Stal Mielec - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Stal Mielec - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. O pierwsze zwycięstwo

PKO Ekstraklasa, 5. kolejka
2020-09-28 18:00

Stal Mielec

3

Piast Gliwice

2

• KONIEC MECZU! Stal wygrywa pierwszy mecz po powrocie do elity. Piast strzela pierwsze gole w sezonie, ale nadal przegrywa i zamyka tabelę!

• Wrzutka w pole karne Stali, lecz piłka mija wszystkich zawodników.

• Wolny dla Stali, ale piłka przelatuje nad poprzeczką. Plach wznawia krótko...

• Żółtą kartką ukarany Czerwiński. Zostały dwie-trzy minuty gry.

• W końcówce dużo piłek "na aferę". Stal musi to przetrzymać, jeśli chce wygrać pierwszy raz w sezonie.

• Piasta stara się robić przewagę w bocznych sektorach. To z nich mają iść wrzutki na Żyrę.

• Alves za Holubka.

• Rymaniak za Konczkowskiego.

• Piast chce szybko odpowiedzieć. Strzela, ile wlezie. Na razie bez efektu.

• I jeszcze Pawłowski za Tomasiewicza.

• Dadok za Domańskiego.

• Piękna akcja Stali zakończona golem! Getinger zagrał z lewej strony, Mak wykończył nabiegając z prawej w pole karne!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:2 dla Stali!

• Wolej Holubka. Efektowny, ale bardzo niecelny.

• Wchodzi Pyrka, a schodzi Steczyk.

• Czerwiński przerwał akcję Tomasiewicza. Tu znaczenie miała tężyzna fizyczna.

• I jeszcze Tomczyk w miejsce Prokicia.

• Sus za Flisa.

• ŻYRO! Techniczny strzał, piłka spada tuż za bramką.

• Rzut wolny Stali - piłka trafia w mur.

• Strączek przejmuje piłkę i cierpi przy interwencji. Dostał chyba w rękę.

• Stal teraz jakby chciała nieco uspokoić tempo i przygotować sytuację.

• Mecz zrobił się dość otwarty. Obu drużynom bardzo zależy na trzeciej bramce.

• Prokić walczył z Czerwińskim przy linii, ale przegrał pojedynek. Z piątego metra wznawia Plach.

• No jak to nie wpadło! Steczyk ma miejsce, ma czas, uderza, ale obok prawego słupka!

• Mamy potwierdzenie! Zatem 2:2 w Mielcu. Ależ strzelanie w drugiej połowie!

• Czekamy na decyzję VAR-u. Może był spalony, może nie był...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Niesamowita historia! Domański na wolne pole do Maka, a ten od razu uderza i znów jest remis!

• Sokołowski obejrzał żółtą kartkę.

• No i Piast ekspresowo odwraca losy spotkania! Po przejęciu piłki Żyro odgrywa do Steczyka, ten zwodzi rywala, po czym uderza obok stojącego bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Steczyk na 2:1!

• Nie ma decyzji o jedenastce dla Piasta - gramy dalej.

• Sygnalizacja faulu w polu karnym. Żyro uważa, że był faulowany po rzucie rożnym.

• To mogło być 2:1 dla Piasta! Uderza Konczkowski, Strączek zbija do boku. Bardzo dobra interwencja.

• Vida sfaulował rywala na połowie boiska. Nie ma kontry dla Piasta.

• Czyżby trzecia kontuzja? Kirkeskov leży na boisku.

• To pierwszy (!) gol Piasta w nowym sezonie ekstraklasy. Stal mogła szybko odpowiedzieć, jednak Getinger został zablokowany pod szesnastką.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Wyrównanie! Żyro głową po dośrodkowaniu Holubka z rożnego.

• Lipski na krótki słupek. Za słabo, bo piłkę wybija pierwszy obrońca.

• Żyro szuka sobie miejsca, oddaje strzał z dalszej odległości, ale zostaje zablokowany. Kolejny korner w meczu dla Piasta.

• Plach łapie piłkę po strzale Prokicia.

• Druga połowa zaczęła się!

• Koniec pierwszej odsłony. Stal prowadzi po rzucie karnym.

• Bez zagrożenia po pierwszym kornerze Stali.

• Aktywny Steczyk zabiera się z piłką, przekłada z prawej nogi na lewą, ale uderza obok długiego słupka.

• Trwa doliczony czas. Sędzia doliczył cztery minuty (dwie kontuzje, VAR).

