• Stomil Olsztyn gra dalej! Wisła Płock odpada w 1/16 finału Pucharu Polski!

• Molloy pokonuje Wrąbla! Stomil wygrywa serię rzutów karnych 4:1!

• Tarasenko posyła piłkę w lewy róg! 3:1!

• Nowak pewnie umieszcza piłkę w siatce! 2:1!

• Leszczyński broni strzał Szwocha!

• Sobczak posyła piłkę pod poprzeczkę! 1:0

• Zaczynamy rzuty karne!

• Koniec dogrywki! Za chwilę rozpocznie się seria rzutów karnych!

• Sahiti pada w polu karnym Stomilu, ale gwizdek arbitra milczy. Nie będzie rzutu karnego.

• Nowak doskoczył do piłki na piątym metrze, ale bramkarz Stomilu instynktownie obronił strzał rywala.

• Szwoch zakręcił trzema rywalami, po czym próbował dośrodkować. Będzie rzut rożny.

• Wrąbel broni strzał z ostrego kąta, ale sędzia i tak używa gwizdka. Napastnik Stomilu był na pozycji spalonej.

• Sobczak przed setką!

• Gospodarze mogli wyjść z kontratakiem, ale zdecydowali się zwolnić akcję i zagrać atakiem pozycyjnym.

• Jakub Tecław ukarany kartką.

• Za mocne podanie Furmana pada łupem Leszczyńskiego.

• Jakub Tecław wchodzi za Wojciecha Hajdę.

• Furman przenosi piłkę nad poprzeczką z pokaźnej odległości. Wynik nadal bez zmian.

• Bramkarz Stomilu zostawił bramkę pustą, przed szansą Furman z dystansu!

• Furman dośrodkował w szesnastkę Stomilu, ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji i od bramki rozpocznie Leszczyński

• Sobczak mógł znaleźć się w dogodnej sytuacji, ale na jego nieszczęście przewrócił się przed polem karnym Wisły.

• Zmiana stron, gramy dalej!

• Pierwsza część dogrywki dobiega końca!

• Hinokio pogubił się na lewym skrzydle i od bramki rozpocznie Wrąbel.

• Arbiter dolicza dwie minuty.

• Molloy uderzył z dystansu, ale Wrąbel wyciągnął się jak struma i sparował strzał!

• Stomil próbuje przedrzeć się prawym skrzydłem.

• Giorgi Merebaszwili schodzi z boiska. W jego miejsce Dominik Furman.

• Tarasenko próbował zamknąć akcję czymś na kształt przewrotki, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Eric Molloy melduje się w miejsce Artura Siemaszki.

• Nowak dogrywa do Merebaszwiliego, ale ten niedokładnie przyjmuje piłkę, która mu odskakuje.

• Wisła przed szansą!

• Grzegorz Lech opuszcza plac gry. W jego miejsce Koki Hinokio.

• Merebaszwili uderza z dystansu, ale posyła piłkę nad poprzeczką.

• Centra w pole karne Wisły, ale dobrze ustawiony Fojut wybija piłkę.

• Oktawian Skrzecz ukarany kartką.

• Defensorzy dogonili Nowaka i wywarli na nim presję. Piłkarz Wisły był w stanie oddać strzał, ale nie pokonał bramkarza.

• Nowak wychodzi sam na sam!

• Szwoch dogrywa w pole karne do Garcii, ten przyjmuje, próbuje ograć rywala i wychodzi z piłką za linię końcową boiska.

• Zaczynamy dogrywkę!

• Lider Ekstraklasy nie był w stanie udowodnić swojej wyższości na murawie, a w dodatku był zmuszony do gry w osłabieniu przez 20 minut drugiej część meczu. Ekipa z Olsztyna postawiła twarde warunki i wciąż jest w grze o awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

• Sędzia kończy drugą część meczu. Czeka nas dogrywka!

• Siemaszko dogrywa do Sobczaka, ten blokowany i będzie rzut rożny dla gospodarzy!

