• Mato Milos - 3
    • Łukasz Zjawiński - 2 (Jakub Sypek - 3)
    • Jordi Sanchez - 4
    • Juliusz Letniowski - 3 (Karol Danielak - 3)
  • Koniec meczu! Widzew Łódź wypunktował po przerwie Stal, wygrywając w Mielcu 3:0! Bramki strzelili Jordi Sanchez, Dominik Kun i Jakub Sypek.

• Po indywidualnej akcji Adam Ratajczyk uderza w stronę bramki. Henrich Ravas nie dał się pokonać.

• Jakub Sypek szykował się do główki z kilku metrów. Został trafiony nogą w tę część ciała przez Arkadiusza Kasperkiewicza. Zawodnikiem Widzewa zajmuje się sztab medyczny,

• Trzy minuty doliczone.

• Serafin Szota blokuje strzał Mikołaja Lebedyńskiego.

• ... a za Dominika Kuna pojawia się Adam Dębiński.

• Podwójna zmiana w Widzewie: Bożidar Czrobadżijski zastępuje Martina Kreuzrieglera...

• Łodzianie punktują Stal! Mocne zagranie do Dominika Kuna, który pognał lewą stroną. W polu karnym podaje do nadbiegającego Jakuba Sypka, który uderza tam, skąd przyszła, nie do obrony przy lewym słupku!

• GOL DLA WIDZEWA! JAKUB SYPEK!!!

• Tym razem Bartosz Mrozek spokojnie broni strzał Jordiego Sancheza.

• Dominykas Barauskas zmienia Macieja Domańskiego.

• Kontrę w środku pola zapoczątkował Dominik Kun. Nie miał zbyt wielkiego wsparcia. W końcu piłkę przed polem karnym piłkę do staje Paweł Zieliński. Jego strzał został zablokowany, ale do piłki w polu karnym dopada Kun, który w sytuacji sam na sam z Bartoszem Mrozkiem uderza do siatki obok bezradnego bramkarza!

• GOL DLA WIDZEWA! DOMINIK KUN!!!

• Po centrze z lewej strony zakotłowało się w polu karnym Widzewa. Goście wyszli jednak z opresji.

• Przydał się teraz Patryk Lipski przy swoim polu karnym. Przerwał atak Stali, ale po chwili okazję miał Said Hamulic! Po dośrodkowaniu z prawej strony uderza anemicznie głową w kozioł i piłka ląduje w rękawicach Henricha Ravasa.

• Pospieszył się Adam Ratajczyk. Podaje prostopadle w pole karne do nikogo, a miał dużo miejsca, by złożyć się do strzału...

• Bogdan Vastsuk zastępuje Fryderyka Gerbowskiego.

• Henrich Ravas ratuje beniaminka przed utratą bramki! Paruje strzał Saida Hamulica z kilku metrów, który dostał bardzo dobre podanie od Fryderyka Gerbowskiego!

• 4 953 widzów w Mielcu.

• Jordi Sanchez dostaje piłkę przed linią 16. metra. Balansem ciała chciał wywieźć w pole Arkadiusza Kasperkiewicza, ale ciut za mocno trącił sobie piłkę do przodu, co wykorzystał obrońca Stali.

• Nie udało się mielczanom przedrzeć. Henrich Ravas niespiesznie wznawia grę z "piątki".

• Jakub Sypek zmienia Łukasza Zjawińskiego.

• Składna akcja Stali mogła dać wyrównanie! Po płaskim wstrzeleniu piłki z lewej strony w "szesnastkę" Mikołaj Lebedyński uprzedził Serafina Szotę, ale uderzył nad poprzeczką.

• Mocne zagranie Dominika Kuna do rozpędzonego Jordiego Sancheza. Bliżej piłki miał jednak Mateusz Matras, który wycofuje piłkę do własnego bramkarza.

• Dobre zagranie na wolne pole do Karola Danielaka. Poza polem karnym skutecznie interweniuje Bartosz Mrozek.