• Kolejny korner, po którym nie ma zagrożenia. Strączek przejmuje piłkę.

• Strączek wychodzi, robi się nerwowo, ale bramki dla Piasta nie ma! Szczęśliwa interwencja kolegi z pola, po którego zgraniu bramkarz łapie piłkę w ręce. Atakował Holubek.

• Żyro głową po rożnym - nad bramką. W kornerach Piast - Stal pięć do zera.

• Błyszko w miejsce kontuzjowanego Mateusza Żyry.

• Nieee... To nie ma sensu. Żyro kładzie się na murawie i dziękuje za występ,

• A jednak wrócił na boisko. Zobaczymy, czy to "rozbiega".

• Mateusz Żyro nie dokończy meczu. Co ciekawe, sfaulował go brat.

• Oczywiście chodzi o Mateusza ze Stali. Obok niego od razu brat z Piasta - Michał.

• Żyro ma jakiś problemy zdrowotny.

• Strączek łapie piłkę po strzale (?) Steczyka z ostrego kąta.

• Sokołowski w miejsce kontuzjowanego Jodłowca.

• Szykuje się zmiana. Jodłowiec zakończy mecz z powodu urazu mięśniowego.

• Kirkeskov "skrobie" Maka przy linii. Kartki brak.

• Celna główka, ale w sam środek, do rąk Strączka. Nadal 1:0.

• Lipski sfaulowany na połowie Stali. Nie ma dziś zbyt wiele wolnej przestrzeni.

• Po wolnym piłka spada pod nogę Flisa, który uderza prostym podbiciem - minimalnie nad poprzeczką. Potem mamy jednak chorągiewkę w górze, więc bramki i tak by nie było.

• Konczkowski dostał kartkę za przerwanie kontrataku. Faulowany Prokić.

• Steczyk uderza, jest rykoszet, ale nie ma gola. Rzut rożny dla Piasta.

• Niezła szansa na wyrównanie! Dobra wrzutka z lewej strony, Żyro wbiega na piłkę, ale jej nie przecina.

• To był w ogóle pierwszy strzał Stali w tym meczu.

• GOOOOOOOOOOOL! Plach w prawo, Domański w lewo! 1:0 dla Stali!

• RZUT KARNY DLA STALI MIELEC!

• Sędzia ogląda sytuację na monitorze. Urbańczyk był trącony przez Kirkeskova. Czas decyzji za moment...

• Pada w polu karnym zawodnik Stali! Czy Kirkeskov go faulował? Czekamy chyba na VAR.

• Piast powoli przejmuje inicjatywę. Strzał Żyry zablokowane.

• Czujny Plach wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu. Kontra jednak szybko wstrzymana.

• Okazja dla Stali - z rzutu wolnego. Faulowany Urbańczyk.

• Mamy przerwę w grze. Cierpi bodaj Tomasiewicz.

• Piast stworzył przewagę pod bramką Stali, ale Steczyk został zablokowany. Uderzał z okolicy szesnastego metra.

• Kolejny stały fragment Piasta i znowu źle. Obok kopnął Kirkeskov. Sporo zabrakło.

• Bez zagrożenia po pierwszym kornerze gości.

• Na drugiej połowie czarował Steczyk. Powstrzymał go Matras. Aut dla Piasta.

• Od razu akcja Maka. Zabrakło jednak dobrego opanowania piłki i strzału.

• Pierwszy gwizdek w meczu - zaczynamy! Od środka goście. Na trybunach jest trochę widzów.

• Piłkarze wyszli na murawę. Stal w jednakowych białych strojach. Piast na niebiesko.

• Badia: Boli mnie kurde wszystko

• Tym meczem kończymy długi weekend z ekstraklasą, ale nie 5. kolejkę. Na inne terminy (grudniowe?) przeniesiono w końcu mecze pucharowiczów: Legii ze Śląskiem i Lecha z Pogonią, w której "wybił" koronawirus.

• Ławka Stali: Gliwa, Sadłocha, Błyszko, Pawłowski, Zjawiński, Wróbel, Sus, Tomczyk, Dadok.

Ławka Piasta: Szymański, Rymaniak, Mokwa, Alves, Sokołowski, Hujek, Stanek, Pryka, Milewski.

• W składzie Piasta rzuca się w oczy brak Parzyszka. Napastnik odchodzi do włoskiego drugoligowca - Frosinone. Poza kadrą - z innych powodów - m.in. Badia, Malarczyk czy Świerczok.

• W zeszłej kolejce Stal przegrala na wyjeździe z Lechią 2:4, z kolei Piast u siebie 0:1 z Jagiellonią.

• Dziś Piast ponownie bez trenera Waldemara Fornalika (nadal ma koronawirusa). Na ławce zastąpi go asystent, a prywatnie brat, Tomasz Fornalik.

• Stal ma ledwie dwa punkty, a i tak jest nad Piastem. Zespół z Gliwic kiepsko wystartował. Zanotował trzy porażki, ugrał ledwie jeden remis.

• Za pół godziny rozpoczęcie meczu w Mielcu. Czy beniaminek wygra pierwszy raz po powrocie do elity? A może to jednak trzecia siła poprzedniego sezonu zgarnie pierwszy komplet?

Stal Mielec - Piast Gliwice ONLINE. Beniaminek z Mielca ugrał do tej pory zaledwie dwa punkty. Jeszcze słabiej wiedzie się Piastowi, który z jednym "oczkiem" zamyka ligową tabelę. Początek spotkania Stal - Piast w poniedziałek o godzinie 18. Relacja na żywo w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Stal Mielec - Piast Gliwice ONLINE

Oglądaj mecz Stal Mielec - Piast Gliwice w Player.pl >>>

Piast Gliwice to mistrz Polski z sezonu 2018/19 oraz brązowy medalista poprzedniego sezonu.
To również uczestnik eliminacji do Ligi Europy, z których odpadł w ostatni czwartek, przegrywając na wyjeździe z bardzo silną Kopenhagą. Przede wszystkim te osiągnięcia każą wskazywać na Piasta, jako na faworyta tego meczu. Nie pozwala na to za to tabela, w której gliwiczanie zajmują ostatnie miejsce, z zaledwie jednym punkcie na koncie. „Oczko” więcej ma PGE Stal, która do tego meczu przystąpi z 14.pozycji.

- Dwa lata temu Piast Gliwice był mistrzem Polski, rok temu zakończył na trzecim miejscu. Do niedawna reprezentował nasz kraj na arenie europejskiej, więc przyjeżdża do nas zespół z klasą i renomą, my koncentrujemy się na naszych mocnych stronach i będzie to ciekawy mecz – podkreślił trener Dariusz Skrzypczak.

Szkoleniowiec mieleckiego zespołu bardzo cieszy się, że drużyna znów zagra u siebie. Po raz ostatni przed własną publicznością zaprezentowała się bowiem miesiąc temu, gdy grała z Górnikiem Zabrze. - Spotykamy się w Mielcu, z czego się bardzo cieszę, bo w pierwszych czterech meczach trzykrotnie graliśmy na wyjeździe – dodał.

Gliwiczanie do Mielca przyjadą świeżo po porażce z bardzo mocno FC Kopenhagą w eliminacjach Ligi Europy. To spotkanie mogło dać mielczanom dodatkowy materiał do analizy, bo jak podkreślił trener Stali, wszyscy zawodnicy je obejrzeli.

Piast może więc już skupić się na krajowych rozgrywkach. Czy po meczu w Mielcu odskoczy z ostatniego miejsca w tabeli? - Spotkają się dwie drużyny, które potrzebują punktów i na pewno to będzie widoczne na boisku. Nasi zawodnicy są świadomi wagi tego spotkania - ocenił Tomasz Fornalik, zastępujący w roli pierwszego szkoleniowca swojego zakażonego koronawirusem brata Waldemara.

- Będzie nas czekał trudny mecz, jak z Wartą, która postawiła nam trudne warunki gry. Podobnie może być też w Mielcu, gdzie zmierzymy się z przeciwnikiem dobrze skonsolidowanym i zmotywowanym - dodał Tomasz Fornalik, cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Szkoleniowiec zaznaczył również, że do Mielca nie przyjadą kontuzjowani obrońca Piotr Malarczyk, pomocnik Gerard Badia i napastnik Jakub Świerczok.

Stal Mielec - Piast Gliwice TRANSMISJA TV i ONLINE

Mecz Stal - Piast - Jagiellonia zostanie rozegrany w poniedziałek 28 września. Początek spotkania o godzinie 18:00. Transmisja tv na żywo w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy stream online live z meczu Stal - Piast dostępny będzie w usługach Player.pl i NC+ GO.

18:00 Stal Mielec - Piast Gliwice Canal+ Sport