Superpuchar Hiszpanii. Real Betis - FC Barcelona ONLINE. Lewandowski blisko pierwszego trofeum. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV

Jakub Maj
Jakub Maj
Real Betis - FC Barcelona LIVE! Lewandowski trafił, ale pora na dogrywkę o finał PAP, EPA
Robert Lewandowski jest bardzo blisko, aby zgarnąć swój pierwszy puchar w barwach FC Barcelony. Stawką dzisiejszego meczu jest awans do finału Superpucharu. Od wczoraj czeka już tam Real Madryt, dlatego w niedzielę możemy być świadkami wielkiego klasyku. Mecz Real Betis - FC Barcelona już 12 stycznia o godzinie 20:00.

Real Betis - FC Barcelona ONLINE

Barcelona jest w fazie odbudowy, dlatego takie rozgrywki jak Superpuchar Hiszpanii powinny być dla Blaugrany priorytetem. Duma Katalonii odpadła z walki o Ligę Mistrzów, a w rozgrywkach ligowych, pokonanie Realu Madryt będzie bardzo ciężkie. Finał "Supercopa de Espana" może być jedyną okazją do zdobycia trofeum w tym sezonie.

Aby zagrać z Realem Madryt w wielkim finale, Barcelona musi pokonać Real Betis, czyli drużynę, która w obecnym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. "Zielono-Biali" zajmują 4. miejsce w lidze z bilansem: osiem wygranych, cztery remisy i cztery porażki. Ekipa trenera Pellegriniego awansowała z grupy Ligi Europy z pierwszego miejsca. Jesień będzie decydująca dla zespołu z Sevilli. Béticos będą musieli połączyć wymagającą fazę pucharową europejskich rozgrywek oraz mecze ligi hiszpańskiej.

W meczu będzie mógł wystąpić Robert Lewandowski. Na Polaka została nałożona kara trzech spotkań pauzy za czerwoną kartkę, natomiast nie dotyczy ona pojedynków pucharowych. Polak nie zagrał przeciwko Atletico Madryt, dlatego przed 34-latkiem jeszcze dwa mecze przerwy - z Getafe oraz Gironą. Liczymy na popis polskiego snajpera w meczu półfinałowym Superpucharu. Lewy jest głodny bramek - ostatni raz w koszulce FC Barcelony strzelił gola pod koniec października.

Xavi, trener FC Barcelony: - Wyobrażam sobie mecz, w którym spore znaczenie będzie miało posiadanie piłki. Betis to zespół, który cieszy się grą, będąc przy piłce. Mają zawodników, którzy nie tracą łatwo futbolówki…. mają wielką jakość techniczną. Uważam, że to jedna z drużyn, które grają najlepszą piłkę w Primera División. Będziemy starali się dominować, grając piłką. (źródło: FCBarca.com)

Przewidywane składy na mecz Real Betis - FC Barcelona
Betis: Bravo - Miranda, Gonzalez, Pezzella, Ruibal - Rodriguez, Carvalho, Canales - Juanmi, Joaquin, Iglesias
Barcelona: Ter Stegen - Alba, Christensen, Araujo, Kounde - Gavi, Busquets, Pedri - Dembele, Fati, Lewandowski

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Real Betis - FC Barcelona 1:2 (07.05.2022, liga hiszpańska)
FC Barcelona - Real Betis 0:1 (04.12.2021, liga hiszpańska)

Mecz Real Betis - FC Barcelona TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Eleven Sports 1. W internecie mecz w aplikacjach oraz na stronie Eleven Sports i Canal+ Online. Mecz skomentuje duet Michał Wszołek - Sebastian Chabiniak Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!