• Tomasz Pieńko – 3 (62’ Szymon Kobusiński – bez oceny)
    • Tornike Gaprindaszwili – 4
    • Martin Doleżal – 3 (70’ Rafał Adamski – bez oceny)
  • Koniec spotkania! Pierwszy mecz 16. kolejki kończy się wygraną Stali 3:0.

• Nieudana próba Zagłębia. Bartłomiej Kłudka z dograniem, ale daleko nad bramką Stali.

• spalony

• Stal w osobie Saida Hamulica z kolejną bramką... jednak w górze chorągiewka sędziego. Mamy pozycję spaloną.

• Żółtą kartkę ogląda piłkarz Zagłębia, Szymon Kobusiński.

• Gospodarze grają swobodnie na własnej połowie. Piłkarze Zagłębia wyglądają na zrezygnowanych.

• Chwila przerwy w grze. Leży na murawie Marcin Flis.

• Kolejna korekta w składzie gospodarzy. Schodzi Maciej Domański, za niego Fryderyk Gerbowski.

• JEST GOL! STAL NA 3:0. AUTOREM PAWEŁ ŻYRA! PIĘKNE TRAFIENIE!

• Zmiana w obozie Stali. Schodzi Adam Ratajczyk, w jego miejsce Paweł Żyra.

• Maciej Domański ogląda żółtą kartkę.

• Interwencja w stylu Artura Boruca w wykonaniu bramkarza Stali Mielec.

• pajacyk

• I znów Bartosz Mrozek uratował Stal! Wyrósł jak spod ziemi i zatrzymał Szymona Kobusińskiego.

• Ależ okazja dla Zagłębia! Uderzał Kacper Chodyna z bliskiej odległości i na refleks broni Bartosz Mrozek.

• Bramka numer 8 w tym sezonie. Kapitalne wykończenie w wykonaniu bośniacko-holenderskiego napastnika. Zagranie w pole karne Macieja Domańskiego i gol główką napastnika.

• GOL DLA MIELCZAN! PODWYŻSZENIE WYNIKU! AUTOREM BRAMKI SAID HAMULIC!

• Said Hamulic z doskonałą okazją z kontrataku. Źle jednak zagrał napastnik i akcja spaliła na panewce. Wielka szkoda!

• Próba uderzenia na bramkę Stali. Brakowało jednak sporo do bramki Bartosza Mrozka i zacznie golkiper od bramki.

• Schodzi także Fabian Hiszpański. W jego miejsce Bartłomiej Ciepiela.

• Korekty w drużynie Adama Majewskiego. Schodzi Arkadiusz Kasperkiewicz, w jego miejsce Maciej Wolski.

• Zmiana w drużynie gości. Schodzi Martin Doleżal. Pojawia się Rafał Adamski.

• Szymon Kobusiński z dograniem w pole karne. To znów mogło być trafienie! Wystarczyło tylko dołożyć nogę.

• Łukasz Łakomy z bardzo odważną próbą strzału. Uderzenie jednak niecelne.

• Ależ sytuacja dla Zagłębia. Próbował Tornike Gaprindaszwili, a później w idealnej sytuacji obok bramki trafia Szymon Kobusińki. To powinien być gol!

• Piotr Wlazło z rajdem, ale piłka została mu odebrana. Szkoda tej sytuacji dla mielczan.

• Schodzi także Filip Kocaba. W jego miejsce Koki Hinokio.

• Zmiana w obozie Zagłębia. Schodzi Tomasz Pieńko, wchodzi Szymon Kobusińki.

• Żółtą kartką ukarany Fabian Hiszpański. Jest to czwarta kara w tym sezonie. Czeka go pauza w kolejnym meczu.

• Zagłębie napiera. Podopieczni Piotra Stokowca szukają szansy na wyrównanie.

• Krystian Getinger leży faulowany. Chwila przerwy w grze.

• I MAMY PIERWSZĄ BRAMKĘ W MECZU! PIOTR WLAZŁO A'LA PANENKA ZDOBYWA PIERWSZĄ BRAMKĘ W TYM MECZU!

• KOLEJNY RZUT KARNY DLA STALI. W POLU KARNYM ZAGŁĘBIA FAULOWANY SAID HAMULIC!

• Marcin Flis wywalczył stały fragment. Dobrze popracował w obronie i przed gospodarzami chwila oddechu.

• Znów okazja dla mielczan. Próbował ponownie Said Hamulic. Główka wyłapana przez golkipera Zagłębia.

• Okazja dla Stali. Uderzał Piotr Wlazło, ale strzał zablokowany. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Tomasz Pieńko z dograniem w pole karne, ale piłki nie sięga Tornike Gaprindaszwili.

