Stal Mielec

0

Legia Warszawa

0

• ... bo sędzia Łukasz Kuźma gwiżdże po raz ostatni! Stal Mielec bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa i kwestia pozostania w Ekstraklasie rozstrzygnie się w Warszawie (Legia - Podbeskidzie) i Wrocławiu (Śląsk - Stal).

• Zablokowane dośrodkowanie Josipa Juranovicia przez Marcina Flisa. Goli dzisiaj nie będzie...

• Dośrodkowanie z prawej strony na bliższy słupek nie znajduje adresata. Rafał Strączek spokojnie chwyta piłę.

• Łukasz Kuźma dolicza 5 minut do drugiej połowy. Chyba za karę...

• Mateusz Cholewiak zmienia Rafaela Lopesa.

• ... i Bartosz Slisz ogląda żółtą kartkę, a że to jego czwarte upomnienie, to zamiast do Bielska-Białej może już wyjechać na wakacje.

• .... "żółtko" na koncie Grzegorza Tomasiewicza...

• Aleksander Kolew upomniany żółtą kartką...

• Ernest Muci zastępuje Bartosza Kapustkę.

• W Stali Bożidar Czorbadzijski zastępuje Mateusza Matrasa.

• Andreja Prokić zmienia Macieja Domańskiego.

• Rafał Strączek z najwyższym trudem broni strzał Rafała Strączka!

• Filip Mladenović upomniany żółtą kartką.

• Grzegorz Tomasiewicz chciał podać w pole karne do wbiegającego Mateusza Maka, ale po rykoszecie piłka wróciła do niego. Tym razem zdecydował się na strzał z okolicy lewego narożnika pola karnego, ale w środek bramki i do "koszyczka" Cezarego Miszty.

• Rafał Strączek łapie piłkę po zagraniu z lewej strony, uprzedzając Bartosza Kapustkę.

• Petteri Forsell schodzi, Mateusz Mak wchodzi.

• Laga w pole karne do Aleksandara Kolewa. Sytuację wybiciem na uwolnienie wyjaśnił Aleksandar Kolew.

• Krystian Getinger i Kacper Kostorz wrócili na murawę.

• Przerwa w grze. Na murawie leżą Krystian Getinger i Kacper Kostorz. Na murawie są już sztaby medyczne obu ekip.

• Po krótkim rozegraniu centra na dalszy słupek do Kacpra Kostorza, który uderza głową wyżej niż dalej. O górną piłkę powalczył Mateusz Hołownia, który faulował.

• Zablokowany strzał Rafaela Lopesa mija bramkę beniaminka w nieznacznej odległości. Piłkarze Czesława Michniewicza mają jednak rzut rożny.

• Kacper Kostorz pada w "szesnastce" gospodarzy po starciu z Rafałem Strączkiem! Gwizdek sędziego oznajmiający... pozycję spaloną!

• Groźna kontra Stali po błędzie Mateusza Wieteski. W jej finalnej części Krystian Getinger podaje przed pole karne do Macieja Domańskiego, który uderza obok lewego słupka.

• Aleksandar Kolew zmienia Łukasza Zjawińskiego.

• Jonathan de Amo w roli... prawoskrzydłowego .Osaczony przez dwóch rywali stracił piłkę po czym miała miejsce laga do Kacpra Kostorza. Ten nie zdołał opanować piłki.

• Kacper Kostorz zmienia Waleriana Gwilię.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Grzegorza Tomasiewicza z lewej strony na dalszy słupek. Bramkarz Legii pewnie interweniuje.

• Strata Bartosza Slisza blisko swojego pola karnego. Do piłki przed polem karnym dopadł Krystian Getinger, którego rstzał w środek bramki łapie Cezary Miszta.

• Na strzał zza pola karnego zdecydował się Walerian Gwilia. Można zaryzykować tezę, że Rafał Strączek broni mocniejsze strzały na treningach.

• W odpowiedzi było groźnie pod drugą bramką! A właściwie... tuż obok po minimalnie niecelnym strzale Petteriego Forsella!

Mocny początek drugiej połowy.

• To powinna być bramka dla Legii! Po zgraniu Andre Martina do bramki gospodarzy nie zdołał trafić Filip Mladenović!

• Czas na drugą odsłonę! Czy doczekamy się goli?

