2

Besiktas Stambuł

3

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrej nocy.

• Zawodnicy Napoli sami są sobie winni. Cały mecz grali bez przekonania, przez co kończą mecz bez punktów.

• Koniec meczu w Neapolu, cieszą się goście, spora niespodzianka doszła do skutku! Napoli przegrywa z Besiktasem!

• W ostatnich sekundach rzut rożny dla Napoli!

• Necip Uysal opuszcza boisko, zmienia go Anderson Talisca.

• Żółta kartka dla Vincenta Aboubakara za ostry faul w defensywie. Goście bronią się jak tylko mogą.

• Tym razem znacznie lepiej dośrodkował Ricardo Quaresma, napastnik trafia do siatki strzałem głową, ale... przecież tam był spalony! Sędziowie nie mają dziś najlepszego dnia.

• Niesamowite, gol dla Besiktasu! Nieupilnowany Vincent Aboubakar trafia do siatki po rzucie wolnym!

• Pierwsza od dawna wrzutka Ricardo Quaresmy w szesnastkę wybite przez Kalidou Khoulibaliego.

• Koniec spotkania dla Piotra Zielińskiego - zmienił go już Allan.

• Napoli w końcówce wzięło się do roboty, ostatnie 10 minut będzie pełne emocji!

• Dries Mertens urwał się lewym skrzydłem, ale oddaje strzał mizernej jakości, dwa metry obok słupka.

• Manolo Gabbiadini trafia do siatki przewrotką, sędzia dopatrzył się spalonego po podaniu Jose Marii Callejona!

• Tolgay Arslan zmaga się z jakimś urazem, zmienił go już Cenk Tosun.

• Trzeba wspomnieć, że powtórki pokazują, że faulu w polu karnym raczej nie było - to Mertens położył się na rywalu!

• Kolejna zmiana. Adriano zmieniony przez Gokhana Inlera.

• Amadou Diawara zmienia Jorginho.

• Manolo Gabbiadini doprowadza do wyrównania, wybierając ten sam róg co Insigne, tym razem bramkarz nie wyczuł strzelca!

• W polu karnym pada Dries Mertens, jeszcze jedna jedenastka dla Napoli! Faulował Caner Erkin, jest kartka dla zawodnika Besiktasu.

• Pierwsza od dawna składna akcja gospodarzy, udało się wywalczyć rzut rożny po interwencji obrońcy.

• Manolo Gabbiadini zmienia Lorenzo Insigne, któremu dzisiejszy mecz zdecydowanie nie wyszedł.

• Coraz lepiej czują się zawodnicy Besiktasu na połowie Napoli. Zmiany są po prostu potrzebne.

• To spotkanie było ciekawe w pierwszej połowie, ale teraz ogląda się je znacznie gorzej. Zawodnicy Napoli są wyraźnie bez pomysłu, potrzebny jest jakiś wstrząs.

• Za moment zmiana w Besiktasie. Na murawie pojawi się Franco Cervi.

• Gra gospodarzy wygląda coraz gorzej. Nie potrafią przeprowadzić w drugiej połowie skutecznego ataku, mieli jedną sytuację stuprocentową, czyli rzut karny, ale nawet jej nie wykorzystali.

• ...a także Christian Maggio.

• Żółtą kartką za kłótnię na murawie ukarani Adriano...

• Włoch uderzył z lewą stronę, ale właśnie tam rzucił się bramkarz Besiktasu, wybijając piłkę na rzut rożny!

• Uderzenie Lorenzo Insigne świetnie broni Fabri!

• Rzut karny dla Napoli, Fabri fauluje Mertensa!

• Ciekawa próba strzału w wykonaniu Ricardo Quaresmy, Portugalczyk uderza z narożnika pola karnego, mija poprzeczkę w niewielkiej odległości.

• Przerwa nieco się wydłużyła, ponieważ sędzia dopatrzył się niewielkiego krwawienia na dłoni Vincenta Aboubakara i zarządził opatrzenie rany.

• Mecz wznowiony, przy piłce Besiktas!

• Za moment wracamy z drugą połową meczu.

• Napoli miało swoje okazje, prawie nie schodziło z połowy rywala, ale po dwóch sporych błędach schodzi na przerwę przegrywając. Spodziewamy się sporych emocji w drugiej połowie!

• Sędzia Sergey Karasev nie dolicza nawet minuty do pierwszej połowy. Po 45 minutach rozczarowujące Napoli przegrywa u siebie z Besiktasem 1:2.

• Kolejna seria rzutów rożnych, ale póki co są one bezowocne.

• Napoli wciąż przebywa na połowie Besiktasu, ale nadal nie jest to dominacja absolutna, wciąż są rezerwy jeśli chodzi o ofensywny potencjał Włochów.

• Odważna próba uderzenia z ponad dwudziestu metrów Piotra Zielińskiego obroniona przez Fabriego, rzut rożny nie dał gospodarzom korzyści.

• Katastrofalny błąd Christiana Maggio! Obrońca chciał cofnąć piłkę do bramkarza, ale zbyt lekkie podanie przejął napastnik Besiktasu, pokonując Pepe Reinę!

• Jak na ironię, ponownie trafia Besiktas! Vincent Aboubakar!

• To gospodarze wciąż są drużyną dominującą, starają się udowodnić, że stracony gol to jedynie wypadek przy pracy.

• Gubi się Besiktas! Bardzo niebezpieczny błąd Fabriego, bramkarz wyszedł przed pole karne i nie mógł złapać wysokiej piłki, która była zdecydowanie w zasięgu jego ramion, na jego szczęście ten centrostrzał mija bramkę.

• Przepiękne podanie przez całą połowę na skrzydło od Marka Hamsika do Jose Marii Callejona, ten odegrał pod bramkę do Driesa Mertensa, Belg nie pomylił się, doprowadzając do wyrównania!

• Już się poprawił, do siatki trafia Dries Mertens!

• Idealna okazja do wyrównania! Skuteczne tym razem dośrodkowanie Faouziego Ghoulama tylko muska stojącego pod bramką Driesa Mertensa, który nie zdążył zareagować i oddać strzału!

• Prosty faul Jorginho właściwie w samym zarodku akcji Napoli, jeszcze w środku pola.

• Ostre, a nawet nieco cofające akcje dośrodkowanie Faouziego Ghoulama nie sprawiło problemów czujnej defensywie Besiktasu.

• Kontrowersyjna sytuacja - Vincent Aboubakar ścigał się z dwoma obrońcami Napoli, padł niczym rażony piorunem, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia!

• Dynamiczne wejście Christiana Maggio na prawym skrzydle daje Napoli korner z prawego narożnika boiska.

• Przytomne, rozciągające akcję podanie Piotra Zielińskiego w kierunku środka pola, szybkie odegranie w pole karne nie dało Napoli nawet rzutu rożnego.

• Ponownie zabójczy cios mogli wyprowadzić piłkarze ze Stambułu! Jeszcze raz Ricardo Quaresma urwał się obrońcom na prawym skrzydle, ale tym razem nie był w stanie skutecznie przyjąć piłki.

• Zdobyta bramka oszołomiła zawodników w błękitnych trykotach, którzy nie wiedzą jak odpowiedzieć.

• Znakomite dośrodkowanie Ricardo Quaresmy w pole karne, z którego skorzystał były zawodnik FC Barcelony, zdobywając niespodziewanie prowadzenie dla gości.

• W swojej pierwszej akcji Besiktas strzela bramkę! Adriano na 1:0!

• Seria rzutów rożnych dla Napoli po niepewnych interwencjach Fabriego.

• Niebezpieczny rzut wolny dla Napoli 25 metrów od bramki, uderzenie Faoziego Ghoulama trafia w mur i wychodzi poza linię końcową.

• Pierwszy celny strzał na bramkę w wykonaniu Driesa Mertensa, ale uderzenie z trzydziestu metrów nie sprawiło Fabriemu najmniejszego problemu.

• Świetne rozegranie stałego fragmentu gry, piłka trafia do niepilnowanego Driesa Mertensa, Belg pudłuje w świetnej sytuacji!

• Korner dla Azzurrich bo zablokowanym strzale z ostrego kąta.

• Pierwsza akcja Besiktasu rozegrana na lewym skrzydle, ale Adriano nie utrzymał piłki w boisku.

• Mecz rozpoczyna się, przy piłce SSC Napoli!

• Przywitanie zespołów za nami, już za moment pierwszy gwizdek sędziego.

• Obie drużyny już na murawie Stadio Sao Paolo!

• Już za moment ruszamy! Napoli już dziś zapewni sobie awans?

• Faworytami dzisiejszego spotkania są oczywiście gospodarze. My będziemy przyglądać się występowi Piotra Zielińskiego.

• Rezerwowi Besiktasu: Tolga Zengin, Olcay Sahan, Cenk Tosun, Rhodolfo, Gokhan Gonul, Gokhan Inler i Anderson Tallisca.

• Rezerwowi Napoli: Luigi Sepe, Elseid Hysaj, Emanuele Giaccherini, Allan, Nikola Maksimović, Manolo Gabbiadini i Amadou Diawara.

• Podajmy więc rezerwowych obu zespołów.

• Zestawienie taktyczne obu drużyn.

• W składzie ekipy ze Stambułu nie brakuje znanych nazwisk, jak choćby Ricardo Quaresma, Adriano czy Vincent Aboubakar.

• W jedenastce gospodarzy Piotr Zieliński!

• Witamy serdecznie, już za około pół godziny Napoli podejmie na Stadio San Paolo Besiktas! Liczymy na dobry mecz, na relację na żywo zaprasza Piotr Bernaciak.