• Koniec meczu. Stomil nie trafił Puszczy. 0:0 w Olsztyni!

• Furtak dostał kartkę.

• Arbiter z Gdańska doliczył cztery minuty.

• Sobczak kopnął niecelnie. Za chwilę ostatnia roszada. Żytek za Serafina.

• Główkował W. Gancarczyk, ale do rąk Niemczyckiego. Stomil ucieka się już do prostych rozwiązań.

• Ależ blisko bramki dla Stomilu! Piłka wybita sprzed linii! Uderzał Tarasenko. Blisko!

• Tarasenko dostał żółtą kartkę.

• Molloy w miejsce Mateusza Gancarczyka.

• Sobczak... Przegrał pojedynek. Tylko dziesięć minut zostało do końca spotkania. Będzie kolejna zmiana.

• Niemczycki znowu na posterunku. Uderzał chyba Mateusz Gancarczyk.

• Wygląda na to, że Puszczę ten wynik zadowala. Na trybunach poniżej 2 tys. widzów.

• Niebezpiecznie pod bramką Stomilu. Piłki ostatecznie nie sięgnął żaden obrońca, ani nadciągający Tomalski.

• Niemczycki pouczony przez sędziego. Bramkarz Puszczy za długo czekał ze wznowieniem gry. Jeszcze jedna taka "akcja" i będzie kartka.

• Kotwica "przykleił" się do Sobczaka. Fauluje tylko tak, żeby nie dostać kartki. Rozsądny występ.

• Wszedł Waldemar Gancarczyk. Za Lecha. Tymczasem "zagrzał" się Hajda. Nie ma drugiej kartki dla tego pomocnika.

• Trudno kogoś wyróżnić po stronie gospodarzy. U gości dobrze spisuje się Niemczycki.

• A po stronie Stomilu boisko opuścił Siemaszko. Za niego Skrzecz.

• Jeszcze Orłowski w miejsce Embalo.

• Zmiany, zmiany, zmiany! Nie ma już Nowaka, jest Żurek.

• Mieliśmy przerwę w grze. Siemaszko potrzebował czasu na dojście do siebie.

• Piłka ponownie w rękach Niemczyckiego. Stomil źle rozgrywa. Zbyt chaotycznie.

• Tomalski uderzył obok bramki. Skiba zacznie z piątego metra.

• Nieeee. To Lech dostał piłkę, ale faulował przy jej przyjęciu. Wznawia Puszcza.

• Okazja dla Stomilu z kolejnego rzutu wolnego. Może będzie główkować Tarasenko?

• Piłkarzom Stomilu zaczyna się spieszyć. A że faulują i sędzia przerywa ich akcje to robi się nerwowo.

• Niecelnie Pałaszewski, bardzo niecelnie.

• Piątka kartka w meczu! Ukarany Biedrzycki.

• Embalo ucierpiał. Potrzebuje pomocy.

• Stomil niepotrzebnie podnosi piłkę. Powinien wykorzystać Siemaszkę, Lecha czy Sobczaka i grać po ziemi - tak jak np. w Chojnicach.

• Czarny trafia do notesu sędziego. Faulował przeciwnika.

• Hajda myli się, lecz bez konsekwencji.

• Niedokładne podanie Widejki. Potem źle zagrywa też Uwakwe.

• Rozpoczęli! Od środka gospodarze. Bez zmian w obu jedenastkach.

• Za moment wznowienie gry.

• Hajda uderzył obok bramki. Koniec pierwszej odsłony. Po 45 minutach Stomil bezbramkowo remisuje z Puszczą.

• Nie, nie, nie... Jednak sędzia zmienia decyzję. Jest... rzut wolny dla Puszczy. Gwizdy na trybunach.

• RZUT KARNY DLA STOMILU!

• Stomil nie wykorzystał okazji z rzutu wolnego. Siemaszko kopnął obok bramki. Jest korner.

• Bartków ukarany żółtą kartką.

• Stomil nie wykorzystuje przewagi. Niewiele zrobił w tej połowie. Poza akcjami z pierwszych minut nie ma go za co pochwalić.

• Puszcza kolejny raz skutecznie broni się po rzucie rożnym.

• Hajda otrzymał kartkę. Brzydki faul.

• Sobczak upadł w szesnastce. O jedenastce nie ma jednak mowy. Gramy dalej!

• Interwencja obrońcy Puszczy po wrzutce. Jest jeszcze rzut rożny.

• Będzie szansa dla Stomilu z wolnego.

• Embalo kopnął niecelnie - tuż obok słupka.

• Nie ma rzutu karnego dla Stomilu. Arbiter od razu pokazał, że wznowi Niemczycki.

• Bez zagrożenia po kornerze. Źle zachował się Kubań.

• Siemaszko uderzył, Niemczycki odbił do boku. Rzut rożny dla Stomilu.

• Doigrał się. Embalo po trzecim przewinieniu dostał żółtą kartkę.

• Nie - bez szczególnego zagrożenia po dośrodkowaniu. Faulował zresztą Embalo po interwencji Skiby.

• Będzie okazja dla przyjezdnych na wrzutkę w pole karne. Jest rzut wolny.

• Puszcza rozgrywa piłkę przez stoperów i bramkarza. Na razie za bardzo nie ma pomysłu na rozmontowanie Stomilu.

• "OKS tylko zwycięstwo" - skandują kibice. Przerwa w grze chwilę trwała.

• Widownia ma pretensje do sędziego. Ucierpiał bowiem Siemaszko, a rywal nie dostał kartki.

• Na boisku spokojnie. Po szybkim początku gra zrobiła się nieco chaotyczna.

• Puszcza szuka okazji na skrzydłach.

• Niemczycki! Pierwsza dobra interwencja. Uderzał groźnie Pałaszewski.

• Gospodarze agresywni i zdeterminowani. Embalo miał problemy z opanowaniem piłki na własnej połowy. Został sfaulowany.

• Wzmaga się doping na trybunach.

• Stomil odważnie ruszył na Puszczę. Sobczak jednak pomylił się po zagraniu od Pałaszewskiego. Wznowił już Niemczycki.

• Gramy. Pierwsza połowa właśnie się rozpoczęła. Od środka zaczęli goście.

• Piłkarze pojawili się na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek.

• Dzisiejsze zawody poprowadzi sędzia Dominik Sulikowski (Gdańsk).

• Na tę chwilę Puszcza zajmuje trzynaste miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów. Stomil ma cztery punkty więcej i jest dziewiąty.

• Stomil w tygodniu odpoczywał. Puszcza zagrała natomiast z Wartą Poznań i przegrała 0:2. Kibice z Niepołomic wystawili trenerowi Tomaszowi Tułaczowi... żółtą kartkę.

• Jeszcze wczoraj emocjonowaliśmy się zaległym meczem Odry ze Stalą (13. kolejka), a już dzisiaj pora na inaugurację 15. kolejki w Fortuna 1 Lidze. Na pierwszy ogień idzie spotkanie w Olsztynie, z którego tylko jedna ekipa potrafiła wywieźć komplet punktów.

krk

Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Wisniewski / Polskapresse

Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice ONLINE. 15. kolejka na zapleczu Ekstraklasy rozpocznie się od konfrontacji słabszego ostatnio Stomilu Olsztyn ze znakomicie spisującą się na wyjazdach Puszczą Niepołomice. Początek meczu w piątek o godz. 18. Relacja LIVE w GOL24!

Mecz Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice ONLINE

Stomil czas, w którym znajdował się w ścisłym czubie tabeli, ma już za sobą. Olsztynianie w trzech poprzednich spotkaniach uzbierali ledwie punkt i teraz plasują się w środku stawki. Zniżka formy dopadła ich w październiku. Zaczęło się od porażki z Olimpią Grudziądz (0:1), następnie był remis u siebie z Bruk-Bet Termalicą (1:1) i wysoka porażka z Miedzią Legnica (1:4).

Puszcza w trwającym sezonie zwycięstwa notuje przede wszystkim na wyjazdach. Zespół Tomasza Tułacza komplet punktów przywiózł z aż czterech delegacji. Jedyną porażkę poza własnym obiektem "Żubry" poniosły w Legnicy.

Z Olsztyna punktów także nie wywozi się łatwo. Wygrać na obiekcie Stomilu zdołali wyłącznie piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Atutem gospodarzy powinien być też fakt, że w przeciwieństwie do Puszczy nie musieli oni grać zaległego meczu w ciągu tygodnia. W ubiegłym sezonie konfrontacja Stomilu z Puszczą w Olsztynie zakończyła się remisem 2:2.

Początek meczu o godzinie 18. Spotkanie poprowadzi sędzia Dominik Sulikowski z Gdańska.

Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji z meczu Stomilu z Puszczą. Tekstowa relacja na żywo w GOL24. Zapraszamy!