• Kubań faulowany podczas walki o górną piłkę.

• Sędzia dolicza trzy minuty do drugie części spotkania.

• Olaf Nowak wchodzi w miejsce Grzegorza Kuświka.

• Kolejna próba Siemaszki, tym razem z ostrego kąta. Efekt ten sam, piłka przelatuje obok bramki.

• Niewiele zabrakło, aby piłkarz Stomilu trafił do siatki. Dobry, techniczny strzał mija jednak bramkę.

• Siemaszko uderza z linii pola karnego!

• Wszyscy zawodnicy z Płocka ustawieni na własnej połowie bronią dostępu do własnej bramki.

• Lech dośrodkowuje w pole karne Wisły i przerzuca niemal całą "szesnastkę". Żaden z kolegów nie miał szans, by zamknąć tę akcję.

• Kuriozalna sytuacja. Tarasenko "uwiesił" się na Kuświku i po przebyciu tak kilku metrów w końcu powalił rywala. Rzut wolny dla gości.

• Pałaszewski sprytnie daje się sfaulować i daje odetchnąć swoim kolegom z defensywy.

• Kolejna okazja dla gości. Rzut z autu na wysokości pola karnego.

• Kuświk przyjął piłkę kilka metrów przed bramką Stomilu, złożył się do strzału i uderzył prosto w bramkarza. Zmarnowana akcja Wisły.

• Suad Sahiti pojawia się w miejsce Mikołaja Kwietniewskiego.

• Nafciarze rozgrywają w obronie próbując wyciągnąć piłkarzy Stomilu z własnej połowy.

• Siemaszko schodzi z prawej strony do środka i decyduje się na strzał z dystansu. Próba dobra, ale nie zaskoczyła Wrąbla.

• Siemaszko odgrywa przed pole karne do Hajdy, ale jego strzał zostaje zablokowany.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły!

• Pałaszewski sprytnie blokuje Fojuta przy linii bocznej i Stomil rozpocznie od wrzutu z autu na wysokości pola karnego.

• Oskar Zawada ogląda drugą żółtą kartkę za faul na Bucholcu i musi opuścić boisko!

• Mateusz Szwoch wchodzi w miejsce Bartłomieja Sielewskiego.

• Lech próbował przelobować Wrąbla, który wyszedł daleko z bramki, ale niestety dla gospodarzy nie trafił i piłka poszybowała daleko od bramki.

• Hiszpan faulował po stracie piłki. Od rzutu wolnego zacznie Stomil.

• Garcia pędzi lewym skrzydłem!

• Dobra centra w pole karne, Siemaszko przyjmuje piłkę i... pozwala wybić ją rywalom.

• Kontra gości zablokowana w środku boiska. Stomil znów przedostaje się pod bramkę rywali.

• Siemaszko próbuje rozmontować obronę Wisły do spółki z Kubaniem.

• Niedokładna centra. Garcia wybija piłkę z pola karnego gości.

• Pałaszewski dogrywa w pole karne!

• Zdaniem sędziego Fojut faulował na wysokości pola karnego. Będzie szansa dla gospodarzy.

• Michał Marcjanik faulował Lecha i otrzymał żółtą kartkę.

• Matusz Gancarczyk opuszcza boisko. W jego miejsce Oktawian Skrzecz.

• Piłkarz gospodarzy uprzedzony przez defensora Wisły. Goście przy piłce.

• Sobczak dośrodkowuje w pole karne do Lecha!

• Kwietniewski znów zakręcił rywalem przy linii bocznej boiska i tym razem zyskał rzut wolny dla Wisły.

• Niedokładna centra w pole karne. Wisła odzyskuje.

• Szybki wyrzut z autu do Sobczaka, ten podaje do Kubania, który może dośrodkować!

• Dobrze zapowiadała się akcja Stomilu, ale Siemaszko podał piłkę do rywala i Wisła już konstruuje swoją akcję.

