Superpuchar Polski dla Cracovii! Pasy wygrywają po rzutach karnych

DW
Superpuchar Polski. Legia - Cracovia 0:0, 4:5 p.k.
Superpuchar Polski. Legia - Cracovia 0:0, 4:5 p.k. Adam Jankowski
Superpuchar Polski. Przez 90 minut spotkania o Superpuchar Polski widzieliśmy wyrównaną grę między Legią i Cracovią. Żaden z zespołów nie miał absolutnie żadnych konkretów, by atakować bramkę rywala. Prestiż meczu musiał nieco związać nogi piłkarzom, bo ci niechętnie zawiązywali akcje w ofensywie. Nie mogło się to inaczej skończyć, niż rzutami karnymi. Ostatecznie wygrała w nich Cracovia, a jedynym piłkarzem, który nie wykorzystał jedenastki okazał się Paweł Wszołek.

Chciałoby się powiedzieć kilka pozytywów na temat gry choć jednej ze stron. Ani podopieczni Czesława Michniewicza, ani drużyna Michała Probierza nie atakowała, a raczej wolała przeszkadzać. Legia próbowała rozgrywać piłkę krótkimi podaniami, co wychodziło jej jedynie od trzydziestego metra przed bramką Cracovii. Natomiast goście czekali na szybkie kontrataki.

Słabo weszło w mecz kilku zawodników Legii. To m.in. Luis Rocha, który notorycznie niecelnie dośrodkowywał w pole karne, albo Joel Valencia, który miał problem z prostymi piłkami do najbliższych partnerów. Pasy odpowiadały równie niedokładnymi zagraniami. Najaktywniejszy Marcos Alvarez albo uderzał wysoko nad poprzeczką, albo tracił piłkę w niegroźnych sytuacjach.

Pierwsza poważna sytuacja w meczu zdarzyła się tuż przed przerwą! Sadiković ze środka pola dograł piłkę do Pelle van Amersfoorta, ten jednak w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem uderzył głową ponad poprzeczką bramki.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się już gospodarze. W 48. minucie Paweł Wszołek po znakomitym prostopadłym podaniu wpadł w pole karne gości, minął przeciwnika, ale fatalnie uderzył i piłka powoli przeturlała się obok słupka bramki Hrosso. Po chwili Tomas Pekhart był autorem gola dla Legii, którego jednak nieuznano. Czeski napastnik był na ewidentnym spalonym.

W 65. minucie w polu karnym Legii jeden z zawodników gospodarzy zagrywał ręką, jednak arbiter nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego dla Cracovii.

Niemal do samego końca regulaminowego czasu gry piłkarze częściej leżeli na murawie z powodu małych urazów niż strzelali na bramki. Dopiero w samej końcówce piłkę meczową miała Legia. Z rzutu wolnego Mateusz Cholewiak uderzył tylko w mur.

Oprawa kibiców Legii. Padły mocne słowa pod adresem prezesa

Superpuchar Polski. Kibice Legii opóźnili rozpoczęcie meczu ...

To rzuty karne wyłoniły zwycięzcę. W pierwszych trzech seriach piłkarze strzelali bezbłędnie. Na trafienie Antolicia odpowiedział van Amersfoort, Valencii Sadiković i Cholewiaka - Vestenicky. Dopiero w czwartej kolejce do piłki podszedł Paweł Wszołek i uderzenie w prawy dolny róg świetnie wybronił Hrosso. Do samego końca zawodnicy Pasów już się nie pomylili, wygrywając 5:4!

Letnie okienko transferowe trwało w tym sezonie wyjątkowo długo z wiadomych względów. Polacy nie byli bohaterami najgłośniejszych transferów, ale wybrało dość nieoczywiste kierunki. Zobaczcie transfery polskich piłkarzy za granicą.

WSZYSTKIE transfery Polaków za granicą w letnim okienku tran...