Mecz Stal Mielec - Piast Gliwice ONLINE. Ligowcy walczą w...

Mecz Stal Mielec - Piast Gliwice ONLINE. Ligowcy walczą w Pucharze Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3 dogrywka 2 połowap.

• Za relację bardzo dziękuję i "do usłyszenia" wkrótce!

• W regulaminowym czasie gry lepiej wyglądali piłkarze Stali, którzy częściej gościli pod bramką rywali. Po 90. minucie jednak to goście wykazali się lepszą skutecznością wykorzystując masę błędów bramkarza i obrońców Stali. Wynik 0:3 nie oddaje przebiegu meczu, ale fantastyczna robota i słowa uznania dla trenera Piasta, Waldemara Fornalika. Na listę strzelców bowiem wpisali się tylko piłkarze rezerwowi!

• Koniec spotkania! Sędzia Daniel Stefański gwiżdże po raz ostatni.

• Strzał z linii około 25 metra w wykonaniu Arkadiusza Kasperkiewicza. Uderzenie bardziej "na notę", bo z tej odległości i z taką siłą uderzenia nie mógł zagrozić Karolowi Szymańskiemu.

• Piast przy piłce. Piłkarze Stali ewidentnie zrezygnowani. Goście z Gliwic nie mogą tego meczu nie wygrać.

• Na ostatnie minuty na boisku pojawia się Damian Kądzior. Zmienia Grzegorza Tomasiewicza. Dla byłego piłkarza Górnika Zabrze jest to powrót po urazie, ostatni raz grał w meczu z Wisłą Płock (0:1) pod koniec września.

• Piłkarze Piasta wykorzystują nerwową grę Stali w obronie. Seria juniorskich błędów i duet Michał Chrapek - Tom Hateley pokonuje blok obronny gospodarzy. Sam na sam z bramkarzem Tom Hateley się nie myli i strzela na 0:3.

• 0:3 W MIELCU. STAL NA KOLANACH. STRZELCEM TOM HATELEY!

• Nerwowo w polu karnym Stali. Leandro nie porozumiał się z Mateuszem Dudkiem i zmuszony był wybić piłkę Brazylijczyk. Błąd kontaktowy i mogło skończyć się na poważnej stracie.

• Mogło to skończyć się świetnie dla Stali! Said Hamulic przed szansą na gola kontaktowego, ale Miguel Munoz w ostatniej chwili uprzedził napastnika i przeciął podanie.

• Stal napiera. Piłkarze Piasta starają się wybić gospodarzy z rytmu. Zaczyna się prawdziwa walka Mielczan.

• Sędzia Daniel Stefański karze rozpocząć drugą część dogrywki. Stal będzie chciała od razu zaatakować. Potężnie trudne zadanie przed nią.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Już za chwilę zaczynamy drugą. Przewaga Piasta wydaje się niemożliwa do odrobienia.

• Świetnym podaniem popisał się z głębi pola Tom Hateley, który zapisuje asystę. Dograł do wybiegającego Alexandrosa Katranisa, który pokonał bramkarza. Cóż za akcja zmienników!

• MAMY PODWYŻSZENIE WYNIKU W MIELCU! PIAST STRZELA DRUGIEGO GOLA!

• ...również na ławce zasiądzie Piotr Wlazło. Na murawie witamy Michaela Wyparło.

• ...nie ma na murawie również Fabiana Hiszpańskiego, w jego miejsce Adrian Soboń...

• Reaguje Adam Majewski. Kilka zmian w Stali: Schodzi Maciej Domański, w jego miejsce Kamil Kruk...

• Ależ ogromny błąd bramkarza Stali Mielec, Mateusza Dudka. Podał bezpośrednio pod nogi Michała Chrapka. Ten zagrał do Gabriela Kirejczyka i zmiennik posłał piłkę do pustej siatki. Ogromny błąd rezerwowego bramkarza klubu z Podkarpacia, który może kosztować ekipę Adama Majewskiego odpadnięcie z Pucharu Polski.

• GOOOOOOOL! PIAST WYSZEDŁ NA PROWADZENIE!

• Piłkarze Piasta grają ofensywnie. Ciekawa próba - dogranie z głębi pola do Gabriela Kirejczyka, ale ten wprost w rękawice Karola Szymańskiego.

• Leży na murawie Piotr Wlazło. Ucierpiał po starciu z Grzegorzem Tomasiewiczem. Piłkarze Piasta grają naprawdę ostro. Nie uszło to jednak uwadze arbitra.

• Faul w środku pola. Leży na murawie Maciej Domański. Jakub Holubek ogląda za przewinienie żółty kartonik.

• Piast zagroził! Z rzutu rożnego dośrodkował Tom Hateley, a główką uderzał Patryk Dziczek. Strzał pomocnika jednak niecelny.

