Stal Mielec

2

Wisła Płock

2

• Nie chyba, a na pewno! Pierwsza połowa dla Wisły, druga dla Stali - obie ekipy dzielą się punktem po remisie (2:2) w zaległym spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy.

• Pierwsze kontakty z piłką Rafała Wolskiego zwieńczone niedokładnym podaniem do Damiana Zbozienia. To chyba była ostatnia akcja w tym meczu.

• Damian Sylwestrzak dolicza co najmniej 3 punkty do drugiej połowy.

• Po długiej przerwie wraca na boiska Ekstraklasy Rafał Wolski! Zmienia on Mateusza Szwocha

• Płocczanie bronili jednobramkowej przewagi, a może być dalej, że do domu wrócą z "oczkiem", chociaż to nie jest takie pewne! Po dalekim dośrodkowaniu z prawej strony piłkę w polu karnym przejmuje Mateusz Matras, który uderza wolejem po koźle nie do obrony!

• MATEUSZ MATRAS DOPROWADZA DO REMISU!!!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony Krystiana Getingera piłkę na prawej stronie pola karnego przejmuje Robert Dadok, którego strzał z ostrego kąta zdecydował się Robert Dadok! Krzysztof Kamiński paruje na korner!

• Leszek Ojrzyński przeprowadza ostatnią zmianę. Na murawie melduje się Andreja Prokić w miejsce Petteriego Forsella.

• Na razie dzisiejsze trafienie nie daje nawet punktu z "Nafciarzami"

• Petteri Forsell decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego z ok. 25 metrów.

Grę z "piątki" wznawia Krzysztof Kamiński.

• Zmiana również w Stali: Bożidar Czorbadżijski schodzi, Mateusz Mak wchodzi.

• ... a za Patryka Tuszyńskiego pojawia się Torgil Gjertsen.

• Mateusz Lewandowski zmienia Dawida Kocyłę...

• Nikt nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Krystiana Getingea. Po prawce z drugiej flanki sytuację dalekim wybiciem wyjaśnia Julio Rodriguez.

• Marcin Flis faulowany przez Damiana Zbozienia. Rzut wolny z lewej strony, kilkanaście metrów od lewego narożnika pola karnego "Nafciarzy".

• A teraz po centrze Krystiana Getingera z lewego narożnika Aleksandar Kolew wyskakuje najwyżej, by uderzyć głową w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał Krzysztof Kamiński.

• Nie wyszło prawą, to lewą zaatakowała Stal. Dwójkowo pograli Marcin Flis z Krystianem Getingerem. Po podaniu zwrotnym pierwszy z wymienionych został zablokowany.

• Składna akcja gospodarzy prawą stroną. Robert Dadok wrzuca w pole karne, ale Aleksandarowi Kolewowi nie udało się trącić piłkę głową w stronę bramki.

• Wysoki pressing "Nafciarzy" nie przyniósł powodzenia. Stal wyszła z opresji po dalekim wybiciu Rafała Strączka.

• Aleksandar Kolew zmienia Łukasza Zjawińskiego.

• To mogło zaskoczyć! Grzegorz Tomasiewicz uderza zza pola karnego i piłkę chciał wybić Alan Uryga, ale uczynił to tak, że ta w nieznacznej odległości minęła bramkę Wisły!

• Rafał Strączek łapie bezpańską piłkę we własnym polu karnym.

• Bramka dla piłkarzy Leszka Ojrzyńskiego wisiała w powietrzu i w końcu padła! Dwa sygnały ostrzegawcze sprzed dwóch minut zostały zlekceważone, a teraz robi się widowisko! Po dośrodkowaniu z prawej strony na dalszy słupek Marcin Flis zgrywa piłkę głową przed bramkę, skąd Maciej Jankowski posyła do siatki obok bezradnego Krzysztofa Kamińskiego!!!

• STAL ŁAPIE KONTAKT! STRZELCEM GOLA MACIEJ JANKOWSKI!!!

• Zakotłowało się pod bramką "Nafciarzy"! Najpierw sytuacyjny strzał Marcina Flisa odbija Krzysztof Kamiński, a po chwili paruje groźne uderzenie Mateusza Matrasa z bliska na słupek!

• Zupełnie nieudany strzał Petteriego Forsella z linii pola karnego. Piłka poleciała wysoko nad bramką.

• Nie udało się gospodarzom stworzyć zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego.

