Jacek Sroka
Jacek Sroka
Farid Ali zapewnił GKS Jastrżębie wygraną w Olsztynie
Farid Ali zapewnił GKS Jastrżębie wygraną w Olsztynie Oliwer Kubus
Piłkarze GKS Jastrzębie awansowali do II rundy Fortuna Pucharu Polski. Jastrzębianie dzięki skutecznej końcówce pokonali w Olsztynie Stomil 3:2. Szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił Farid Ali. Ukrainiec w ostatnim kwadransie zdobył dwa gole dla GKS.

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie wynik

Piłkarze GKS Jastrzębie świetnie rozpoczęli nowy sezon. Podopieczni trenera Pawła Ściebury awansowali do II rundy Fortuna Pucharu Polski, choć nie byli faworytami kontrontacji w Olsztynie, bo w poprzednich rozgrywkach w I lidze dwa razy przegrali ze Stomilem po 1:2.

Mecz zaczął się dobrze dla gości. W 10 minucie prowadzenie dla GKS zdobył wracający do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Adam Wolniewicz, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Daniela Ferugi. Stomil szybko odpowiedział wyrównującą bramką Nikity Kovalonoksa. W I połowy każdy zespół miał jeszcze po jednej świetnej okazji do objęcia prowadzenia, ale nie wykorzystali ich Koki Hinokio w szeregach gospodarzy oraz Marek Mróz w ekipie gości.

Po przerwie do ataku ruszył Stomil i udokumentował swoją przewagę golem Serafina Szoty. Wydawało się, że olsztynianie kontrolują sytuację na boisku, lecz w ostatnim kwadransie klasą błysnął Farid Ali. Ukrainiec strzelił dwie bramki i odwrócił losy rywalizacji. Najpierw trafił do siatki po ładnej indywidualnej akcji, a w doliczonym czasie gry po szybkiej kontrze z Patrykiem Skóreckim zapewnił jastrzębianom awans do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski!

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 2:3 (1:1)
0:1 Adam Wolniewicz (10), 1:1 Nikita Kovalonoks (15), 2:1 Serafin Szota (56), 2:2 Farid Ali (76), 2:3 Farid Ali (90+2)

Sędziował Paweł Pskit (Łódź)

Żółte kartki Van Weert, Carolina (Stomil)

Widzów 770

Stomil Kudrjavcevs - Bucholc, Biedrzycki, Szota, Sadowski (81. van Weert), Carolina - Hinokio, Tecław, Spychała (70.Jarosz), van Huffel - Kovalonoks (70. Loshi).

Jastrzębie Pawełek - Kulawiak, Bondarenko, Wolniewicz, Słodowy - Skórecki, Mróz, Jadach, Feruga, Ali - Rumin (70. Szczepan).

Bądź na bieżąco i obserwuj

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Lewandowski nominowany do piłkarza roku!

Materiał oryginalny: Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 2:3. Ali zapewnił jastrzębianom awans do II rundy Fortuna Pucharu Polski - Dziennik Zachodni