• Piłkarz Warty uderza technicznie na długi słupek, ale za lekko dokręcił piłkę, która ostatecznie minęła bramkę.

• Piłka przed pole karne do Zawady! Może być groźnie!

• Ambrosiewicz wszedł w pole karne i padł przed bramką Stomilu. Gwizdek arbitra jednak milczy, nie ma mowy o rzucie karnym.

• Kwietniewski ograł dwóch rywali na skrzydle i odegrał do Zawady. Ten jednak został sfaulowany przez Pałaszewskiego.

• Czas na drugą część spotkania!

• Piłkarze wychodzą już z powrotem na murawę.

• Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni. Przerwa!

• Pałaszewski chciał zaskoczyć Wrąbla z ostrego kąta, ale piłka minęła bramkę gości.

• Żaden z piłkarzy gości nie był w stanie zamknąć akcji Wisły. Stomil odzyskuje piłkę.

• Wisła wychodzi z kontrą! Wrzutka w pole karne!

• Siemaszko miał szansę na rozpoczęcie akcji gospodarzy, ale defensorzy Wisły złapali go na spalonym.

• Garcia zbyt długo zwlekał z podaniem i Biedrzycki wślizgiem odebrał mu piłkę.

• Garcia urwał się na prawym skrzydle! Będzie okazja dla gości!

• Fojut zablokował w ostatniej chwili próbę dośrodkowania.

• Lech wdziera się w pole karne gości!

• Oskar Zawada ukarany kartką za faul taktyczny.

• Hajda posłał potężne uderzenie na bramkę Wisły, ale nieznacznie się pomylił. Kibice aż poderwali się ze swoich miejsc.

• Gospodarze odbierają piłkę i zaczynają akcję na lewej stronie boiska.

• Angel Garcia znów wrzucił za krótko i tak samo jak poprzednio, Bucholc wybił piłkę głową.

• Wracający do obony Siemaszko faulował rywala na wysokości pola karnego. Kolejna okazja dla Wisły.

• Siemaszko zdecydował się na strzał z dystansu, ale strzał zawodnika gospodarzy nie należał do celnych.

• Za krótka wrzutka w pole karne. Bucholc oddala zagrożenie wybijając piłkę głową.

• Angel Garcia ograł na skrzydle trzech rywali i wywalczył w dodatku rzut wolny dla gości na wysokości pola karnego.

• Sobczak nie był w stanie opanować dobrego podania od Lecha. Od bramki rozpocznie Wrąbel.

• Kuźwik próbował przepchnąć Tarasiewicza i dopaść do piłki, ale sędzia liniowy uniósł chorągiewkę. Spalony.

• Piłkarz Wisły przegrywa pojedynek w powietrzu z rywalem. Od bramki zacznie Stomil.

• Długa piłka do urywającego się na skrzydle Kwietniewskiego!

• Grzegorz Lech zostaje upomniany przez sędziego kartką.

• Nafciarze próbują rozciągnąć szeregi obronne gospodarzy.

• Kuźwik wpadł w pole karne Stomilu i próbował wycofać piłkę przed bramkę do partnerów. Sędzia przerwał jednak grę, ponieważ piłka wyszła poza plac gry.

• Szybkie przeniesienie pod pole karne Stomilu. Wisła wykonywać będzie rzut rożny.

• Niestety zawodnik gospodarzy nieczysto uderzył piłkę, która poszybowała w trybuny.

• Mateusz Gancarczyk wdziera się w pole karne gości!

• Stomilowi udało się odebrać piłkę i podopieczni Piotr Zajączkowski próbują ataku pozycyjnego.

• Kubań upomniany żółtą kartką.

• Wrąbel efektownie przełożył atakującego go rywala podczas rozegrania.

• Defensywa gości czujnie wybija piłkę.

• Niebezpieczna centra w pole karne Wisły!

• Nic z tego. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafia do Wrąbla.

