Stal Mielec

3

GKS Jastrzębie

1

• Fortuna 1 Liga. Stal Mielec wygrała u siebie z GKS-em Jastrzębie (3:1) w drugim piątkowym meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi. Bohaterem spotkania został Andreja Prokić, z którym ogromne kłopoty mieli obrońcy gości. Serb strzelił gola, dołożył asystę i kluczowe podanie.

• Znowu Prokić! Serb strzela z ostrego kąta i nogami broni Drazik.

• Jeszcze na ostatnie sekundy Łukasz Gajda zastępuje Kamila Adamka.

• Znowu świetny rajd Prokicia na lewej stronie, który precyzyjnie dograł na nos do Paluchowskiego. Rezerwowemu napastnikowi pozostał wpakowanie piłki do siatki na wślizgu.

• GOOOOOOOOL!!! PALUCHOWSKI NA 3:1!!! PO MECZU!

• Prokić przełożył piłkę na prawą nogę i z 14 metrów dobrze uderzył, ale jeszcze lepiej broni Drazik!

• Płaskie podanie w pole karne Lisowskiego, brak komunikacji jednego z obrońców z bramkarzem kończy się dalekim wybiciem.

• Maciej Urbańczyk zastępuje Tomasiewicza.

• Łukasz Norkowski za Marka Mroza.

• Tomasiewicz prostopadle w kierunku Paluchowskiego, ale dobrze przeciął do podanie jeden z obrońców jastrzębian.

• Znowu świetnie Prokić z linii końcowej. Nie był w stanie czysto uderzyć Nowak, a bramka była już pusta.

• Za protesty ukarany jeszcze Drazik.

• Getinger zszedł na prawą nogę i sprzed pola karnego pokonał Drazika. Jeszcze był rykoszet od Bojdysa, a chwilę wcześniej nie wiadomo, czy z piłką poza linię końcową nie wyjechał Prokić. Duża kontrowersja.

• GOOOOOOL!!! 2:1 DLA STALI!! PO RYKOSZECIE TRAFIŁ GETINGER!!

• Adrian Paluchowski zastępuje Łukasza Janoszkę.

• Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentuje się Stal, która ma więcej z gry.

• Adam Żak wchodzi za Skóreckiego.

• Żółta kartka dla Jaroszka.

• Słupek ratuje Kiełpina i Stal! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Bojdys.

• Za mocno próbował wstrzelić piłkę Krystian Getinger. A może była to próba strzału?

• Ależ blisko Tomasiewicz! Który to już raz. Tym razem po wstrzeleniu Janoszki. Wystarczyło tylko dołożyć nogę, ale minimalnie szybszy obrońca GKS-u.

• Kolejny fatalny kiks Szymona Stasika, tym razem w polu karnym. Doczekał się jednak podania Tomasiewicz i znowu spudłował.

• Świetnie w polu karnym oszukał obrońców Nowak, wystawił futbolówkę do Tomasiewicza, a ten uderzył wysoko nad bramką.

• Dobre dośrodkowanie z rogu Nowaka, szczupakiem rzucił się w kierunku piłki Janoszka, ale zdaniem sędziego faulował.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Zmiana w Stali. Josip Soljić za Lukasa Bielaka.

• Koniec pierwszej połowy. Remis 1:1 jak nabardziej sprawiedliwy.

• Po drugiej stronie Dawid Gojny ładnie wszedł w pole karne, ale mocne podanie nie znalazło adresata.

• Poszedł indywidualnie na przebój Prokić. 30-latek wpadł w pole karne i uderzył w boczną siatkę. To kolejne ostrzeżenie dla obrońców GKS-u.

• Dużo czasu przed polem karnym miał Wojciech Lisowski. Prawy obrońca Stali wstrzelił piłkę w pole karne, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji.

• Zbyt lekkie uderzenie z rzutu wolnego Aliego.

• Kolejny strzał z dystansu Nowaka, tym razem w sam środek bramki.

• Piłka jak po sznurki wędrowała między graczami GKS-u. W końcu w pole karne wpadł Ali i spokojnym, płaskim uderzeniem po długim rogu pokonał bramkarza.

• GOOOOOOL!!! 1:1!! FARID ALI Z OSTREGO KĄTA!!

• W polu karnym przeciwnika odzyskał piłkę Prokić, ale po chwili stracił ją Tomasiewicz.

• Ostro z prawej strony zagrana piłka, z ostrego kąta uderzał Skórecki, ale świetnie złapał piłkę na linii Seweryn Kiełpin.

• Gospodarze oddali pole jastrzębianom, którzy starają się coś skonstruować w ataku pozycyjnym.

• Kolejna setka Prokicia! Skrzydłowy Stali wyprzedził wszystkich obrońców, wpadł w pole karne i trafił tylko w słupek.

• Prokić zagrywał piłkę w kierunku Grzegorza Tomasiewicza, piłka odbiła się od Michała Bojdysa i wróciła do Serba. Ten błyskawicznie kropnął w światło bramki.