• [WIDEO] JORDI SANCHEZ Z BRAMKĄ W MIELCU

• Said Hamulic pada na murawę tuż przed linią 16. metra. Domagał się rzutu wolnego, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Składna akcja gospodarzy środkiem. Na lewej stronie pojawił się Marcin Flis, ale jego dośrodkowanie nie znajduje adresata przed bramką Widzewa.

• Arkadiusz Kasperkiewicz bez problemu poradził sobie w defensywie z Mato Milosem. Bartosz Mrozek wznawia grę z "piątki".

• Karol Daniela zmienia Juliusza Letnowskiego.

• Adam Ratajczyk zmienia Fabiana Hiszpańskiego.

• Po krótkim rozegraniu Juliusz Letniowski uderza trzykrotnie. Pierwsze dwie próby zostały zablokowane, a trzecia poszybowała wysoko nad bramką

• Groźnie zapowiadała się kontra Widzewa! Łukasz Zjawiński na lewej stronie pola karnego chciał zagrać przed bramkę do Jordiego Sancheza, ale w ostatniej chwili zablokował go Marcin Flis. Rzut rożny.

• Jordi Sanchez w roli lewoskrzydłowego. Prostopadłym podaniem chciał uruchomić Łukasza Zjawińskiego, ale obrona Stali zdołała opanować piłkę.

• Strzał Macieja Domańskiego z dystansu zablokowany.

• Niespodziewanie to łodzianie wychodzą na prowadzenie! Mocne zagranie Pawła Zielińskiego w pole karne do Jordiego Sancheza. Nie zdołał go zablokować Arkadiusz Kasperkiewicz i Hiszpan uderza z narożnika pola bramkowego do siatki między nogami stojącego przy słupku Bartoszowi Mrozkowi!

• GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM JORDI SANCHEZ!!!

• Dobre dośrodkowanie Macieja Domańskiego w pole karne, skąd Mikołaj Lebedyński główkuje obok bramki. Troszkę przeszkodził mu tutaj... Piotr Wlazło.

• Fabian Hiszpański powalony przez Mato MIlosa ok. 25 metrów od bramki Widzewa. Kartki jednak nie ma.

• Marcin Flis upomniany żółtą kartką za faul.

• Said Hamulic miał kapitalną okazję do otworzenia wyniku spotkania! Za mocno wypuścił sobie piłkę w "szesnastce" po zagraniu Macieja Domańskiego!

• Maciej Domański rozrzuca ciężar gry na prawą stroną do Fryderyka Gerbowskiego. Ten zagrywa w okolice narożnika pola bramkowego do Mikołaja Lebedyńskiego, lecz nie oddał strzału. Henrich Ravas wznawia grę z "piątki".

• Mielczanie są obecnie na 8. miejscu w tabeli, łodzianie zaś są "piętro" wyżej

• Dobre dośrodkowanie Pawła Zielińskiego z prawej strony w pole karne. Juliusz Letniowski uderza głową wysoko nad poprzeczką.

• Czas na drugą odsłonę! Stal przystępuje do niej bez zmian.

• Patryk Lipski wychodzi na drugą połowę w miejsce Marka Hanouska.

• Statystyki z pierwszej połowy

• Wracamy do Mielca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 10. kolejki Ekstraklasy między Stalą a Widzewem. Po pierwszej połowie mamy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej polowy. Mimo przewagi Stal Mielec bezbramkowo remisuje z Widzewem Łódź.

• +2' Marcin Flis uderza z ok. 30 metrów. Piłka poleciała nad bramką.

• Krzysztof Jakubik dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Marek Hanousek opatrywany przez sztab medyczny. Ma problemy z żebrami, ale pozostaje na murawie.

• Kolejna bardzo dobra interwencja Arkadiusza Kasperkiewicza. Wespół z Fabianem Hiszpańskim powstrzymuje w "szesnastce" Jordiego Sancheza.

• Jordi Sanchez ruszył odważnie na trzech rywali. Zgubił jednego, ale w polu karnym Stali czysto poradzili sobie z nim Arkadiusz Kasperkiewicz i Piotr Wlazło.

• Henrich Ravas spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu z prawej strony.