• Wracamy do Mielca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 29. kolejki Ekstraklasy między walczącą o utrzymanie Stalą a mistrzem Polski, Legią. W pierwszej, mocno przeciętnej, połowie nie było ani jednego gola.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Stal Mielec bezbramkowo remisuje z legią Warszawa.

• Nie tym razem.

• Atak piłkarzy Włodzimierza Gąsiora przynsoi aut na wysokości pola karnego Legii. Piłka meczowa na koniec pierwszej połowy w wykonaniu Petteriego Forsella?

• I jeszcze jeden rzut wolny, tym razem dla gospodarzy. Krystian Getinger powinien szybko o nim zapomnieć. Zupełnie nieudane rozegranie.

• Sporo rzutów wolnych dla jednych i drugich. Nie są one przekładane na groźne sytuacje bramkowe.

• Kolejna pewna interwencja Rafała Strączka przed własnym polem karnym. Uprzedził rozpędzonego Rafaela Lopesa.

• A teraz stały fragment gry dla gości. Dośrodkowanie Filipa Mladenovicia nie sprawiło problemu obronie Stali.

• Cezary Miszta z trudem paruje piłkę do boku po uderzeniu Petterie Forsella z rzutu wolnego! Do bramki było ok. 20 metrów!

• Aktywny od początku spotkania jest Robert Dadok. Zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Tutaj zastopował rajd Filipa Mladenovicia.

• Mateusz Matras blokuje strzał Rafaela Lopesa zza pola karnego.

• Jonathan de Amo upomniany żółtą kartką.

• Doskonałą okazję do bramki nie wykorzystali mielczanie! Zakotłowało się pod bramą Legii po zagraniu Roberta Dadoka, ale uderzenia Łukasza Zjawińskiego i Macieja Domańskiego nie przyniosły rezultatu!

• Rzut wolny dla Legii. Filip Mladenović zagrywa na dalszy słupek, ale nikomu nie udało się "zamknąć" akcji.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Legii. Brakowało dokładnego podania Bartosza Slisza do Filipa Mladenovicia. Ostatecznie piłka jest w posiadaniu Rafała Strączka.

• Bartosz Kapustka zdecydował się na indywidualną akcję. Jego strzał został jednak zablokowany.

• Brakuje niewiele

• Mateusz Hołownia upomniany żółtą kartką za faul na Robercie Dadoku.

• Petteri Forsell chciał uruchomić rozpędzonego Roberta Dadoka. W sytuacji połapał się jednak Bartosz Sisz.

• Anemiczny strzał Filipa Mladenovicia nie sprawił problemu Rafałowi Strączkowi.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają na własnej połowie.

• Próba akcji gości w postaci dalekiego zagrania do Rafaela Lopesa. Ten nie zdołał opanować piłki.

• Łukasz Kuźma gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Legia w Mielcu zagra bez swoich liderów. W bramce Artura Boruca zastąpi Wojciech Miszta. Wolne otrzymał Tomas Pekhart, a Luquinhas udał się do Brazylii, gdzie oczekuje narodzin dziecka. Legioniści doskonale pamiętają poprzednią potyczkę ze Stalą. W ostatnim spotkaniu 2020 roku przegrali 2:3, a wszystkie gole stracili z rzutów karnych.

• Mielczanie do utrzymania potrzebują dwóch punktów. Cel mogą zrealizować już dzisiaj. Warunkiem jest wygrana z Legią. O to nie będzie łatwo. Legioniści notują doskonałą serię. Nie przegrali trzynastu meczów ligowych z rzędu, a w pięciu ostatnich nie stracili gola.

• O utrzymanie walczą już tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal. Na finiszu rozgrywek w lepszej sytuacji są mielczanie. W sobotę Górale nie wykorzystali swojej szansy i tylko zremisowali u siebie z Wisłą Płock 1:1. Taki wynik sprawił, że płocczanie zapewnili sobie ligowy byt.

• Witamy! Stal już dziś może zapewnić sobie utrzymanie. Warunek jest jeden - mielczanie muszą pokonać mistrza Polski. W grudniu już tego dokonali i to przy Łazienkowskiej. Legioniści w Mielcu zagrają bez presji, ale i bez swoich liderów. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17:30. Relacja na żywo w GOL24.pl.