siedem goli.

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy)
Stadion: Stamford Bridge, Londyn

Relacja LIVE z meczu Dynamo Kijów - FC Porto w Ekstraklasa.net!

W innym meczu tej grupy Dynamo Kijów zmierzy się z FC Porto. Ukraińcy wracają do Ligi Mistrzów po trzech latach przerwy. W minionym sezonie zespół Łukasza Teodorczyka, który nawiasem mówiąc wraca do gry po kontuzji, występował w Lidze Europy i wówczas wygrał pięć z sześciu meczów fazy grupowej. Portugalska drużyna w ubiegłorocznej edycji Champions League także spisywała się nieźle - dotarła do 1/4 finału, gdzie została wyeliminowana przez Bayern Monachium.

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)
Stadion: Stadion Olimpijski, Kijów

GRUPA H

Relacja LIVE z meczu Valencia - Zenit w Ekstraklasa.net!

W środę Valencia zagra z rosyjskim Zenitem. Hiszpanie po trzech latach przerwy znaleźli się w fazie grupowej Champions League dzięki wygranym dwumeczu z AS Monaco w 4. rundzie eliminacji. Dla Andre Villasa-Boasa będzie to ostatnia okazja, aby z drużyną z Petersburga osiągnąć sukces w europejskich pucharach. Portugalczyk zapowiedział bowiem, że po sezonie odchodzi z klubu.

Sędzia: Craig Thomson (Szkocja)
Stadion: Estadio Mestalla, Valencia

Relacja LIVE z meczu KAA Gent - Olympique Lyon w Ekstraklasa.net!

Belgijska drużyna KAA Gent po raz pierwszy w historii została mistrzem swojego kraju i po raz pierwszy zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ich pierwszym rywalem będzie wicemistrz Francji, Olympique Lyon.

Sędzia: William Collum (Szkocja)
Stadion: Ghelamco Arena, Gandawa