• GOOOOL!! 1:0 DLA STALI!! PROKIĆ FINALIZUJE SZYBKĄ AKCJĘ!!

• Groźnie Stal! Prostopadła piłka do Andrei Prokicia, który z bardzo ostrego kąta nie był w stanie umieścić piłki w siatce.

• W odpowiedzi strzał z dalszej odległości Bartosza Nowaka, ale na posterunku Grzegorz Drazik. To była dobra próba.

• Pierwszy celny strzał w meczu. Patryk Skórecki minał kiku obrońców przed szesnastkę i uderzył, ale zbyt słabo.

• Po rzucie rożnym piłka spadła na nogę Bartosza Jaroszka, który uderzył na wiwat.

• W początkowych minutach sporo walki w środku pola. Co ciekawe dłużej przy piłce utrzymują się goście.

• Łatwo przedarli się w okolice pola karnego jastrzębianie, ale piłkarze gospodarzy nie dopuścili przeciwnika do oddania strzału.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Od środka GKS Jastrzębie.

• Piłkarze już na murawie, przed nami przywitanie i losowanie stron.

• Rozgrzewka już za nami, za kilka minut początek spotkania.

• Mielczanie mają z Jastrzębiem rachunki do wyrównania. To właśnie porażka z tą drużynę 0:1 wiosną, zminimalizowała niemal do zera szanse naszego zespołu na awans do ekstraklasy. Gdyby wówczas Stal wygrała, walka z ŁKS-em trwałaby z pewnością dłużej.

• W ostatniej kolejce wyszły wszystkie mankamenty Stali, który były już widoczne w schyłkowej fazie kadencji Artura Skowronka. Było dużo niedokładności, sporo strat, mało kreacji i pojedynków jeden na jeden. Nie dziwić więc mógł wynik końcowy – Radomiak wygrał 2:0 i według wielu obserwatorów był zespołem dużo lepszym.

• Witamy! W meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi Stal Mielec podejmuje przed własną publicznością GKS Jastrzębie. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.

Stal Mielec - GKS Jastrzębie ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Kuba Zegarliński

Stal Mielec - GKS Jastrzębie ONLINE. W piątek o godz. 20:45 rozpocznie się konfrontacja Stali Mielec z GKS-em 1962 Jastrzębie w ramach 12. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dla trenera Dariusza Marca będzie to debiut przed mielecką publicznością. Relacja LIVE w GOL24!

Fortuna 1 Liga: Stal Mielec - GKS Jastrzębie ONLINE

Kadencja nowego szkoleniowca Stali rozpoczęła się naprawdę obiecująco. Już dwa dni po objęciu stanowiska, poprowadził zespół w meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski przeciwko Olimpii w Grudziądzu.
Mimo eksperymentalnego składu, jego podopieczni spisali się więcej niż przyzwoicie i ograli rywala 3:0. Były więc powody do optymizmu przed ligowym spotkaniem na szczycie. Tym razem przeciwnikiem był Radomiak Radom.

W Radomiu wyszły jednak wszystkie mankamenty, który były już widoczne w schyłkowej fazie kadencji Artura Skowronka. Było dużo niedokładności, sporo strat, mało kreacji i pojedynków jeden na jeden. Nie dziwić więc mógł wynik końcowy – Radomiak wygrał 2:0 i według wielu obserwatorów był zespołem dużo lepszym.

Trener Marzec stara się jednak nie rozpamiętywać tego, co było. Nazajutrz po meczu odbyła się analiza, wskazano również błędy. – Wyjaśnialiśmy sobie to z drużyną, rozmowy były poważne. Zapominamy o Radomiu, był to nasz falstart, mamy nadzieję, że w najbliższym meczu zobaczymy inny zespół – komentuje Dariusz Marzec.

Od wtorku zespół myśli już tylko o meczu z Jastrzębiem, do którego uważnie się przygotowuje. Wszyscy zawodnicy uczestniczą w zajęciach z nadzieją na grę. Trwa też budowa nowego sztabu szkoleniowego, do którego dołączą dwie nowe osoby.

– Nasz sztab szkoleniowy rozrasta się, praca jest taka, jak powinno to wyglądać. Analiza przeciwnika została przeprowadzona bardzo szczegółowo. Jastrzębie potrafi utrzymać się przy piłce, szybko wychodzi z kontrą, to musimy zabezpieczyć – relacjonuje Marzec.

– W każdym meczu trzeba biegać. Jastrzębie jest dobrze zorganizowane. Musimy się przygotować na bardzo ciężki fizycznie mecz – zapewnia Grzegorz Tomasiewicz, pomocnik mieleckiego zespołu.

Stal Mielec - GKS Jastrzębie TRANSMISJA TV

Spotkanie Stali z GKS-em Jastrzębie pokaże Polsat Sport Extra. Wstęp do meczu od godziny 20:30. Początek transmisji na żywo o 20:40. Komentuje duet: Cezary Kowalski – Tomasz Łapiński. Tekstowa relacja LIVE w GOL24. Zapraszamy!