• Mielczanie co chwila mają stały fragment gry. Do tej pory nie byli w stanie przełożyć na bramki.

• Dyskusyjna sytuacja z 32. minuty. Wybiegający na czystą pozycję Said Hamulic powalony przez Serafina Szotę; za nim biegnie Martin Kreuzriegler

• Maciej Domański uderza prostym podbiciem. Piłkę musnął głową stojący w murze Mare Hanousek, przez co ta ląduje na górnej siatce!

• Decyzja podtrzymana! Żółta kartka dla Serafina Szoty i rzut wolny z 25 metrów.

• Krzysztof Jakubik biegnie do monitora VAR. To może być czerwona kartka dla defensora Widzewa!

• Źle rozegrany rzut wolny dał szansę Stali na wyjście z kontrą! Said Hamulic wyskoczył wyżej do górnej piłki, poradził sobie z Serafinem Szotą i pognał w stronę bramki. Defensor Widzewa fauluje go i zostaje upomniany żółtą kartką. Taka decyzja arbitra nie podoba się kibicom. a Krzysztof Jakubik czeka na komunikat z wozu VAR.

• Szeroko ustawiony na lewej stornie Mato Milos dostaje dokładne podanie. Podholował kilka metrów, po czym centruje w pole karne. Piłka odbija się od zawodnika Stali i wpada do "koszyczka" Bartosza Mrozka. Sędzia dopatrzył się jednak zagrania ręką zawodnika gospodarzy.

• Kolejny przechwyt Mateusza Matrasa na boku. Zagrywa przed pole karne do Saida Hamulica, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• To mógł być gol dla Widzewa! Po dośrodkowaniu z prawego narożnika wyskoczyło dwóch zawodników w czerwonych strojach i jeden ze Stali. Piłka odbijała się od nich tak, że trafiła w głowę zdezorientowanego Piotra Wlazły, po czym turlała się w stronę bramki! Musnęła słupek, a następnie przekroczyła linię końcową! "Tylko" rzut rożny!

• Łodzianom udało się przenieść ciężar gry na połowę gospodarzy. Wywalczyli rzut rożny.

• Mocne zagranie do Mikołaja Lebedyńskiego w okolice prawego narożnika pola karnego gości. Bez problemu poradził sobie z nim Serafin Szota, który dla uspokojenia wycofał piłkę do bramkarza.

• Fryderyk Gerbowski centruje w pole karne dokładnie tam, gdzie było dwóch zawodników... Widzewa. Mikołaj Lebedyński i Said Hamulic nie ruszyli w tempo do tego zagrania.

• Łukasz Zjawiński chciał urwać się prawą stroną. Stracił piłkę tuż za linią środkową.

• Przechwyt gospodarzy blisko "szesnastki" Widzewa. Po wymianie podań płasko w stronę prawego rogu uderza Fryderyk Gerbowski, ale Henrich Ravas skutecznie interweniuje.

• Said Hamulic poradził sobie na lewej stronie z Patrykiem Stępińskim i "zabrał się" z piłką wzdłuż linii końcowej. Kapitan Widzewa zdążył wrócić, by wślizgiem wybić piłkę na rzut rożny.

• Fryderyk Gerbowski z łatwością poradził sobie na skrzydle z rywalem na prawej stronie. Przełożył piłkę do lewej nogi, po czym... przeciągnął dośrodkowanie.

• "Stempel" Fabiana Hiszpańskiego na stopie Juliusza Letniowskiego. Sędzia nie sięga do kieszonki, ale pomocnikiem Widzewa zajmuje się sztab medyczny.

• Obrona Widzewa radzi sobie z dośrodkowaniem, a ostatecznie piłkę łapie Henrich Ravas.

• Fabian Hiszpański faulowany przez Dominika Kuna. Do bramki Widzewa ok. 35 metrów.

• Maciej Domański centruje w pole bramkowe, gdzie podbijają piłkę obrońcy Widzewa. Do niej ruszył Marcin Flis, który najpierw zastawił drogę Arkadiuszowi Kasperkiewiczowi ręką, po czym złożył się do uderzenie PRZEWROTKĄ! Pomylił się nieznacznie!

