Stomil - Wigry LIVE! Apetyt na pełną pulę

Bartosz Urban
Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki
Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki Artur Szczepański
W ramach 23. kolejki I ligi Stomil Olsztyn podejmować będzie na własnym stadionie Wigry Suwałki. Jedni i drudzy mają problemy z punktowaniem po przerwie zimowej, stąd ich celem jest uzyskanie kompletu punktów na zbliżające się święta.

Obie drużyny wciąż nie mają powodów do świętowania. Olsztyńscy kibice nie dopuszczają myśli o kolejnej stracie oczek, gdyż wiosną Duma Warmii nie wygrała żadnego spotkania, gromadząc zaledwie dwa punkty. Po raz ostatni Stomil wygrał przed własną publicznością w starciu 15. kolejki z MKS Kluczbork (1:0).

Jeszcze w gorszych nastrojach przed tym spotkaniem są zawodnicy Wigier. Drużyna Donatasa Vencevičiusa wiosną zdobyła raptem punkt po bezbramkowym remisie z Bytovią. Co więcej w żadnym z wiosennych spotkań piłkarze z Suwałk nie zdobyli bramki i są jedynym zespołem w lidze, który po przerwie zimowej nie cieszył się jeszcze ze strzelenia gola. Konsekwencją słabej gry suwalczan jest pozycja w strefie spadkowej.

Z drużyną Stomilu w tym tygodniu nie trenowali kontuzjowany Piotr Karłowicz oraz Karol Żwir, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-21. W obozie rywali w dzisiejszym meczu zabraknie natomiast Maksimsa Rafalskisa i Miłosza Kozaka.

Faworytem sobotniego spotkania wydają się być gospodarze, którzy tryumfowali także jesienią. Bramki w pierwszej konfrontacji dla olsztynian zdobywali Rafał Kujawa i Grzegorz Lech, a dla suwalczan Łukasz Moneta.

Piłkarze obydwu ekip chcą sprawić swoim kibicom świąteczny prezent w postaci trzech punktów, gdyż ci liczą na przełamanie złej passy w zbliżającym się spotkaniu.