Strzelecki popis Arki Gdynia. Kaszubia Kościerzyna rozbita

ŁŻ
Paweł Abbott
Paweł Abbott Tomasz Bolt/Polska Press
Piłkarze Arki, chcąc owocnie wykorzystać przerwę w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy, rozegrali w sobotę sparing z Kaszubią Kościerzyna. Żółto-niebiescy wygrali tę batalię aż 7:0.

Sobotni sparing w Kościerzynie uświetnił obchody 70-lecia klubu z Kaszub. Gdynianie nie zamierzali jednak potraktować spotkania z Kaszubią ulgowo. Wręcz przeciwnie, różnica klas pomiędzy zespołami była ogromna. Żółto-niebiescy całkowicie zdominowali wydarzenie na boisku i pokonali rywala aż 7:0.

Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego przeprowadzili wiele składnych akcji. Większość z nich zamieniali na bramki. Prawdę mówiąc, mogli ten mecz sparingowy wygrać jeszcze wyżej, ale przy niektórych okazjach zabrakło im po prostu precyzji i szczęścia.

Po dwie bramki w tym meczu strzelili Mateusz Szwoch i Paweł Abbott. Na listę strzelców wpisali się ponadto Adrian Błąd, Damian Mosiejko i Rafał Siemaszko.

Teraz gdynianie rozpoczną już intensywne przygotowania do kolejnego meczu w Lotto Ekstraklasie. W następną sobotę zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Przypomnijmy, po siedmiu kolejkach podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Kaszubia Kościerzyna - Arka Gdynia 0:7 (0:5)
7:0 Siemaszko (68)

Kaszubia (skład wyjściowy): Krawcewicz - Drzymała, Siemko, Bobowski, Szulc - Choszcz, Wenta, Piekarski, Węgliński, Rychlewski - Kazubowski

Arka 1. połowa: Jałocha (67' Moczadło) - Socha, Stolc, Sobieraj, Marciniak - Błąd, Łukasiewicz, Borecki, Bożok - Szwoch - Abbott.

Arka 2. połowa: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Wojowski - Błąd (61' Nowicki), Waceba, Mosiejko, Yussuff - Siemaszko, Zjawiński

Biało-czerwoni gotowi do walki o mundial. Krychowiak: Nie czujemy się faworytami