• Zmiana w drużynie Piasta. Na placu pojawił się Constantin Reiner. Zastąpił kapitana, Jakuba Czerwińskiego.

• Rozpoczynamy dogrywkę. Zaczął zespół Stali Mielec!

• To była ostatnia akcja w regulaminowym czasie gry. Piłkarze schodzą na krótką przerwę, a mecz będzie kontynuowany w dogrywce. Wracamy za kilkanaście minut! Stal 0, Piast 0.

• Ależ to mogło się cudownie skończyć dla Piasta! Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dwa metry od bramki Stali piłkę dostaje Gabriel Kirejczyk, który jednak trafia wprost w Mateusza Dudka.

• Czerwona kartka! Ukarany Maciej Wolski za cwany faul na Gabrielu Kirejczyku. Zmiennik wybiegał na czystą pozycję i byłby w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali. Zasłużona kara dla pomocnika Stali Mielec.

• Stal Mielec stanie przed szansą z rzutu rożnego. Ostatnie sekundy doliczonego czasu gry.

• Stal miała szansę na kontratak, ale zabrakło precyzji w podaniach. W rezultacie strata piłki i zaprzepaszczona szansa.

• Piłkarze Stali zagrali wysokim pressingiem i odebrali piłkę Piastowi. Bardzo dobry doskok, który zaowocował odzyskaniem futbolówki.

• Dobry fragment Piasta. Nieźle zabrał się z piłką Michał Chrapek, podanie do Toma Hateleya, ten jednak niecelnie podaje i piłka dla Stali.

• Uderzenie Fabiana Hiszpańskiego na bramkę Karola Szymańskiego. Golkiper Piasta broni strzał bez większych trudów.

• Ależ niebezpieczne wejście Fabiana Hiszpańskiego. Atak na nogi Arkadiusza Pyrki nie kończy się jednak pokazaniem żółtej kartki przez sędziego. Pomocnik Piasta leży na murawie.

• Ciekawy pomysł na akcję Alexandrosa Katranisa. Dośrodkowanie jednak dalekie od ideału. Pierwsza akcja Greka, który pojawił się kilkadziesiąt sekund temu na murawie.

• Zabraknie też na murawie Michała Kaputa. Zastąpi go Tom Hateley.

• Zmiana w drużynie Piasta. Schodzi Michael Ameyaw, w jego miejsce Alexandros Katranis.

• Przewinienie. Arkadiusz Pyrka ogląda żółtą kartkę. Taką karę wymierzył mu Daniel Stefański za uderzenie w twarz Fabiana Hiszpańskiego.

• Kolejna próba Saida Hamulica z główki. Znów niecelnie, tym razem nad poprzeczką z bardzo dobrego miejsca.

• Jakub Czerwiński ratuje teraz swój zespół! Zakotłowało się w polu karnym Piasta i dużą czujnością wykazał się kapitan gości wybijając piłkę.

• Rzut wolny dla Stali. W okolicach linii środkowej fauluje Patryk Dziczek. Dobre miejsce na dośrodkowanie.

• Ależ to mogło się skończyć pięknie dla Piasta! Zwód Michała Chrapka i strzał w słupek. Stal może odetchnąć. Pierwsza dogodna akcja od kilkudziesięciu minut dla gości.

• Piast stanie przed szansą z rzutu wolnego. Kapitalne miejsce na dośrodkowanie. Przy piłce stoi Michał Chrapek.

• Pierwsza żółta kartka dla piłkarza Stali. Ukarany Maciej Wolski.

• Świetna akcja zmiennika Piasta Gliwice, Gabriela Kirejczyka. Wszedł w pole karne i w ostatniej chwili został zatrzymany przez Mateusza Matrasa.

• Stal mogła wyjść na prowadzenie. Z najbliższej odległości niecelnie główkuje Said Hamulic. Kupa szczęścia po stronie Piasta.

• Ależ akcja Saida Hamulica. Odkąd holendersko-bośniacki snajper pojawił się na placu, od razu rozruszał grę Stali. Kapitalnie utrzymał się przy piłce zarabiając rzut wolny dla swojej drużyny.

• Miguel Munoz ukarany żółtym kartonikiem po faulu na Saidzie Hamulicu. Wejście od tyłu w nogi napastnika i słuszne upomnienie obrońcy.

• Chwila przerwy w grze. Po starciu na murawie leżą David Poręba i Michał Kaput.

• Schodzi z boiska Alberto Toril. Ewidentnie zły na swój występ i na zmianę. Kopie jedną z butelek przed zejściem na ławkę. W jego miejsce młody Gabriel Kirejczyk.