• Ambrosiewicz został trafiony piłką w głowę przez kolegę i piłka trafia pod nogi piłkarzy Stomilu na linii pola karnego!

• Marcjanik próbował posłać długie podanie do napastników Wisły, ale żaden z nich nie miał szans dojść do tej piłki, która padła łupem bramkarza.

• Kwietniewski walczył na skraju pola karnego o piłkę z Kubanem i zdaniem sędziego dopuścił się faulu na obrońcy Stomilu. Gospodarze zaczną od rzutu wolnego.

• Ambrosiewicz dopadł do pozostawionej przez kolegę piłki i uderzył sprzed pola karnego! Strzał nie należał jednak do najmocniejszych i bramkarz spokojnie złapał futbolówkę.

• Ambrosiewicz chciał napędzić akcję gości, ale podał do rywala, zamiast do partnera.

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia meczu! Zaczynamy!

• W 1/32 finału Stomil wygrał z Ruchem Chorzów po serii rzutów karnych, natomiast Wisła odniosła skromne zwycięstwo 1:0 z Chemikiem Bydgoszcz.

• Ostatnie spotkanie obu drużyn miało miejsce w kwietniu 2016 roku w ramach 1 ligi. Wtedy Stomil podzielił się punktami z Wisłą.

• Stomil natomiast nie wygrał meczu od końca września. Od tamtej pory drużyna z Olsztyna uzbierała jedynie dwa punkty w czterech meczach.

• Nafciarze mogą pochwalić się ponadto świetną serią siedmiu kolejnych zwycięstw z rzędu, w meczach o stawkę.

• Przed drużyną z środka tabeli Fortuny 1. ligi trudne zadanie. Wisła Płock to obecny lider Ekstraklasy.

• Witamy! Już za kilkanaście minut Stomil Olsztyn podejmie Wisłę Płock w ramach 1/16 finału Pucharu Polski!

DW

Stomil Olsztyn - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Totolotek Puchar Polski. Ostatnim meczem 1/16 finału będzie starcie Stomilu Olsztyn z Wisłą Płock. Goście są zdecydowanym faworytem,ponieważ w minionej kolejce PKO Ekstraklasy wskoczyli na fotel lidera. Gospodarze zajmują "tylko" 7 miejsce w tabeli Fortuna 1 ligi, ale postarają się pójść śladem Stali Mielec, która wyeliminowała klub z ekstraklasy.

Stomil Olsztyn - Wisła Płock ONLINE

Piłkarze Wisły Płock podchodzą do pucharowego spotkania jako zdecydowany faworyt, choć nie są przyzwyczajeni do tej roli.
Słabo bowiem rozpoczęli rozgrywki PKO Ekstraklasy, ale nowy trener Radosław Sobolewski kompletnie odmienił zespół. Ten notuje serie zwycięstw i od minionego weekendu jest liderem najwyższej ligi w Polsce. Ostatnio Nafciarze pokonali Jagiellonię Białystok 3:1.

Stomil Olszyn radzi sobie ostatnio kiepsko na poziome 1 ligi. Drużyna Piotra Zajączkowskiego nie wygrała jeszcze w październiku żadnego spotkania. Na cztery mecze przypadające w tym miesiącu, olsztynianie zremisowali z Puszczą Niepołomice i Bruk Betem Termalica Nieciecza, a także przegrali z Miedzią Legnica i Olimpią Grudziądz. Mecz z Wisłą Płock jest ostatnią szansą by nie spisać tego miesiąca na straty.

W pierwszej rundzie Totolotek Pucharu Polski Stomil Olsztyn pokonał po rzutach karnych Ruch Chorzów, natomiast Wisła Płock ograła Chemik Bydgoszcz. Obie te drużyny trafiły na siebie na zasadzie losowania, które - według nowych zasad - odbywa się co każdą rundę tych rozgrywek.

Spotkanie Stomil Olsztyn - Wisła Płock o godz. 17:15 w Polsacie Sport. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL.