Start Jełowa - KGHM Zagłębie Lubin 0:4. Cztery klasy różnicy i cztery gole. Zagłębie z awansem

Piotr Janas
Piotr Janas
Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin
Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin FOT. Biuro Prasowe Zagłębia Lubin S.A.
KGHM Zagłębie Lubin pokonało czwartoligowy Start Jełowa 4:0 i awansowało do II rudny Fortuna Pucharu Polski. Awans Miedziowym dały dwa gole Filipa Starzyńskiego oraz trafienia Aleksa Ławniczka i Mateusza Bartolewskiego.

Start Jełowa - KGHM Zagłębie Lubin 0:4

Trener Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec w Opolu — spotkanie to zostało rozegrane na stadionie pierwszoligowej Odry, oddalonym od Jełowy o około 20 kilometrów — postawił głównie na zmienników, chociaż w wyjściowym składzie pojawili się też Aleks Ławniczak, Filip Starzyński, Damjan Bohar czy Martin Doležal.

W 5 min wynik otworzył Ławniczak, który wykorzystał dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu rożnego i głową pokonał bramkarza gospodarzy. W 9 min najlepiej w zamieszaniu w szesnastce Startu odnalazł się Mateusz Bartolewski i podwyższył prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą sprawę awansu rozstrzygnął Starzyński, strzelając gole w 39 i 43 min. W drugiej połowie bramek już nie oglądaliśmy.

– Spełniliśmy to co do nas należało, czyli przeszliśmy do kolejnej rundy pucharu. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, by wygrać wyżej, ale zawodziła skuteczność. Gratuluję Startowi dobrej postawy, bo wyszli odważnie i nie cofnęli się głęboko do defensywy – powiedział po ostatnim gwizdku Stokowiec. Rywala lubinian w II rundzie wyłoni losowanie.

Start Jełowa - KGHM Zagłębie Lubin 0:4 (0:4)
Bramki: Ławniczak 5, Bartolewski 9, Starzyński 39, 43.
Start: Kaczmarczyk - Forma, Pluta (64. Habdas), Widera, Bandura (74. Ciastko) - Kosia-Fomba, Serżaniuk, Staś (74. Segieth), Babanśkych (64. Dukat), Wacławczyk (64. Padamczyk) - Segieth.
Zagłębie: Burić - Kłudka, Ławniczak, Lepczyński, Bartolewski - Ratajczyk (70. Gaprindaszwili), Poletanović (62. Makowski), Hinokio, Starzyński (46. Kobusiński), Bohar (46. Dieng) - Doležal (62. Adamski).