• Składna akcja gospodarzy prawą stroną zakończona dośrodkowaniem na dalszy słupek. Obrona Wisły wybija na rzut rożny.

• Mateusz Matras poszkodowanym po nakładce Dawida Kocyły. Kartki nie ma.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Mateusza Szwocha z narożnika i Damian Michalski, który wygrał walkę w powietrzu, mocnym uderzeniem głową z bliskiej odległości kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA WISŁY! STRZELCEM DAMIAN MICHALSKI!!!

• Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha na dalszy słupek jeden z piłkarzy Wisły główkował "tam, skąd przyszła! Wyciągnięty jak struna Rafał Strączek paruje piłkę na rzut rożny!

• Rzut wolny dla gości z prawej strony. Do bramki ok. 30 metrów.

• Druga połowa rozpoczęta! "Nafciarze" przystępują do niej bez zmian.

• ... a Albina Granlunda zastępuje Maciej Domański.

• Podwójna zmiana w Stali na drugą połowę: Robert Dadok za Jonathana De Amo...

• To nie byłby powód do dumy

• "Nie ma przypadków. Są znaki"

• Wracamy do Mielec, gdzie dobiega przerwa w zaległym spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy między Stalą a Wisłą Płock. Po pierwszej połowie goście prowadzą po trafieniu Patryka Tuszyńskiego. Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Patryka Tuszyńskiego Wisła Płock prowadzi na wyjeździe ze Stalą Mielec.

• +2' Petteri Forsell z ok. 35 metrów... Piłka ledwie doleciała do... pola karnego.

• Damian Rasak upomniany żółtą kartką za faul na Grzegorzu Tomasiewiczu.

• Za mocne podanie na wolne pole do Macieja Jankowskiego. Ten dodatkowo był skutecznie blokowany przez Alana Urygi, przez co nie miał szans, by dobiec do piłki. Krzysztof Kamiński z "piątki".

• W pełnym biegu Jonathan De Amo chciał dośrodkować w pole karne, ale w narożniku boiska... była już druga piłka. Akcja przerwana i rzut sędziowski.

• Dośrodkowanie Dawida Kocyły z lewej strony zostało zablokowane. Mielczanie chcieli wyjść z kontrą, ale przerwał ją Damian Rasak. Zdaniem sędziego Damiana Sylwestrzaka - niezgodnie z przepisami.

• I czwarty korner dla Stali. Krystian Getinger posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie po główce Bożidara Czorbadżijskiego pewnie interweniuje Krzysztof Kamiński.

• I po interwencji obrońcy Wisły gospodarze mają aut blisko prawej chorągiewki. Goście radzą sobie z zagraniem Petteriego Forsella.

• W odpowiedzi z dalszej odległości uderzył Grzegorz Tomasiewicz. Krzysztof Kamiński paruje piłkę na rzut rożny.

• Płaski strzał Mateusza Szwocha z ok. 20 metrów w sam środek bramki nie mógł sprawić problemu Rafałowi Strączkowi. Ten czekał z "koszyczkiem" na dość wolno turlającą się piłkę.

• Przerwa w grze. W narożniku leży Dawid Kocyła, który dostał łokciem w twarz. Przewinił Bożidar Czorbadżijski. Wydaje się, że młodzieżowiec będzie w stanie grać dalej.

• Aut dla Wisły z prawej strony, na wysokości pola karnego Stali. Od razu w "szesnastkę" zawędrowali rośli stoperzy "Nafciarzy". Po przebitce piłkę łapie Rafał Strączek.

• 52% Posiadanie piłki 48%

• Marcin Flis bardzo dobrze zagrał na wyprzedzenie blisko prawego narożnika swojego pola karnego. Przerwał groźnie zapowiadającą się akcję gości i włączającego się Damiana Zbozienia.

• Patryk Tuszyński ruszył do piłki w polu karnym Stali. Nie poradził sobie z Albinem Granlundem, który wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

• Dobrze bita piłka przez Krystiana Getingera na dalszy słupek. Dwóch-trzech kolegów wyskoczyło za wcześnie i piłka opuszcza plac gry.

• Angel Garcia przerywa akcję Stali zagraniem ręką. Nie uszło to uwadze arbitra. Do bramki płocczan ok. 30 metrów.

• ... by posłać ją na bliższy słupek, gdzie żaden z jego kolegów jej nie sięgnął.