• Stal w ataku. Długa piłka na Saida Hamulica. Napastnik utrzymał się przy futbolówce, zagrał do Leandro, ale ten niecelnie w pole karne.

• Piast próbował wepchnąć piłkę w pole karne gospodarzy. Alberto Toril był bliski by doskoczyć, jednak defensorzy Stali czujni. Zażegnali zagrożenie.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Wzmocnienie ataku! Na placu pojawia się Said Hamulic, a wraz z wejściem piłkarza wrzawa na stadionie. Zbiega Paweł Żyra.

• Dużo nerwowości po obu stronach. Gra szarpana. Piłka cały czas w okolicach linii środkowej boiska.

• Tym razem wolny dla gospodarzy. Jakub Czerwiński nieprzepisowo zatrzymuje Mateusza Matrasa. Stal będzie miała szansę na dośrodkowanie z dobrego miejsca.

• Ciekawie zapowiadał się akcja Piasta. Michael Ameyaw pada na murawie faulowany. Rzut wolny dla Piasta.

• Znów próba Davida Poręby. Stal próbowała rozegrać rzut wolny, piłka trafiła pod nogi zmiennika i ten znów uderzył. Tym razem strzał niecelny, metr obok słupka Karola Szymańskiego.

• Efektowna, indywidualna akcja Michała Chrapka. Minął dwóch rywali w polu karnym i posłał strzał. Uderzenie jednak zablokowane i ostatecznie zagrożenie zażegnane.

• Próba Davida Poręby z daleka. Strzał z linii dwudziestego metra sprawił problemy bramkarzowi. Na raty wybronione uderzenie.

• Bez zmian w obu drużynach, bez zmian również jeśli chodzi o grę - Stal prowadzi piłkę, Piast podchodzi wysoko.

• Rozpoczęła się druga połowa meczu w Mielcu. Do przerwy, przypomnijmy, 0:0.

• Daniel Stefański gwiżdże po raz ostatni w tej połowie. Piłkarze schodzą na przerwę.

• Stal w posiadaniu. Brakuje przyśpieszenia i podjęcia ryzyka. Podania głównie do najbliższego kolegi.

• Statystyki po 40 minutach rywalizacji już bardziej wyrównane:

• 45% posiadania Stal, 55% Piast,
    • w sytuacjach bramkowych równo - 2 do 2.
  • Kolejny spalony. Tym razem Michael Ameyaw zbyt szybko wybiegł za plecy piłkarzy Stali. Piast w natarciu.

• Dobry moment Piasta. Stal chwilowo biega za futbolówką w próbie przejęcia piłki i szybkiego ataku.

• Dogranie w pole karne Stali Mielec. Wybiegł Alberto Toril, ale napastnik złapany na spalonego.

• Piast Gliwice próbuje zbudować akcję od tyłu. Trwa wymiana podań podopiecznych Waldemara Fornalika.

• Stal spróbowała zagrać szybki atak, ale akcja gospodarzy zatrzymana. Faulowany Piotr Wlazło. Nieprzepisowo zatrzymał go Michał Chrapek.

• I jednak. Uraz okazał się zbyt poważny i Fryderyk Gerbowski zmuszony był zejść. Zastępuje go David Poręba.

• Szykuje się zmiana w drużynie Stali. Na murawie leży Gerbowski. Nie wygląda to ciekawie dla pomocnika gospodarzy.

• Ależ było groźnie! Jakub Holubek trafia w spojenie bramki Stali! "Centrostrzał" obrońcy, który mógł zakończyć się golem

• Dobry fragment piłkarzy Piasta. Piłka toczyła się pod polem karnym gospodarzy, ale goście z Gliwic prezentowali wiele niedokładności. Nie przełożyło się to na okazję bramkową.

• Ciekawy pomysł na przyśpieszenie akcji gospodarzy. Leandro wypuszczony na skrzydle, ale zagranie do lewego obrońcy Stali niecelne.

• Stal Mielec cały czas w posiadaniu. Mecz momentami przypomina piłkę ręczną. Gra po obwodzie podopiecznych Adama Majewskiego.

• Liczby meczu Stal - Piast:

• 64% posiadania piłka na korzyść Stali,
    • 2 do 0 w strzałach na korzyść gospodarzy.
  • Uderzenie Hiszpańskiego minimalnie obok słupka. Niezła akcja gospodarzy, piłkarze Piasta mogą odetchnąć.

• Jest pierwsza kara w meczu. Żółtą kartkę ogląda Patryk Dziczek na ostrym faulu na Piotrze Wlazło. Pomocnik Stali nie podnosi się z murawy.

• Dużo strat i niedokładności. Stal cały czas przy piłce. Gospodarze próbują zagrozić rywalom, ale Piast umiejętnie się przesuwa, skracając dystanse między liniami.

• Piast zagroził. Wrzutka z prawej strony, ale Flis czujny i zgrywa do swojego bramkarza.

• Dośrodkowanie w pole karne Piasta z głębi w wykonaniu Macieja Domańskiego. Piłkę bez trudów łapie Karol Szymański.

• Strata piłki w wykonaniu Piotra Wlazły. Piast wyszedł z kontratakiem, ale długie podanie w pole karne gospodarzy niecelne. Zaprzepaszczona szansa.

• Stal Mielec szuka sposobu na atak. Trwa długa wymiana podań w okolicach koła środkowego.

• Michael Ameyaw uruchomiony długim zagraniem, ale zabrakło precyzji. Znów w posiadaniu Stal.

• Stal Mielec w posiadaniu. Piłka na połowie gospodarzy.

• Ależ błąd bramkarza Piasta, Karola Szymańskiego. Podał prosto pod nogi Wolskiego. Pomocnik uderzył na bramkę, jednak jego strzał niecelny.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek! Zaczyna Stal Mielec.

• Przed gwizdkiem uhonorowano Grzegorza Tomasiewicza, byłego piłkarza Stali, który teraz reprezentuje Piasta.

• Trwa losowanie kapitanów. Zobaczymy, która drużyna rozpocznie.

• Piłkarze pojawiają się na murawie. Już tylko 3 minuty do pierwszego gwizdka!

• Gwizdał w meczu będzie sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. PZPN ułatwi mu pracę, bo na stadionie dostępny będzie system wideoweryfikacji VAR. Obsłużą go Łukasz Szczech i Arkadiusz Kamil Wójcik.

• Mimo ostatniego meczu między tymi zespołami zakończonego wygraną Piasta 4:0, nikt w Mielcu nie boi się konfrontacji z drużyną Waldemara Fornalika. W lidze Stal zajmuje 6. pozycję i może poszczyć się trzema kolejnymi wygranymi. Piast natomiast znajduje się tuż nad kreską - 15. miejsce i ostatnia wygrana przed ponad miesiącem (5 września z Miedzią 2:1).

• Los połączył dwa ekstraklasowe zespoły już na tak wczesnym etapie Pucharu Polski. Piast Gliwice przyjechał do Mielca i nie ulega wątpliwości, że to gospodarze są murowanym faworytem.

Stal - Piast LIVE! Ligowcy walczą w Pucharze Polski

Stal - Piast LIVE! Ligowcy walczą w Pucharze Polski ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Stal Mielec - Piast Gliwice ONLINE. Kto wie czy nie dojdzie do rewanżu za porażkę 0:4 z sierpnia. W Fortuna Pucharze Polski los skrzyżował bowiem zespoły z najwyższego szczebla, które miały okazję już ze sobą rywalizować w tym sezonie. Dziś stawką nie są jednak ligowe punkty, lecz awans do 1/8 finału. Relacja LIVE od godziny 17:30.

Mecz Stal Mielec - Piast Gliwice ONLINE

Piast w tym sezonie zawodzi na całej linii. W ekstraklasie jest tuż nad kreską. Bogiem a prawdą najlepszy mecz rozegrał właśnie ze Stalą, kiedy Kamil Wilczek skompletował hat-tricka. Od tego czasu minęły jednak przeszło dwa miesiące, w których zespół Waldemara Fornalika wygrał tylko jeden mecz.

Znacznie w lepszej formie jest Stal zajmująca w lidze wysokie szóste miejsce.
Wspaniałą pracę wykonuje trener Adam Majewski, któremu przed sezonem wymieniono pół kadry. W zmienionej drużynie bryluje nowy napastnik Said Hamulic. Holender w wygranym ostatnio spotkaniu z Koroną Kielce (2:0) zdobył siódmą bramkę w sezonie, co oznacza, że jest wiceliderem strzelców.

Do poprowadzenia meczu został wyznaczony sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. PZPN ułatwi mu pracę, bo na stadionie dostępny będzie system wideoweryfikacji VAR. Obsłużą go Łukasz Szczech i Arkadiusz Kamil Wójcik.

Póki co Piast wyeliminował z Pucharu Polski niżej notowaną Lechię Dzierżoniów (2:1). Za Stalą jest wygrana po karnych z ŁKS Łódź (2:2, 4:3 k.).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast - Stal 4:0 (Ekstraklasa, 21.08.2022)
Piast - Stal 1:1 (Ekstraklasa, 18.12.2021)

Mecz Stal Mielec - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsacie Sport. W internecie mecz w aplikacji Polsat Box Go. Dostęp na miesiąc kosztuje 40 złotych. Relacja LIVE z meczu od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!