• Said Hamulic z ciekawą próbą. Napastnik Stali zszedł do środka, uderzył na bramkę Zagłębia ale Jasmin Burić bez żadnych problemów łapie piłkę.

• Zagłębie znów wyszło zmotywowane. Podobnie jak w I połowie. Goście wysoko stoją, nie dają pograć Stali.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Statystyki z pierwszej odsłony:

• Posiadanie - 72% na korzyść Stali,
    • Sytuacje bramkowe? 6 do 5 również na korzyść gospodarzy.
  • Koniec pierwszej części meczu! Bezbramkowo w Mielcu.

• var

• Nie ma bramki! Jasmin Burić broni rzut karny! Bośniak jednak oderwał nogę od linii w momencie strzału; sędzia jednak nie kazał powtórzyć jedenastki.

• RZUT KARNY! STAL PRZED SZANSĄ NA STRZELENIE BRAMKI!

• REKA

• VAR! CHWILA PRZERWY W GRZE. ANALIZOWANA JEST EWENTUALNA JEDENASTKA DLA STALI!

• Rajd Saida Hamulica. Napastnik jednak zatrzymany i piłka spod jego nóg wybita. Zacznie Stal z rzutu rożnego.

• fabian

• Chwila przerwy w grze. Cierpi Fabian Hiszpański. Leży na murawie.

• Rzut wolny dla Stali. Przy piłce ustawiony Maciej Domański.

• Kacper Chodyna z dograniem w pole karne, ale nie było adresata. Zaczną gospodarze.

• Arkadiusz Kasperkiewicz faulowany. Chwila przerwy w grze.

• Zagłębie z ciekawym zagraniem za linię obrony Stali, ale w górze chorągiewka sędziego. Zacznie Stal od rzutu wolnego.

• Kolejna kara. Tym razem żółtą kartkę ogląda Piotr Wlazło.

• Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany - Bartłomiej Kłudka.

• Na powtórce widać jak niewiele brakowało Martinowi Doleżalowi. Kilka centymetrów i napastnik wepchnąłby piłkę do siatki.

• dolezal

• Kacper Chodyna z ciekawą próbą dogrania. Piłka przeszyła pole karne, ale nikt tego nie zamknął. Stal może mówić o dużym szczęściu.

• Aleks Ławniczak z próbą z rzutu rożnego. Główka niecelna, ale będzie jeszcze jedna okazja dla gości. Korner z drugiej strony.

• Fabian Hiszpański wywalczył piłkę. Udany blok obrońcy Stali.

• Tornike Gaprindaszwili uderzył, ale jego strzał zablokowany. Będzie szansa dla "Miedziowych" z rzutu rożnego.

• Garść statystyk:

• 72% posiadania na korzyść Stali,
    • W sytuacjach bramkowych 3 do 2 na korzyść gości.
  • Kolejna okazja dla Stali. Głową uderza Said Hamulic, ale jego broni bez większych kłopotów Jasmin Burić.

• Ależ okazja dla Stali! Dogranie pod bramkę Zagłębia, ale Marcin Flis nie sięga piłki głową. Było naprawdę blisko!

• Krystian Getinger z próbą dogrania w pole karne, ale jego podanie zablokowane. Zaczną gospodarze z autu.

• Długie zagranie z głębi w kierunku Tornike Gaprindaszwili'ego. Gruzin nie przyjął jednak dobrze i strata.

• Tornike Gaprindaszwili złapany na spalonym. Chwila przerwy i rozpoczną gracze Stali.

• Mogło być groźnie. Z prawej strony dogrywał Piotr Wlazło, ale zbyt mocno i do piłki nikt w polu karnym nie doskoczył.

• Mateusz Bartolewski z interwencją. Ściągnął piłkę z głowy wbiegającemu w pole karne Saidowi Hamulicowi. Od autu Stal.

• Stal nie może przejąć piłki. Zagłębie narzuciło swoje warunki gry. Podopieczni Piotra Stokowca cały czas w posiadaniu.

• Długa akcja Zagłębia zakończona niecelnym uderzeniem Kacpra Chodyny.

• Lukasz Łakomy z odważną próbą uderzenia z rzutu wolnego. Bartosz Mrozek zmuszony do interwencji.

• Dobra praca w odbiorze i piłkarze Zagłębia przejęli futbolówkę.

• Zagłębie w posiadaniu. Goście grają na połowie rywali.

• Ucierpiał teraz Piotr Wlazło. Zacznie Stal z rzutu wolnego.

• Stal zagrała długim podaniem, ale problem z przyjęciem piłki. Zaczną goście z rzutu z autu.

• Pierwsza próba Zagłębia. Dogranie w pole karne i źle złożył się Martin Doleżal. Piłka poza linią. Zacznie Stal.

• Zaczynamy pierwszy mecz 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Zaczęli goście!

• Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wyróżniony nagrodą najlepszego piłkarza miesiąca października, napastnik Said Hamulic.

• hamulic

• Piłkarze wchodzą na murawę. Zaraz zaczynamy zawody!

• Arbitrem w dzisiejszym meczu będzie Łukasz Kuźma, sędzia z Białegostoku.

• Gospodarze znajdują się nadspodziewanie wysoko w tabeli (6 lokata). Goście z Lubina są na 14 miejscu i z pewnością ta pozycja nie jest w smak "Miedziowym". Po ewentualnej wygranej goście mogą wskoczyć nawet na 10 pozycję. Stal natomiast ma szansę wskoczyć chwilowo na podium. Chwilowo, bo przed swoimi meczami oczywiście drużyny, które mogą mielczan później wyprzedzić.

• Spotkaniem otwierającym 16. kolejkę PKO Ekstraklasy będzie pojedynek w Mielcu. Stal zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!

redakcja

Stal Mielec - Zagłębie Lubin LIVE! Stokowiec ugasi pożar?

Stal Mielec - Zagłębie Lubin LIVE! Stokowiec ugasi pożar? ©Piotr Krzyżanowski

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Zagłębie Lubin ONLINE. Jedna z rewelacji sezonu podejmie pogrążony w kryzysie zespół Piotra Stokowca. Dla mielczan będzie to ostatni w tym roku mecz przed własną publicznością. Piątkowe spotkanie (godz. 18:00) zainauguruje 16. kolejkę PKO Ekstraklasy. Gdzie oglądać mecz Stal - Zagłębie na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Zagłębie Lubin ONLINE

Kliknij w baner, żeby śledzić przebieg meczu!

Miejsce Stali w ligowej czołówce jest sporą niespodzianką. Zespół Adama Majewskiego zajmuje szóstą lokatę, a do wicelidera warszawskiej Legii traci zaledwie pięć punktów. Gdyby nie ostatnia minimalna porażka w Gdańsku z Lechią (0:1), to ten dystans byłby jeszcze mniejszy.

Najbliższy przeciwnik mielczan - Zagłębie Lubin - ma swoje problemy. Miedziowi przegrali trzy poprzednie spotkania, nie zdobywając choćby jednej bramki i coraz bliżej im do strefy spadkowej. Ostatni raz z ligowego zwycięstwa cieszyli się ponad miesiąc temu (3:2 z Górnikiem Zabrze). Z powodu słabych wyników coraz częściej mówi się o zwolnieniu trenera Piotra Stokowca.

Jego słowa po meczu z Cracovią odbiły się na tyle szerokim echem, że szkoleniowiec musiał wydać oświadczenie z przeprosinami. - Niestety moja wypowiedź tak przedstawiona, robi złe wrażenie, mimo że nie miałem złych intencji. Ani w stosunku do Puszczy Niepołomice, ani w stosunku do kibiców. Jeśli kogoś tym uraziłem, to przepraszam - napisał w komunikacie opublikowanym przez klub.

- Chcemy zdobyć trzy punkty, żeby godnie pożegnać się z naszymi kibicami. Skupiamy się tylko na swoim zespole i nie patrzymy na problemy rywali. Chcemy wykorzystać wszystkie, nawet te najmniejsze detale, które mogą nam pomóc wygrać mecz - podkreślił trener Stali Adam Majewski.

Spotkanie w Mielcu poprowadzi sędzia Łukasz Kuźma. Za VAR odpowiadać będą Tomasz Musiał i Jacek Małyszek.

Nie zagrają w meczu Stal Mielec - Zagłębie Lubin
Stal Mielec: Dominykas Barauskas, Mateusz Mak (urazy)

Zagłębie Lubin: Bartosz Kopacz (pauza za kartki), Jakub Żubrowski, Dawid Kurminowski, Kacpra Lepczyński (urazy).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Zagłębie - Stal 3:1 (08.04.2022)
Stal - Zagłębie 4:2 (18.10.2021)

Stal Mielec - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Stal - Zagłębie w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. Spotkanie komentuje duet Michał Mitrut - Michał Trela. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE z meczu od godziny 18:00 w GOL24 - zapraszamy!

18:00 Stal Mielec - Zagłębie Lubin transmisja