• Po chwili rzut rożny dla piłkarzy Radosława Sobolewskiego. Piłkę w lewym narożniku ustawia Mateusz Szwoch...

• Mielczanie wybijają piłkę poza linię boczną po dośrodkowaniu Angela Garcii. Aut dla "Nafciarzy" na wysokości pola karnego.

• Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego dążą do szybkiego wyrównania. Wywalczyli rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia pod bramką Wisły.

• Alan Uryga posyła dalekie podanie przed pole karne gospodarzy. do Mateusza Szwocha. Ten - wraz z obrońcą Stali - nie sięgnął piłki w przeciwieństwie do Patryka Tuszyńskiego, który ją "zgasił", przerzucił nad wychodzącym z bramki Rafałem Strączkiem i z bliska posłał głową do siatki!

• "NAFCIARZE" PROWADZĄ! GOL PATRYKA TUSZYŃSKIEGO!!!

• Dośrodkowanie Grzegorza Tomasiewicza z lewej strony nie znajduje adresata. Po chwili Mateusz Matras podaje w pole karne nie w tempo do Łukasza Zjawińskiego. Piłkę łapie Krzysztof Kamiński.

• Strzał z dystansu Macieja Jankowskiego został zablokowany.

• Po krótkim rozegraniu piłka wróciła do Krystiana Getingera, który dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Po gwizdku oddał strzał, który zatrzymał się na poprzeczce.

• W odpowiedzi kapitalnie w "szesnastkę" "zabrał się" Petteri Forsell. Jego strzał z ostrego kąta broni Krzysztof Kamiński, parując piłkę na rzut rożny!

• Patryk Tuszyński przejmuje piłkę na 25. metrze tyłem do bramki. Obrócił się, po czym chciał podać górą do wbiegającego w "szesnastkę" Filipa Lesniaka. Pomysł dobry, wykonanie mniej - Słowak został trafiony w plecy.

• Prostopadłe podanie na wolne pole do rozpędzonego Albina Granlunda okazało się za mocne. Fin raczej spodziewał się zagrania do nogi.

• Nieudany atak Wisły prawą stroną. Ostatecznie grę od bramki wznawia Rafał Strączek.

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie zaczynają "Nafciarze"!

• Kapitanami są dzisiaj Krystian Getinger i Alan Uryga.

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie storn i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Stali: Michał Gliwa - Robert Dadok, Maciej Domański, Wojciech Lisowski, Mateusz Mak, Damian Pawłowski, Andreja Prokić, Mateusz Żyro.

Rezerwowi Wisły: Bartłomiej Gradecki - Hubert Adamczyk, Milan Obradović, Kristian Vallo, Rafał Wolski, Cillian Sheridan, Torgil Gjertsen, Mateusz Lewandowski, Aleksander Pawlak.

• Wisła ma od Stali siedem punktów więcej, ale w dwóch poprzednich meczach doznała porażek. W Warszawie Nafciarze otrzymali lanie od Legii (2:5). Z kolei w niedzielę przegrali u siebie z Wisłą Kraków (1:3), wszystkie gole tracąc w końcówce.

• Wygrana z płocczanami pozwoli im przeskoczyć Podbeskidzie Bielsko-Biała, do którego tracą dwa "oczka". - Gramy dalej, musimy walczyć, wstawać po ciosach w nos, to może szczęście będzie przy nas. Musimy być z wiarą nastawieni, że wyjdziemy z tego ostatniego miejsca na finiszu. Jesteśmy w trakcie drogi, mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą - zaznaczył Leszek Ojrzyński.

• Piłkarze Stali Mielec nie wygrali żadnego z czterech ostatnich spotkań i do potyczki z Wisłą Płock przystąpią z ostatniego miejsca w tabeli. W zeszłej kolejce ulegli u siebie Lechii Gdańsk, choć byli lepsi w każdej ze statystyk.

• W czwartek piłkarze Stali i Wisły Płock odrobią zaległości z 16. kolejki. Zwycięstwo pozwoli gospodarzom wydostać się z ostatniego miejsca.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Stal Mielec - Wisła Płock!

• Planowany na godzinę 18 mecz w Stal Mielec - Wisła Płock nie będzie mógł się odbyć ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Stale padający śnieg oraz porywisty wiatr i niska temperatura, uniemożliwiają odpowiednie przygotowanie boiska do gry.