• Piłkarze Stali "zamknęli" beniaminka tuż przy jego polu karnym. Przynosi to serię rzutów rożnych, tak jak i w tej sytuacji -po centrze z lewej strony Serafin Szota uprzedza rywala. Głową wybija piłkę za linię końcową.

• Niepewne wyjście z bramki Henricha Ravasa do piłki mogło zakończyć się stratą bramki! Piłka po główce jednego z zawodników Widzewa ląduje na górnej siatce!

• Łodzianie na moment oddalają niebezpieczeństwo. Piłka znalazła się znowu blisko pola karnego gości. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Arkadiusz Kasperkiewicz i po rykoszecie jest kolejny rzut rożny.

• Dobre dośrodkowanie Macieja Domańskiego w pole karne do wbiegającego Arkadiusza Kasperkiewicza. W ostatniej chwili uprzedzili go łodzianie, wybijając piłkę za linię końcową.

• Martin Kreuzriegler przerywa akcję Stali na lewej stronie. Gospodarze szybko wznowili grę z autu, po którym wywalczyli rzut rożny.

• Maciej Domański decyduje się na strzał z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Henrich Ravas jest pewnym punktem beniaminka

• Juliusz Letnniowski podaje w pole karne do Dominika Kuna, który nie opanował piłki w boisku. Bartosz Mrozek wznawia krótko grę z "piątki".

• Odchodzące dośrodkowanie z lewego narożnika. Piłkę na 18. metrze przejmuje Maciej Domański, którego strzał został zablokowany. Aut z prawej strony na wysokości pola karnego nie przynosi zagrożenia.

• Atak Stali lewą stroną przynosi rzut rożny po interwencji Patryka Stępińskiego.

• Na wysokości prawego narożnika pola karnego chcieli teraz pograć Juliusz Letniowski i Dominik Kun. Podanie zwrotne w "szesnastkę" został jednak przechwycone przez drużynę prowadzoną przez Adama Majewskiego.

• Juliusz Letniowski próbował przedrzeć się w pole karne Stali. Górą był jednak Arkadiusz Kasperkiewicz.

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są defensorzy - Krystian Getinger i Patryk Stępiński.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Po raz ostatni Stal z Widzewem mierzyła się w spotkaniu ligowym, które zostało rozegrane 4 listopada 1995 roku. Wtedy lepsi okazali się łodzianie, którzy triumfowali 2:1.

• Sytuacja Widzewa wcale nie wygląda lepiej, ale w Łodzi specjalnie nie mają na co narzekać, ponieważ są beniaminkiem i dorobek trzynastu punktów nikogo nie smuci, a wręcz przeciwnie, większość kibiców i władze klubu zadowala. W poprzedniej kolejce klub z Łodzi zagrał jeden z lepszych meczów i przed własną publicznością pokonał Cracovię 2:0. Dla podopiecznych Janusza Niedźwiedzia druga wygrana z rzędu byłaby świetną informację, bo pozwoliłaby uwierzyć, że łodzianie mogą punktować bardziej regularnie.

• Skład Widzewa Łódź

• Stal na początku sezonu pozytywnie zaskakiwała i udało się jej wygrać na trudnych terenach w Poznaniu i Zabrzu. Ostatnie pięć spotkań to natomiast sinusoida - mielczanom udało się trzykrotnie wygrać i dwukrotnie przegrać. Jedna z porażek miała miejsce w poniedziałek w Białymstoku, gdzie podopieczni Adama Majewskiego zagrali jeden ze słabszych meczów i przegrali z Jagiellonią 0:4. W sobotniej potyczce przed własną publicznością mielecki klub będzie chciał pokazać sportową złość, ale tak naprawdę ciężko powiedzieć, czego możemy się po nim spodziewać.

• Skład Stali Mielec

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Sobotni maraton 10. kolejki Ekstraklasy zaczynamy w Mielcu, gdzie za 25 minut Stal zmierzy się z Widzewem Łódź. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli, a dzisiejsza wygrana pozwoli zbliżyć się do podium.
    Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jakubik...