Stal Mielec - Piast Gliwice ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Gliwiczanie z pierwszą wygrana w sezonie. Dwie asysty Patryka Lipskiego

Tomasz Kuczyński
31.07.2021. Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
31.07.2021. Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Krzystof Kapica
W sobotę 31.07.2021 r. w meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał w Mielcu ze Stalą 2:0 (2:0). Bramki zdobyli Kristopher Vida i Arkadiusz Pyrka. Przy obu golach asystował Patryk Lipski.

Piast po dobrym, ale przegranym 2:3, meczu z Rakowem Częstochowa, chciał poszukać pierwszych punktów w tym sezonie w Mielcu.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Stal Mielec - Piast Gliwice, 31.07.2011

Piast w I połowie wypunktował Stal

Choć Stal miała więcej z gry, do przerwy to Piast schodził z dwubramkową przewagą.

W 21. minucie Patryk Lipski obsłużył prostopadłym podaniem Kristophera Vidę, a Węgier techniczną „podcinką” przerzucił piłkę nad bramkarzem Michałem Gliwą. Gol został anulowany z powodu pozycji spalonej Vidy, jednak wtedy do głosu doszedł VAR. Długo trwała analiza sytuacji aż sędzia Paweł Gil wskazał na środek boiska.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Okazję miał m.in. Mateusz Matras, który główkował po rzucie rożnym - Frantisek Plach był na posterunku. Piast szukał szansy w kontrach i mógł zdobyć gola w 39. minucie, a Gliwa obronił nogą zbyt słaby strzał z bliska Patryka Sokołowskiego.

W 44. minucie kibice Stali już cieszyli się z gola, ale ich radość zastopował arbiter nie uznając trafienia głową Marcina Budzińskiego (spalony).

Goście podwyższyli w doliczonym czasie. Lipski dośrodkował, a Arkadiusz Pyrka głową zdobył swoją pierwszą bramkę w PKO Ekstraklasie.

- Stal Mielec przycisnęła nas w końcówce, miała swoje sytuacje. Fajnie, że udało się nie stracić bramki i jeszcze strzelić drugą - ocenił Patryk Lipski.

Stal miała okazje, ale Piast ma Placha

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy na boisku było dość spokojnie. Potem Stal znów zaatakowała: Plach instynktownie obronił strzał z bliskiej odległości Budzińskiego; po rzucie rożnym uderzył z półobrotu Marcin Flis i swego bramkarza wyręczył Martin Konczkowski; chwilę później niecelnie uderzał głową Matras; następnie w dobrej sytuacji spudłował Maciej Jankowski i jeszcze Krystian Getinger strzelił z ostrego kąta – Plach na raty złapał piłkę.

Po tych sytuacjach Stal spuściła z tonu. Goście spokojnie "dojechali" do końca meczu. W ostatniej sekundzie bliski gola był jeszcze Dominik Steczyk.

Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Kristopher Vida (21), 0:2 Arkadiusz Pyrka (45+2)

Stal: Michał Gliwa - Maksymilian Sitek (80. Kacper Sadłocha), Jonathan de Amo (67. Mateusz Żyro), Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Mateusz Mak (76. Mateusz Wyjadłowski), Maciej Urbańczyk (66. Aleksandyr Kolew), Grzegorz Tomasiewicz, Marcin Budziński (67. Wiktor Kłos) - Maciej Jankowski.

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holúbek - Arkadiusz Pyrka (76. Michael Ameyaw), Patryk Sokołowski, Patryk Lipski, Michał Chrapek, Kristopher Vida (86. Dominik Steczyk) - Michał Żyro (67. Alberto Toril).

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)