Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 0:1. Gol młodzieżowca zapewnił trzy punkty

KK
Górnik Łęczna po raz kolejny w tym sezonie potwierdził, że bardzo dobrze czuje się w meczach wyjazdowych. W 16. kolejce rozgrywek zielono-czarni pokonali w Rzeszowie tamtejszą Stal 1:0.

Spotkanie na rzeszowskim stadionie od początku było rozgrywane na solidnym poziomie i nie brakowało w nim ofensywnej gry. Jako pierwsi groźną sytuację bramkową stworzyli łęcznianie, ale stojący między słupkami Stali Gerard Bieszczad był w stanie zatrzymać strzał Pawła Wojciechowskiego. W odpowiedzi Artur Pląsowski zmusił do interwencji Adriana Kostrzewskiego, który po raz pierwszy w obecnym sezonie ligowym znalazł się w wyjściowej jedenastce kosztem Patryka Rojka.

W 34. minucie Michał Goliński zapewnił zielono-czarnym prowadzenie. Młody skrzydłowy Górnika ładnym strzałem głową zamknął bardzo dobre zagranie za linię obrony gospodarzy od Marcina Stromeckiego. Dla 19-latka wypożyczonego z UKS-u SMS Łódź było to pierwsze trafienie w barwach łęczyńskiego klubu.

Goliński mógł przed przerwą zdobyć jeszcze drugiego gola, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Stali w sytuacji sam na sam. Chwilę wcześniej szansę na remis zmarnowali rzeszowianie, gdy tuż obok słupka główkował Wojciech Reiman.

Po zmianie stron rywalizacja nadal była zacięta. W 51. minucie okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystał Krystian Wójcik, natomiast chwilę później po stronie Stali znów nieskuteczny był Pląsowski. W dalszych fragmentach meczu "Górnicy" skupili się na obronie wyniku, a miejscowi naciskali, lecz nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania i trzy punkty pojechały do Łęcznej.

Wygrana w stolicy Podkparpacia była dla podopiecznych trenera Kamila Kieresia dziewiątym zwycięstwem w rozgrywkach, w tym piątym na wyjeździe. W następnej kolejce łęcznianie zmierzą się przed własną publicznością z Legionovią Legionowo. Do tej konfrontacji dojdzie 9 listopada o godzinie 17:00.

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
Bramka: Goliński 34

Stal:Bieszczad – Kostkowski, Reiman, Sylwestrzak, Pląskowski, Chromiński (70 Goncerz), Szczepanek (90 Lorek), Sierant, Ligienza (46 Mozler), Głowacki (78 Jarecki), Plewka. Trener: Janusz Niedźwiedź

Górnik: Kostrzewski – Orłowski (65 Zagórski), Baranowski, Midzierski, Sasin, Goliński, Tymosiak, Stromecki, Wójcik (77 Korczakowski), Stasiak (78 Lewandowski), Wojciechowski. Trener: Kamil Kiereś

Żółta kartka: Reiman

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec)